Stránka 1 z 1

Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Štv 28.05.2015 20:33
od Soni a Ivka
Dobrý deň mám Australskeho teriéra. Keď bol malý neštekal až keď mal 4 roky a napadol ho pes
Breše na metlu , korčule , kočiar -ale len u nas na dvore na prechádzke breše na druhých psov prečo ? Ako ho to odnaučiť ?.... A prečo breše aj na mňa ?
Prosím o radu už som z toho zúfala... Každému z rodiny to vadí.

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Štv 28.05.2015 21:18
od aNeMiC
Podľa mňa ide skôr o strach. Asi sa v psíkovi vyvinula po útoku ostražitosť. Ako ste sa k nemu po tom útoku správali? Bol to úplne "brutálny" útok s krvou alebo ho pocvakal?

Soni a Ivka píše:Breše na metlu , korčule , kočiar


To šteká len tieto veci? Bolo to povedané obrazne, či vypísanie konkrétnych vecí na ktoré šteká? Pretože sa mi to zdá mätúce. Ak teda šteká na tieto tri veci, tak musí mať s nimi nejakú spojitosť - buď zlé spomienky, alebo sa ich bojí len z rešpektu, ako som písala vyššie. Skrátka má rešpekt z koliesok a pohybu metly alebo niečo také. Ťažko povedať. To vie len ten psík.

Soni a Ivka píše:A prečo breše aj na mňa ?

Snažte sa viac opísať situáciu. Ako to vyzerá, keď breše na Vás? :nwm:

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Sob 30.05.2015 16:34
od Soni a Ivka
Vypichol mu oko :ua:

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Sob 30.05.2015 16:37
od Soni a Ivka
Namňa breše len keď si ho nevšímam asi chce byť stredom pozornosti ..... A pokiaľ nevstanem a nejdem sa s nim hrať breše.... môžu presť aj hodiny a on breše :hmm:

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Sob 30.05.2015 21:14
od aNeMiC
Tak to štekania pozná veľkká kopa ľudí :yes: Aj ja som to tak mala :ha: Môj oco to tak má, pretože on nemá pevnú vôľu ako ostatní členovia rodiny. Celý postup, ktorý opíšem robil/robí naopak! :ach: Ako si napísala, psík si vynucuje pozornosť. Jediné, ako ho to odnaučiť je to, nevšímať si ho. Pretože keď šteká a ty sa s ním začneš hrať, tak dostane čo chce a príde na to, že tím štekaním s tebou môže manipulovať resp.dosiahne čo chce. Ja viem, že je ťažké psa nechať štekať aj tie hodiny. Cicia to nervy, každopádne psík sa to odnaučí. Osobne neodporúčam karhanie za to, pretože pes si nemusí spojiť karhanie so štekaním (ako vo väčšine prípadov - nielen so štekaním).
A možno je ešte druhá cesta, no tá je taká dá sa povedať pracnejšia. Naučiť psa, že sa mu viac vyplatí neštekať ako štekať. Možno mu "vysvetliť" radšej zaľahnúť, ako štekať. Niečo v tom zmysle, ale to je zas iná vec.

Oko? Čo?

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Sob 30.05.2015 21:31
od elfinka
Štekanie je väčšinou pre psa sranda samé o sebe, takže by som sa moc nespoliehala na to, že keď to budem ignorovať, tak to prestane samé. Ono ignorácia chovania je občas tichý súhlas.
Ja by som proste psa nechala ľahnúť, pri tom väčšina psov nešteká, a po chvíli sa s ním pohrala, pokiaľ stále ticho leží. Pes sa časom naučí že hra bude len vtedy, ak ticho leží, a vtedy sa bude dať aj ho občas odignorovať, keď na neho nebudeš mať čas / náladu.

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Ned 31.05.2015 5:32
od Juraj1
prečítaj si knihu: Štěkání - Zvuk psí řeči (Turid Rugaas) · Vydavateľstvo: Plot, 2010 · :no:

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Pon 01.06.2015 17:40
od Soni a Ivka
Môžem sa opýtať dá sa ešte 5 ročný pes socializovať ?

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Uto 02.06.2015 5:53
od Bad
Pracovat se dá s každým psem, výsledek bude záležet v prvé řadě na něm a na šikovnosti majitele. Jestli ti jde o to štěkání, tak i pro tebe by byla výborná kniha : http://treninkjerozhovor.cz/ ....a pro zamyšlení se podívej na těch stránkách na pracovní listy (pod čudlíkem Ke stažení)

Re: Štekanie na psov, paničku...

PoslaťNapísal: Str 03.06.2015 21:49
od aNeMiC
Soni a Ivka, pes sa dá socializovať v každom veku a ako napísala Bad, výsledky záležia na psovi a na tom, ako budeš postupovať a pracovať s ním :smile: Samozrejme, že socializácia 5ročného psa nebude taká hladká ako 2mesačného šteniatka. Je podstatne to, čo si pod slovom socializácia predstavuješ. Dosť často si ľudia zamieňajú slovo "socializovať" od "odbúravať zlozvyky" :yes: popravde treba vždy oboje pokiaľ je psík problémový