Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 15:32

tak dobra otazka.
skor si myslim, ze problemom su hormony, ktore mu chybaju a tak je inak citit?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 15:34

Kedze mu kompulzivne olizuju genitalie a zadok, tak predpokladam ze vylucky z penisu a analnych vackov (ktore ma vdaka nasmu vetovi udrziavane). Inak to ti tak vedecky neviem povedat, ale mozem sa opytat veta. Tiez si myslim, kellee, a aj podla toho co vet vravi, ze ide o hormony - a tie pravdepodobne ovplyvnuju pach tych vyluckov. Ono dajake hormony tam urcite su, ved co ine by vzbudzovalo taku tuzbu? Aj samci maju v sebe estrogen, tak ako u ludi muzi, a tym ze nastane absencia testosteronu, tak sa mozno hladina estrogenu nadmerne zdvihne, alebo zacne prebijat.... neviem, neviem...

Bachovky natrete na steny velmi pomahali mojej macke pri prechode do noveho domova (adoptovala som dospeleho kocura), takze mozem anekdotalne potvrdit ze toto zabralo.
Naposledy upravil sovienka dňa Štv 30.11.2017 15:37, celkovo upravené 1
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 15:36

ale vylucky z penisu by sa mali kastraciou odstranit, nie?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 15:37

On ako sa ten penis cisti, tak tam nejaky ten minimalny vylucok je.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 15:44

ako dlho je vykastrovany?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 15:52

Bol vykastrovany vo veku 3 rokov, asi pol roka pred tym nez ku nam prisiel, cize zhruba rok a pol. Prisiel v decembri, do Aprila sme na vencovisko velmi nechodili, lebo mal opakovane tazke hnacky a bol velmi chory, slaby - nevedeli sme ci nema nieco nakazlive, takze sme ho drzali dalej. V lete, ked vyzdravel, nebol problem ist aj uprostred noci, mali sme casto dovolenky, v praci uhorkova sezona, dalo sa. No teraz je to zase s casom hrozne a s pocasim tiez, a problem, ktory doteraz nebol taky palcivy, nabral poriadne na intenzite - proste toho uz mam dost....
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.11.2017 16:34

zuzkabluzka :heh: :jop: no veru, však ten sprej neutralizuje pachy, nepôsobí odpudzujúco

veď práve teraz je ideálny čas na venčovisko, oveľa pravdepodobnejšie, že nebude nikoho nikde (stavím sa, že keby som teraz išla do toho dažďa so psami von, tak by vo venčovisku nebolo ani nohy, edit: však len pri našom venčení sme nevideli pomaly ani jedinú živú dušu, ideálny čas pre nás, laby sa osprchujú, srsť vyschne, uteráky tiež)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 30.11.2017 16:52

Nemám fenku, takže sa "no love" sprejom nerozumiem, ale myslím, že tieto alebo prekrývajú pach, alebo ho neutralizujú. U kastráta bude zrejme atraktívna práve tá absencia hormónov, takže z môjho laického pohľadu asi fungovať nebudú (keďže prekrývať alebo neutralizovať nie je čo, resp. v mikroskopických množstvách).
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.11.2017 16:59

Ale ak je problém, že ho psy očuchávajú pri zadku / penise, tak by odpudzujúci pach mohol pomôcť. Je jedno, že "iný" zostane, ale už by ho neočuchávali a neobskakovali ostatné psy...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 30.11.2017 17:01

Ak to funguje na báze toho, že pach spreja je psom nepríjemný, tak to logiku má.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Lindchen » Pia 01.12.2017 7:33

Nemám fenku, tak neviem presne, ale mala som pocit, že sprej odpudzuje, nie neutralizuje. To sa mi zdá málo na odradenie psa od háravky. Malo by to teda odpudzovať. Pokiaľ nie, je to nanič samozrejme.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod certovsky » Pon 11.12.2017 10:14

Existuju specialne spreje co sa pouzivaju pri haravych fenkach, ale ja ked som mala kedysi daaavno fenku tak rovnako postacil aj obycajny velkonocny smrad (ten najlacnejsi sprej)..
Ako raz za cas moze byt ale pri pravidelnom sprejovani by som sa bala nejakej alergie..takze fakt jedine skusit iny cas, alebo to teda aspon striedat...raz nasprejovat, raz ist vencit o 10 tej vecer
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Pon 11.12.2017 13:02

Dakujem certovsky, uz sa mi na zaklade rady vyssie podarilo nejake najst a jeden (od TRIXIE) aj kupit - zatial vyzera ze zabera. Ta citronelova vona je poriadny zabijak, na bezne vencenia nam ho nastastie netreba. Na vencovisku sme od zaciatku pouzivania zatial nemali problem - aj ked je pravda ze posledne dva tyzdne je na vencoviskach z nejakeho dovodu podstatne menej psov. Medzi sviatkami ich bude urcite viac, vsak ludia budu mat dovolenky, tak to budeme mat prilezitost lepsie otestovat.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Pon 11.12.2017 14:07

zima prisla, panelakove psy aj panickovia hybernuju :lol: citronelu mame teraz antiparazitikum, tak vona je sialene silna ale mne sa paci, psovi uz tak nie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Offca » Pon 11.12.2017 23:41

Treba doplniť fenu. Keď tá bude hárať, všetci sa ajtak budu venovať kastratovi :ha: Tak to máme doma my :joint: Beriem to ako absolútnu výhru :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov