Šteniatko z utulku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Šteniatko z utulku

Poslaťod natyvers » Ned 07.01.2018 21:40

Dobrý deň, pred týždňom som si z utulku, presnejšie z docasky priniesla cca 12 týždňové šteniatko (psíka) krizenca. Od svojich cca 3-4 týždňov kedy ho našli aj so 4 súrodencami v igelitke bývali v jednej docaske, kde sa o nich starali síce dobre, ale nemohli im venovat veľa času.
Psík sa vola Kubko a ma 26cm a 4kg. Je veľmi milý múdry a za týždeň sa naučil svoje meno, sadni, lahni, ku mne a taktiež hygienické návyky pri pravidelnom venceni každé 1-2hod + vydrží celu noc.
Kubko bol spomedzi súrodencov najväčší a taktiež aj najdominantnejsi, no po príchode ku nám domov je dosť bojazlivý. Presnejšie vonku. V záhradách v okoli našich bytoviek si už ako-tak zvykol ale moc tam byt nechce (vykoná potrebu a chce ísť domov, občas sa aj prohrame ale málokedy) ale rozhodí ho ak sa tam objaví hocijaký človek/pes/auto/zvuk...hocičo a zdrha domov. Psov sa bál veľmi, až tak, že utekal s knucanim prec, teraz po týždni už aspoň nezdrha od nich, aj keď vidno že z nich strach ma a snaží sa za mna zchovavat (menších ako on sa väčšinou nebojí, pokial nie sú agresívny). Nových prostredí sa tiež dosť boji, najmä ak sú trosku rusnejsie (v lese mimo ciest je celkom vpohode). Na ľudí si už celkom zvykol a aj k ním občas pribehne.
Viete mi poradiť ako najlepšie, najúčinnejšie a hlavne bez stresov by som ho mohla naučiť sa nebáť všetkého? Myslite si že z toho proste vyrastie a dostane viac sebavedomia vekom? Poprípade nie ste niekto z Karlovky/Dlhacov s malým psikom/steniatkom a chodievate venčiť do lesa na Dlhacoch, že by ste mi pomohli mu dodať sebavedomie tým, že pochopí, že hranie sa s inými psami ho nezabije?
Prílohy
image.jpg
natyvers
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Šteniatko z utulku

Poslaťod vavrena » Pon 08.01.2018 11:42

Nuž, len chodiť a stretávať sa, neľutovať psíka, ale normálne trpezlivo s ním zaobchádzať, a nevzdávať sa. Sebavedomie vieš vyrobiť psíkovi aj ty, všetkými tými vecami, ktoré vonku prekoná - oňuchanie pohodenej igelitky, vylezenie na pník, na schody, nauč ho nejaké triky, ak si obľúbi nejakú hračku, ktorú by ti nosil, tak tá hračka pre neho môže byť výrazná barlička pomoci aj vonku. Môžeš si brávať jeho kŕmenie von a skŕmiť to počas prechádzky. Pre rokmi som to mala aj ja doma so štvormesačným šteniatkom z množiarne a útulku, a zvládli sme to, takže držím palce :smile: . Je to piplačka, ale stojí to za to, môže z neho vyrásť normálny pes. Len nesmieš poľaviť ani ho ľutovať.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Riešenie problémového správania sa psov