Dvaja psíkovia.

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Dvaja psíkovia.

Poslaťod Beelbo » Str 13.12.2017 12:32

Dobrý deň, mám doma dvoch Maltezáčikov a oni všade ocikávajú dom, už neviem čo mám robiť všetko mám zničené, ale je mi ľúto jedného dať preč. Potrebovala by som poradiť, čo by som mohla spraviť, aby to prestalo, prosím.
Beelbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod pigie » Str 13.12.2017 12:47

Ako su stari?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod kellee » Str 13.12.2017 12:50

Beelbo píše:Dobrý deň, mám doma dvoch Maltezáčikov a oni všade ocikávajú dom, už neviem čo mám robiť všetko mám zničené, ale je mi ľúto jedného dať preč. Potrebovala by som poradiť, čo by som mohla spraviť, aby to prestalo, prosím.

musis dat viac informacii, ako dlho ich mate, aky maju rezim, co vencenie, su kastrovani? najkrajnejsie riesenie v tomto su bud klietky, alebo dnes uz dostupne pasy, ktore sa psom daju na slabiny, nieco ako plienky, vela ludi to dnes uz pouziva na moje pocudovanie https://www.sashe.sk/jaurova/detail/pas ... nackovaniu

ale radsej hladat riesenie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod Beelbo » Str 13.12.2017 13:27

Jeden starší má 8 rokov a bude mať teraz 3 roky. Nie sú kastrovaní a bývam,e na dedine , takže sa púšťajú von každú chvíľu.
Beelbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod pigie » Str 13.12.2017 13:48

A ako dlho znackuju ako dlho ich mas? Ako na toto ja vidim jedine riesenie. 2 velke klietky a v case nepritomnosti zavriet, aj ked nemate cas ich sledovat zavriet a kym su mimo klietok, tak ich strazit, aby nedostali moznost znackovat. Ja by som toto naozaj nezniesla doma :prd: By som vobec nevahala s obmedzenim osobnej slobody.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod Beelbo » Str 13.12.2017 14:29

Máme ich spolu dva roky. Obmedziť im slobodu sa nedá to by mi od toho staršieho odpadli uši :lol: :lol: a je mi to ľúto sa na nich potom pozerať.
Beelbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod Aris » Str 13.12.2017 14:31

A čo sa vyrieši ak dáš jedného preč? Či jeden niečo očúra a druhý to po ňom preští?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod Beelbo » Str 13.12.2017 14:42

Áno, keď bol iba jeden všetko bolo v poriadku, ale sestra priniesla ďalšieho a po čase sa začali prešťávať.
Beelbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod pigie » Str 13.12.2017 14:48

Tak zavriet mladsieho. Ktory z nich dvoch znackuje ako prvy? A ako ste to vobec riesili, ked to zacalo? Lebo teda toto by som utla hned v zarodku a nenechala ich len tak bez dozoru :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod Beelbo » Str 13.12.2017 14:51

Skúšali sme všeličo a rozmýšľame nad kastráciou, ale neviem či by to pomohlo. Prvý začne vždy mladší a ešte aj staršieho šikanuje.
Beelbo
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod kellee » Str 13.12.2017 16:49

treba toho mladsieho vychovat, a presne viem co myslis pustame kazdu chvilu von, ale psa treba aj niekam vziat- unaveny pes spokony pes, ked je unaveny nevymysla vtakoviny.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod wer » Str 13.12.2017 16:59

to su tie male psy... :prd:
ono to oducenie je na dlhe lakte - plati zasada, ze viac sa im to nesmie podarit... minimalne viac pokusov musi byt neuspesnych, t.j zmarenych (z 10 pokusov zabranene minimalne 9x)... ty si musis zvazit, ci je to v tvojej moci - inak jedine ta prepravka, to fakt inak nepojde. ak budu sami doma a obstatia ti to tam 6x v tvojej nepritomnosti a potom dojdes domov a budes riesit 2 pokusy, tak to akoby nic...

inak, 2 roky to mat takto a neriesit... fuuu. to chce riadne nervy. mne by to urobili jeden jediny krat a uz nikdy viac. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dvaja psíkovia.

Poslaťod pigie » Str 13.12.2017 17:13

Ved toto ma prekvapuje. Mne dosiel pol rocny pes a bola som ako ostriez, lebo som presne cakala, ze v pohode mi tu nohu zacat zdvihat moze pri ich naturach... Ani za roh osamote, co ale u neho nebol problem :heh: Par krat sa mu tu podarilo pocurat, ale to bolo mojou vinou. To bolo pocuranie, nie znackovanie. Ale na navsteve znackujuceho psa mal tik zdvihnut nohu, ked ho tam citil na obsatom a zatecenom rohu. Letel okamzite a uz si to rozmyslel, ci bude po niekom prestavat nieco vnutri. Odvtedy tam neurobil nic, ani ked si domaci pes preznackoval. Toto podla mna proste v zarodku utnut a neriesi sa cely zivot.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Späť na Riešenie problémového správania sa psov