Agresivita voči majiteľom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:36

No, aj mne radili cakat... Ja by som na to ale nemala nervy. Ale teda ja preto, ze som videla viac fundlov, co to proste nedali, nez tych, co sa rozplavali... :heh: Ale tak ano, toto je ine. Lutujem tvoju mamu chuda. Chce dobre a takto dopadne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 8:40

no ved to mi je najviac luto. lebo ona si to aj za vinu dava. :ach: ze ved paxa sa vobec nebala... nuz, ale to bol iny pes...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 8:43

pigie píše:Akoze vyhasnu natolko, ze ked wer ho necha u mamy, tak budu spolu normalne fungovat, si nespomenie, aka to bola zabava?


ver never. ale hodne puvodne "nežádoucího" chovani zmizi samo...aniz by se clovek uplne snazil - jen tim, ze si ho nevšímáš.
a naopak -tim, kdyz se na necem intenzivne pracuje - pokazi se toho mnohem vice.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 8:45

pigie píše:No, aj mne radili cakat... Ja by som na to ale nemala nervy. Ale teda ja preto, ze som videla viac fundlov, co to proste nedali, nez tych, co sa rozplavali...


to je něco uplne jiného ale :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 8:45

Tak ja som moc neziaduceho chovania v mojom okoli nemala. Len jedno a tam je uplne jedno, ci riesim alebo neriesim :haha:

Elis - nie je, tiez mi hovorili, ze pes len potrebuje dospiet :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 9:41

pigie píše:Elis - nie je, tiez mi hovorili, ze pes len potrebuje dospiet


Offtopic: pokud je jediny spolecny ukazatel ta rada -tak ano, pak je to to same :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod MisheliQ » Pon 24.06.2019 9:53

Myslím, že chápem, Elis, čo chceš napísať. Pri pamlskoch a kŕmení zadarmo je tenká hranica k tomu, kedy je to už uplácanie a pchatie sa psovi do zadku, čo môže narobiť viac škody ako úžitku. Pri poveloch, ktoré ani neuposlúchne, sa viac a viac utvrdzuje v tom, že mama naňho proste nemá, a tam je medzi nimi práve tá interakcia kto z koho.
Mne funguje pri loveckom pude v medzidruhových vzťahoch nastaviť psom v hlave, že dané zviera je pod mojou špeciálnou ochranou, cez ktorú sa proste nejde a musia spolu koexistovať (pri hlodavcoch je ten kontakt ale riadený, nenechávame ich spolu vedľa seba mimo dozor, pri mačiatkach a mačkách to funguje perfektne aj keď je tam prvotný ošiaľ).
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod wer » Pon 24.06.2019 10:15

ano, mama sa mu presne pcha do zadku - to citim aj ja, toboz pes...
a moja mama nie je hlodavec, ani macka :lol: a NO nie je westik... a ja ten kontakt v buducnosti potrebujem. potrebujem, aby ju toleroval, nevyvolaval konflikty a to aj bez mojej pritomnosti. netvrdim, ze to potrebujem hned teraz, len rada by som spravny smer nabrat :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 10:18

MisheliQ píše:a tam je medzi nimi práve tá interakcia kto z koho.


:yes:

je to spolecny jmenovatel pro mnoho chovani.
když se pes rozlovi na zver -je mnohem horsi, aby na to "zapomnel", ze když se lov zakaze hned v zacatku.
atd. atd.

jeden fig kdysi daval priklad, jestli se prestanes bat pavouku, když je na tebe zacnou házet :joint:

Offtopic: na druhou stranu - pokud potrebuju, aby pes něco delal, co nechce delat -musim na tom pracovat a není resenim nechavat něco vyhasnout, když pozadovane chovani vubec nenastalo, ze....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 10:32

Elis píše:
pigie píše:Elis - nie je, tiez mi hovorili, ze pes len potrebuje dospiet


Offtopic: pokud je jediny spolecny ukazatel ta rada -tak ano, pak je to to same :ha: :ha:

Offtopic: Nie, ze ten pes dozreje a zacne v nom ine spravanie. Pes sa do vodi nenuti ani nelaka. Proste to pride. Je to fundel, nie NO. Niekedy to pride hned, niekedy v roku. Znamej psik teraz prvy krat do vody vosiel v 9. mesiacoch, sam. Predtym nic a ani o vodu nejavil zaujem. To porovnavam. Proste sa to upratalo, zacal mat zaujem o veci, o ktore predtym nemal. Dozrel jeho cas. Ja som na take riesenie nervy nemala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 10:32

wer píše:a moja mama nie je hlodavec, ani macka :lol: a NO nie je westik... a ja ten kontakt v buducnosti potrebujem.


takhle se holky chovaji ke vsem psum na hotelu :angel:
a domluvi se s nimi... nikoho tam ani nenapadne, kdyz pes vrkne nebo se boji - s nim jit cvicit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 10:37

Elis píše:
jeden fig kdysi daval priklad, jestli se prestanes bat pavouku, když je na tebe zacnou házet :joint:

Moj syn sa presne tak zbavil strachu z pavukov. Popadali na neho. A konecne pochopil, ze nic neurobia :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 10:49

pigie píše:Moj syn sa presne tak zbavil strachu z pavukov. Popadali na neho. A konecne pochopil, ze nic neurobia


vzdavam se -asi neumim vysvetlovat...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod pigie » Pon 24.06.2019 10:52

Ja som len povedala svoju skusenost :heh: Ja nic nevyvraciam :heh: Len ked zrovna tento pripad, tak ma to hned napadlo. Len ich musi byt dostatocne mnozstvo, nie jeden zjavne, lebo z jedneho bol v panike :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agresivita voči majiteľom

Poslaťod MisheliQ » Pon 24.06.2019 12:49

Pigie, ale to je ina situacia podla mna, tvoj syn musel prekonat strach, a to si urobila tym, ze si syna vystavila strachu a prekrocila tak urcitu hranicu (kedy sa uz prestal bat). Ale pri agresivite, kedy prekrocenie hranice znamena konflikt, tak vtedy sa to nebude hrotit :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov