Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Pia 30.09.2016 12:10

lukky
my vsetci tu vieme ako to myslis,ale zase treba aj uvedomit,ze kastracia zo psa neurobi poslusne bezduche trdlo...
ja mam nekastrovaneho psa a nekastrovanu suku doma v byte,a k nakrytiu este nedoslo a to sa harala uz niekolkokrat,mam kamosku co ma kastrovaneho psa ale suky mu i napriek tomu stale vonaju ked sa haraju
kastrovany pes moze mat nadalej zaujem o suky,moze sa nadalej s inymi psami bit,bude aj nadalej rovnako nevychovany ako bol predtym,akurat len nebude moct oplodnit ziadnu suku,ale to neznamena ,ze sa s nou nemoze spojit...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod moschino » Pia 30.09.2016 13:24

Margita píše:mam kamosku co ma kastrovaneho psa ale suky mu i napriek tomu stale vonaju ked sa haraju
kastrovany pes moze mat nadalej zaujem o suky,moze sa nadalej s inymi psami bit


hovoríš o mne? :ha:
Ale pozor, Frapeček je len teraz 3 mesiace po kastračke a suky mu už nevoňajú tak, ako predtým, celkom sa začína ovládať :jazyk:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Pia 30.09.2016 13:27

ano o tebe :heh:
som nechcela takto verejne :lol: kolko uz len ja mam kamosiek
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod jakut » Pia 30.09.2016 14:54

ja mám tiež nekastrované suky a psa doma, už celé roky a nič, dokonca mu oni ani nevoňajú, keď idem preč ich oddelím v tom čase, ale keď som tu tak sú spolu, aj v noci a pohoda. Napr. sučka od svokry mu už vonia inak. Záleží od psa.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod pigie » Pia 30.09.2016 15:14

Pes po kastracke potrebuje par mesiacov, aby sa hormony vyplavili... Takze tam nejaky efekt tusim az po 3 a viac mesiacoch spominali.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod moschino » Pia 30.09.2016 15:39

Jj, ved to pisem, ze on je este kratko po :smile: a lepsiii sa stale
Taky Baxy bol aky zaltnik tiez a haravky prestal riesit uz na 10ty den po kastracke :oo: mali sme ukazky a tam harava fena a on behal akoby nic :aaa:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Margita » Pia 30.09.2016 17:37

esteze moj pes je homosexual :lol: vela dobreho zdedil po tatovi :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod certovsky » Uto 12.11.2019 14:41

Ahoj, tak napíšem do mojej starej témy ako sme dopadli.
Zlepšilo sa to odkedy mame druhého psa. Odkedy boli 2 spolu prestal utekať, iba keď sa harali susedky. Takže nakoniec sme dali psíka kastrovat.
Ploty sme vymenili za drevené, to co ostalo pletivove je obrastene pavinicom a brectanom, pes tadiaľ nelezie keď nevidí pletivo.
Bránku musíme stále zamykat, to keď je odomknute tak zdrhne. Z ulice sa nepohne ale preskakuje k susedom do ich záhrad.
Po tých rokoch si už psa poznám a viem ze uteky sú hlavne z nudy, koli haraniu a z pomsty.
Prvé dva dôvody sme odstránili, pomsta ostáva, keď je urazený, dostal za niečo vynadane, okupali sme ho tak ide skúšať bránicku.
Za posledny rok utiekol iba raz, druhý pes totižto dostal novú búdu tak bol ťažko urazený tak sa mu nejako podarilo pootvoriť a preklenúť cez veľkú bránu (je stara takže s tým nebol problém)

Som rada ze sa nakoniec uteky podarily vyriešiť bez reťaze ci zatvárania do koterca. Každopádne si myslím ze keď sa raz pes naučí utekať bude mať tie tendencie stále keď bude mať na útek dôvod ci moznosti
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Pes zaletnik. Kastracia alebo retaz?

Poslaťod Ulf » Sob 16.11.2019 10:44

Tiez budem dalsieho psa riesit az do domu, v byte je to na prd :ua: ale ci sa tyka kastracky, nerobila by som z toho dramatizacie. Moji jeden sa ozaj velmi zmenil k lepsiemu, akoby mu strhli zavoj z hlavy ze jej existuje aj iny svet ako feny a bitky, tak to bola superzmena a aj psovi sa ocividne ulavilo. U druheho nejaka zmena nebola, akurad pribral, ale on bol taky nevyrazny aj pred tym. Jedina vec kedy by som nedavala kastrovat je, kebyze chcem psa na sport, vykony.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov