V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Uto 24.10.2017 12:38

Ja už neviem čo robiť so psom aby mi v lese neutekal... Je na volno, dží sa pri mne, stačí chvílka nepozornosti a je fuč.. On presne vie že sa nepozerám a zdrhá.. Niekedy ho stihnem zahliadnuť a kričím, pískam ale pes úpla ignorácia letí preč... Vie sa vrátit po svojej stope, nekedy za pár minút, niekedy dlhšie ale stalo sa mi že sa vrátil až domov - lebo to sa mi tam hodinu stát nechcelo..
Pravidelne - hádam 3 krát do roka opakujeme 2 -3 týždenný výcvik so stopovačkou kedy ho z dlhého lana proste nepustím, vkuse ho privolávam atd..., po tomto opakovacom výcviku to ale pomôže len trošku..nezdrhne 10 x za vychádzku ale len raz.. Prejde ale mesiac dva a pes zdrhá viac a viac az do uplne neunosnej miery kedy teda znova beriem stopovacku a cvicime. A kedze uz je tak zvyknutý tak na stopovačke seká dobrotu, motá sa max 10 m odo mna, akonáhle je navolno pláchne..takze stopovacka ako taká uz uplne stratila zmysel, fakt neviem ako dalej,

Pes ma 2,5 roka a predstava ze bude takyto nevycvicitelny a vychadzky len stres ci ho niekde polovnik nezastreli ma desi

Ja uz som taká znechutená s neho ze radsej idem von sama ako s ním, posledný týžden bol vonku len 3 x na vodítku občurať okolie, čo je pre psa zvyknutého na 80 km týždenne nič a už je nervný, nudí sa na dvore...

Inac v meste, civilizacii poslucha ako hodinky, viem ho odvolat od psa, pribehne vzdy, vie sadni, lahni, zostan dokonca sa rychlo nauci aj blbosti typu daj packu, poklon sa, vala sudy, steka na povel, na voditku netaha ... toto vsetko sa naucil velmi rychlo a netreba mu nic opakovat, povely si pamata ale akonahle sme v lese koniec
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod elfinka » Uto 24.10.2017 13:01

No... Ano, stopovacka takto pouzita naozaj nema zmysel, a pokial nemas nervy na to mu ju nechat s poriadnym dohladom najblizsi rok-dva cely cas na sebe vonku, tak ani mat zmysel nebude.

To nechavanie na dvore je ale cesta do pekiel. Kup si radsej sedak, voditko s amortizerom, psovi postroj, a moze ta na prechadzkach po lese tahat. Vybije energiu, poprechadzate sa a pritom nebude riziko ze zdrhne. Mozes praktikovat vzdy ked nebudes mat chut riesit privolanie na stopovacke.

Je to stavac, tam bude ten boj s polovnymi pudmi celozivotny, s tym treba ratat uz pri kupovani takeho plemena. Oci na stopkach, a so psom vytrvalo pracovat.
Davala som sem uz clanok o tom ako riesila jedna osobka stavacov a ich privolanie cez stopovacku a podporu toho, ze nez sa rozbehne tak ti da vediet kde tu zver vidi. Ale fakt nie tak ze 2-3 tyzdne, ale cielena praca niekolko mesiacov, u horsich pripadov aj rokov. A hlavne, pes NESMIE dostat prilezitost zdrhnut. Podari sa mu to raz a ste na zaciatku, resp horsie nez na zaciatku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Uto 24.10.2017 13:15

certovsky píše:
toto vsetko sa naucil velmi rychlo a netreba mu nic opakovat

vsak pes nie je idiot a ty si ho krasne naucila rozlisovat stopovacka/navolno. :heh: krasny priklad uplne zleho pouzitia stopovacky...
inak uplny suhlas s elfinkou. toto nie je problem, ktory sa da vyriesit sibnutim carovneho prutika za 2 tyzdne...

a teda pomimo. ten pes potrebuje vyzitie. uplne nerozumiem dnesnej mode brat si do mesta, na zahradu polovne psy...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod pigie » Uto 24.10.2017 13:23

Ja ani nerozumiem tomu pustat navolno v lese polovne psy tohto typu :nwm: Tiez tu mame takeho sarkana, co tu lieta po poli, bohvie kde su jeho pani... A napriek tomu pustia, sak sa vrati :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Uto 24.10.2017 13:28

vska nech sa vybeha... :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod pigie » Uto 24.10.2017 13:37

Ved nech sa vybeha, ale pod kontrolou preboha... Mne je tak zle, ked vidim ako tie srny nahana a nie raz... Bych to strielala vsetko do radu, potom na psickarov vsetkych do radu to vrha zle svetlo.
Uviaz psa k sebe, ked ta neposlucha a mas po probleme. Stopovacka do konca zivota. Zvlastne, ze moja kamaratka s fundlom tak zit moze a majitelia polovnych psov nie... A za zverou jej ju naucila tiez polovna fena... Ja vlastne vobec neviem, co sa tu riesi. Nechavam psa pobehat a stve ma, ze uteka? Popravde ho to uz neodnaucis, uz ma taky zvyk, ze to spolahlive nebude nikdy. Takze stopovacka a zmier sa s tym. By som tu ani nedavala rady, ako na to. Kamaratka ma 11ty! rok na stopovacke a napriek tomu sa ju neodvazi pustit navolno mimo dvora. Niekto ma rozum, niekto nie a riskuje a dufa... Sprostost.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod elfinka » Uto 24.10.2017 13:42

pigie píše:Kamaratka ma 11ty! rok na stopovacke a napriek tomu sa ju neodvazi pustit navolno mimo dvora.

:rip:
To by ma fakt porazilo. Ja som kvoli stopovacke tiez uz pomaly dospela do stavu ze som na prechadzky chodila skor z donutenia nez lebo som chcela. (ale aspon som chodila, by ma ani nenapadlo ist sama bez psa)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod pigie » Uto 24.10.2017 13:44

Zvyk, mna by trafilo tiez. U nich to je jedina moznost a akceptuju ju dobre obe strany. Tak preco nie...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Lindchen » Uto 24.10.2017 13:56

Je to zvyk a zvyknúť sa na to naozaj dá. Teraz keď je Aris starý, neodvážim sa ho mať v lese navoľno, aj keď na 99% viem, že neujde. Ale horšie počuje, horšie vidí, zato nos ma výborný, tak nebudem riskovať, že sa mu niečo stane. Má v lese stopku, nikomu to nevadí, ani neviem, že tam je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Elis » Uto 24.10.2017 13:57

aspon flexinu.
aspon clovek neni porad zapraseny. :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod elfinka » Uto 24.10.2017 14:33

Na starsom / pomalsom psovi si to viem predstavit. Stopku pripnem a neriesim tolko, lebo aj keby sa pes vzdialil kusok tak tu snuru mam este sancu dobehnut.
U rakety so zrychlenim z 0 na 100 za 2 sekundy je vencenie so stopkou na maslu, lebo utecie kludne aj s nou ak clovek nema oci vsade.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Lindchen » Uto 24.10.2017 14:37

Skôr tá šanca, že vybehne je možno menšia. Arisiak dosahuje tak približne 80% svojej pôvodnej tryskorýchlosti, na čo sa stále ani zďaleka nechytám.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Elska » Pia 27.10.2017 0:08

wer píše:a teda pomimo. ten pes potrebuje vyzitie. uplne nerozumiem dnesnej mode brat si do mesta, na zahradu polovne psy...


absolútny súhlas. Zacni s nim nieco robit, ked mas polovne plemeno. Potom nebudes mat vycitky, ze ho musis pustit navolno, aby si pes aspon co to uzil.

Nemohla by sa uz zaviest nejaka regulacia, kto a v akých podmienkach moze mat nejake plemeno, aby tie zvierata v podstate netrpeli?... :ach:
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 10:15

Dakujem za odpovede.

Trochu nesuhlasim s regulaciou chovu polovnych plemien, keby ich mozu chovat len polovnici tak tie psy proste vymru, tolko polovnikov kolko psov nastastie (pre nase lesy a zver) nieje.. Napriklad weimarsky stavac je teraz velmi oblubeny beznymi ludmi, tiez ho neberu na polovacky. Kamaratova Weimarka ma napriklad zver uplne na haku oproti tomu mojmu, takze ono sa to niekedy ani neda dopredu odhadnut... Bigl, pudel, kokrspaniel, jazvecik, zlaty retriever vsetko kategoria polovne psy...

Vyuzitie psov ako spolocnikov je novinka dnesnej doby, psy sa vacsinou vyuzivali pracovne, cize ovciarske zahanali ovce, teriery lovili mysy, potkany..atd...
Myslite ze vsetci majitelia Yorkshirov ich chovaju koli mysiam?

Inac mam doma Slovenskeho hrubosrsteho stavaca, je to uzasny a inteligentny pes, velmi pribuzny tomu spominanemu weimarovy a je to stavac, cize ma vystavovat to znamena zavetrit zver, stuhnut a cucat na mieste nie lietat cez pol hory, ani keby som polovnik tak nema dovolene lovit, tolko k tomu vyuzitiu, co si myslim ze moj pes ma... byvame rovno pod horou, srny su za plotom denne, pes ani nevie co znamena vychadzka v meste, pohybuje sa denne v lese, v lete aj velakrat prespavame vonku pod hviezdami, moze vetrit a vystavovat do aleluja, nehovoriac aj o tom pohybe ktory ma ovela, ovela vacsi nez pes nejakeho zaprdeneho pupkateho dedka polovnika co sa vyvezie jeepom k posedu, postriela co vidi a odveze sa spat domov
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 10:21

elfinka píše:Na starsom / pomalsom psovi si to viem predstavit. Stopku pripnem a neriesim tolko, lebo aj keby sa pes vzdialil kusok tak tu snuru mam este sancu dobehnut.
U rakety so zrychlenim z 0 na 100 za 2 sekundy je vencenie so stopkou na maslu, lebo utecie kludne aj s nou ak clovek nema oci vsade.


U nas nastastie tomu vystreleniu rychlosti rakety predchadza to vystavovanie - cize stuhne a ukazuje odkial nieco citi..takze mam cas sa pripravit aj s tou stopkou :lol:
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov