zaľúbený psík dobrodruh

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod filio » Sob 30.12.2017 12:48

Ahojte, máme doma rodézskeho ridgebacka, ktorý bude mať 14.2. 2 roky, a zhruba pred týždnom som u neho začal pozorovať zmeny v chovaní, venčíme sa pravidelne od malého šteniatka 3x denne, ráno, keď prídem domov z práce a večer. Doteraz sme mali problém len so susedmi keď na nich štekal kvôli tomu, že mu robili zle ale to sa vyriešilo plotom a odvtedy bolo všetko ok bezproblémový poslušný pes.

No ale teraz nám začal utekať, preskočil nám plot a ušiel (našli sme ho o pár ulíc ďalej motal sa okolo plotu suseda, kt. má fenku) a odvtedy ho nezaujíma nič iné len to kade by nám ušiel a pri venčení ma ťahá stále smerom kde býva ten sused kt má fenku. Viete mi nejako poradiť ako to s ním zvládnuť? Zaplátali sme každú možnú cestičku kade by nám mohol ujsť, snažíme sa ho čo najviac vyčerpávať prechádzkami ale nejak to nezaberá, dokonca ani obľúbené hračky ho nezaujímajú a vždy keď si myslí že ho nevidíme tak zňuchává okolo plotu a snaží sa hľadať si cestičku za plot. Bežne sme ho cez deň nechávali pusteného na dvore aj keď nebol nikto doma lenže teraz sme ho museli začať zatvárať do voliéry aby nám nevymýšľal keď nie je nikto doma a na dvor si ho trúfam pustiť len ak ho máme pod dozorom. Ďakujem za každú radu
filio
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Sob 30.12.2017 13:04

To su pudy :joint: Dospieva, suka pravdepodobne hara... Treba zabezpecit plot, aby sa nijako von nedostal. Ked preskakuje, je dobre zahnut hore plot dovnutra. A zabezpecit proti podhrabaniu. Ked je uspesny (podari sa mu zdrhnut), len to umocnuje tu snahu. Ked sa mu darit prestane, pominie aj snaha postupne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Slausa » Sob 30.12.2017 13:13

Mala som napísaný príspevok a zmizol. :hmm:


Veru, pudy sú to :lol: Mám doma casanovu už od mala, keď sa hárala celá ulica, bol schopný nežrať, vyť, úplne vypnutý mozog. Je krpatý a tenký, prepchal sa cez akúkoľvek dierku, lozil po ostnatom drôte. A hlavne of susedov, majú taký sotva metrový plot.
Jedine vydržať. U nás sa to upravilo, keď išiel z dediny do mesta.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Sob 30.12.2017 14:24

Ja mám zas opačný problém, prebíja sa mi sem susedova fena a neviem jej v tom nijako zabrániť (a ešte k tomu nenávidí Yasku a chce ju zabiť). Kúpila som nové pletivo, karisiete, textíliu, aj dosky, na ktoré sme pribíjali roztrhanú textíliu. Takto pred rokom mi tá fena napadla Yasku v mojej záhrade, Yaska si natrhla labu a potom nemohla štartovať na pretekoch, ktoré boli o pár dní. A už to nevidím inak, ako že ma susedov pes bude stáť dvetisíc eur na betónový plot. Totál bezmoc. :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Sob 30.12.2017 15:12

Elektricky ohradnik :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Sob 30.12.2017 15:35

Nad tým som rozmýšľala ešte na začiatku. Ale jak ho natiahnem do pletiva? Prepletiem? Na susedovej strane?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Sob 30.12.2017 15:42

To je vlastne pravda... keby si preplietla, tak asi sa to bude prenasat do celeho, ci? Tvoje psy nechodia k plotu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Sob 30.12.2017 16:01

Muselo by to byť z druhej strany, inak vytrasiem len svoje psy. Chodia aj moje psy k plotu, len tá fenula tam sedáva aj pol dňa a číha, kedy zbadá nejaký podnet. A ja potrebujem, aby ta nesedela a nehulákala. Keď zbadá Yasku, tak ju tak nechutne útočne vyšteká, načo Yasi vpáli do plota (a pre tú fenu je to samozrejme voda na mlyn), občas keď sa dlho nič nedeje, tak vyštekáva aj Robina. Alebo zbadá mňa a teší sa. Z našej strany ju tam nie je vidieť, lebo tá textília je priehľadná až zblízka. Kým tam bolo len pletivo bez všetkých zábran, tak ona tam sedávala celé hodiny, len aby ma uvidela a potom vrtela chvostom. Potom sa rozhodla, že sa teda k nám presťahuje, tak začala rozpletať pletivo a kadý deň som ju mala na záhrade, len teda musela zlikvidovať konkurenciu v Yaske... čiže moje psy boli vždy v dome, a vždy som ju išla vrátiť, kým som svoje psy mohla vypustiť na mojom vlastnom pozemku. Sused doniesol tej fene (inak kríženec SAO a NO, cca 40-50 kíl) malé šteňa, aby sa nenudila, čiže už moje psy a aj mňa vyštekáva aj to šteňa, a cez každú novú dieru sa sem to šteňa prepchá a chce sa hrať. Moju malú už nenechávam vonku, lebo sa bojím, žeby aj ona mohla preliezť k nim, keď sa nájde príležitosť. Na jar a v lete bol pokoj, asi preto, že tam majú total džungľu z buriny a psy sa im nevedeli predrať k plotu tak ľahko ako teraz. Čiže hej, jediná možnosť je betónový plot, a stále mi je proti srsti, prečo to mám robiť len kvôli cudziemu psovi. :hmm:

(a keď má niekto múdru radu, akože sa mám dohodnúť nejak so susedom, tak si ju odpustite, to je cesta zarúbaná, od suseda mi sem lezú len agresívne buriny, potkany a psy, a ničím sa nedá pohnúť.)
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Sob 30.12.2017 16:04

Fuu, tak to je riadne peklo. :ua: Fakt len poriadny plot :ua: Keby aspon sused prispel...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod pigie » Sob 30.12.2017 16:05

Vavrena, ja by som to na tvojom mieste brala ako investiciu do buducna... ja by som nevahala a ten beton by tam stal okamzite. Hlavne, ak sused je divny, co zjavne je...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Sob 30.12.2017 16:16

Hej, mala som to urobiť ešte na začiatku, ale na začiatku to nevyzeralo takto zle, práveže úplne v pohode. Problém nastal, až keď som sa nasťahovala a teraz je už aj samotná stavba toho plota poriadny háčik, a samozrejme ako bonus už sa minula hypotéka, a ďalšie našporené peniažky potrebujem prioritne asi na štyroch rôznych frontoch :pac: . Začínam chápať výhody spolužitia dvoch ľudí, lebo takto z jedného zárobku investovať aj žiť, aj šporiť, je fakt o hubu, keď človek nemá nič podedené ani darované. :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Sob 30.12.2017 19:33

Aj nasi maju elektricky ohradnik. Zapina sa, ked fena hara. Tiez aby nechodil nejaky miestny kasanova :angel:
Uz dost dlho nebol zapnuty. Som sa rano naplasila, ze Dotty prvykrat hara, ale nastastie na krv na zemi bola od kosti, co im mama hodila na okus.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Sob 30.12.2017 20:07

Peti, a jak ho majú? Okolo plota alebo sa aj niečoho dotýka?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Sob 30.12.2017 20:19

Nasi maju taky hlavny dvor, kde je kovany plot, cez ktory sa nedostane a zadny dvor, ktory je neoploteny, tam chodia psy :kak: a z tej strany by sa na hlavny dvor dalo dostat. Tento zadny je neoploteny, tak je len natiahnuty v dvoch radoch, popri hlavnom dvore popri murovanom plote.

Moja teta kusok od nas maju xrotvika takeho 2rocneho, zvykol im zdrhat a to ho maju v slusne velkej ohrade s pletivom 1,8m. Najskor nadrabali plot vyssie, on ho ale bud roztrhal alebo podkopal, nosili tam kamene uz na miesta, kde sa podhrabal a vzdy si nasiel novie miesto na zdrhnutie. Nastvali sa a dali mu ohradnik zvnutra toho pletiva. Nedotyka sa, je natiahnuty par cm za pletivom zvnutra. Uz neuteka a nepride mi, ze by mi ten ohradnik tam vadil. Beha po tom svojom vybehu, ani sa nejako panicky neboji ze plota, bezne stoji uplne pri nom ale tam, ze ho nekopne. Uz presne vie, ze sa musi az dotknut. A u nas dost polovnikov, maju stastie, ze to vyriesili, lebo behajuci xrotvikna volno po dedine a okolitych lesoch je tu akurat na odstrel.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod pigie » Ned 31.12.2017 4:29

Vavrena - uplne chapem, aj s tym podarovanym a podedenym a hypotekou (my sme tiez navysovali do uplneho stropu)... :ua: Ale ja by som uz do dalsieho ineho zariadenia asi neinvestovala, ohradnik moze failnut, moze sposobit ine skody, aj na tvojich psoch. Mozno cudzich na navsteve :heh: Radsej by som zacala setrit na ten betonovy plot.
Offtopic: Inak mne neprestane udivovat cena za betonovy plot. Skarede to je a drahe ako slak :prd: Ved je to len beton preboha, ktoreho kubik stoji 50eur :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov