Čúranie naschvál do postele, vynucovanie pozornosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Alice.Jant » Sob 22.11.2008 1:20

U nás doma to fungovalo obrátene už ku koncu....Kým sme boli preč, všetko ok, ale hneď ako sme prišli domov, tak sa tá naša potvora počúrala....a nie od radosti :)) pritom sa vie aj vypýtať...už je to lepšie, má 4 a pol mesiaca, je to bígl, a chcelo to pevné nervy :))) ale tak občas jej aj doma ujde. Kým nám cikala doma, stačilo nájsť ten správny režim a všetko sa vyriešilo. Teraz presne vieme, kedy dať papať, kedy ísť von. Klape to. Veľa šťastia želám so šteňáááátkom
Alice.Jant
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Cathie » Sob 22.11.2008 1:26

Alice.Jant mozno sa proste chvilu tesila a popritom zabudla ze potrebuje ist von a uz sa nestihla vypytat :angel: Nasej sa toto parkrat stalo, ze sme sa napr. hrali a ona uprostred toho poodisla dva metre a pocikala sa s maximalne previnilym vyrazom a cela ustrachana co bude, ale uz jej to proste inak neslo.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod energitc » Sob 22.11.2008 13:01

jezisi,
ta moja mi robila ale naozaj naschval cikanice do postele a to vzdy ked sme s priatelom spali spolu a ona mala tym padom menej miesta na posteli a navyse priatel ju daval stale dolu z postele..tak vzdy vysla hore,kukla nanho,prisambohu ze sa zaskerila uz to tieklo a prezliekali sme celu postel..nakoniec sa s nou zacal sam hravat v posteli a bravat ju hore aby s nami kukala telku a tak,cikanie prestaloa dokocnca sama radsej zlezie do svojho vankusoveho pelecha lebo tam ma kopec miesta a pohodlie,nemusi sa medzi nami tlacit(staci jej ze s nami kuka telku a ze sa s nou hrame a viac jej obaja venujeme pozornost)...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod adushka » Ned 23.11.2008 1:13

nam sa to tiez stava, doma mame teraz okrem nasho este kamaratovu fenku, ma 9 mesiacov, odmalicka naucena na byt, vie sa pytat, ale ked pride niekto iny ako ja domov, tak sa jednoducho na chvilu strati a urobi mlacku, a teda je to nemecka doga, takze to je hotova mlacisko nie mlacka, bala som sa najprv ci nie je prechladnuta, ale to by cikala ovela castejsie. a vzdy sa prehresok najde az neskor, takze ani trestat nemozme. stalo sa jej to tri krat ( mame ju 2tyzdne), vacsinou ked dosla mamca domov, netusime preco. mamina s nou sice von nechodi, ale vobec ju nebije ani netresta, pohladka, normalka... :nwm: a spravi to aj ked predtym bola von, takze nie ze by jej bolo treba neodkladne ist cikat..
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Cikanie do postele

Poslaťod livia333 » Pon 24.11.2008 16:04

No nasej to trvalo dost dlho. Ale nikdy som to drasticky neriesila - ako namacanim cumaku, fuuuuj povedane bolo, ale to bolo tak vsetko. Co som stretla vonku ludi, kt. mali toto plemeno, vraveli, ze im to trosku dlhsie trva...nasa nebola tiez vynimkou a pocikavanie sa v posteli a cikanie vselikade, bola u ans tiez rutina. No treba vydrz pevne nervy a pravidelne nosenie von. A hlavne sledovanie jeho spravania.
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Cikanie do postele

Poslaťod AlicaGGG » Pon 24.11.2008 20:00

jj, staci sledovat psa a ked sa zacne spravat inac, tak rychlo ho schmatnut, ani sa neobliekat ani neprezuvat :ha: ale rychlo s nim bezat von
alebo ked je uz neskoro tak ho chytit aj pri cikani a polozit bud na noviny alebo stary uterak, ktory sme my nechavali na zemi (ked uschol - mali sme nato aj 3), ale asi po tyzdni sa zacala nasa bella pytat von, aj ked sme malokedy stihli vybehnut - vascinou sme museli utierat schody na chodbe :heh: a vzdy ked bola dlhsie sama doma nas cakala kaluzka, ale NAUCILA SA TO V POHODE AJ BEZ NAMACANIA CUMAKA DO STANKOV A BITIA!!! :hmm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Cikanie do postele

Poslaťod livia333 » Uto 25.11.2008 0:03

Inak nam sa velmi osvedcilo, ked sme sli von, rozpravala som jej "cikat" a opakovala som to. Dokonca niekedy som jej davala aj povel rychlo a tak ist pri velkej potrebe. Dokonca sme sa naucili, ze ked ideme von, najprv potreby a potom sa ideme hrat. :lol: Je to vsetko len o trpezlivosti o nicom inom a vhodnej motivacii. Tiez som bola niekedy zufala, ze sme to nestihli, ci ze si cvrkla do cerstvo prevleceneho postel.pradla. Ale naucila sa a to je pre mna dostatocne zadostucinenie.
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Cikanie do postele

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 15:11

livia333 píše:No nasej to trvalo dost dlho...Co som stretla vonku ludi, kt. mali toto plemeno, vraveli, ze im to trosku dlhsie trva...nasa nebola tiez vynimkou a pocikavanie sa v posteli a cikanie vselikade, bola u ans tiez rutina.

No ja som to ešte nepočula, ale potvrdzujem. Do toho pol roka som mláčky nachádzala relatívne pravidelne, proste nevydržala. Od toho pol roka sa to začalo lepšiť, ale občas jej ešte utečie - hlavne ak sa ráno zobudíme a ja sa moc dlho motám, kým ideme von. Naposledy som našla mláčku na posteli včera :hmm: Ale pripisujem to "stresu" z nového bývania, prvý krát tam boli samé + je tam chladnejšie ako bolo v byte.
Čo som vždy nadávala najviac - keď ju draplo nutné cikanie keď som bola doma, zliezla si z postele na noviny (mala ich doma ako núdzovku). Ale ak som doma nebola, mláka bola na posteli :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Basha » Pia 05.12.2008 13:54

Rea suhlasim :smile: tam je len ten problem, ze nevie ostat sama, to je podobne ako ked pes nici veci ked je sam. Ja by som naucila psika ostavat sameho, najprv len v inej miestnosti ked som doma, vzdycky len kratko najprv a postupne predlzovat intervaly, vzdycky by som chvalila, ked sa nepocika, aby zistila, ze to je dobre. Kludne by som zacinala od niekolkych sekund, popr. minut, neviem presne ako je na tom. Ale drzim palce, urcite to nie je neriesitelny problem, len to chce trocha casu urcite :jop:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Ayisi » Uto 16.12.2008 13:12

:vykricnik: :vykricnik: :vykricnik: Prosím, poraďte mi, mám bulíčku - 5 mesačnú a doteraz nebol problém s cikaním, stále sa pýta von a nešpiní doma. Vyciká sa doma jedine do klietky na vankúš, a to je ten problém.
Je temperamentná a živá, vzhľadom k tomu, že jej teraz idú zúbky, tak trošku aj nervózna. Ale s mierou. V klietke, ked som v práci, má na 1/3 noviny na ktoré cikala doteraz ... aj niekoľkokrát za den! Teraz však noviny zostávajú čisté a suché a ona začala cikať do vankúša, na ktorom leží. Nechcem ju za to trestať, v prvom rade, je to už neskoro, ked prídem domov a nemá to žiadny význam. Má v klietke novinku a to je miska s vodou, pretože vzhľadom k tým zubom, jej davam do klietky kosti z hovadzých koží a vtedy tú vodu potrebuje, ked ich vyhráňýza. Tú misku má zavesenú na mreži klietky, aby vodu nevyliala. Má ju zavesenú nad novinami. Je to možné, že jej tá miska zavadzia a preto tam nejde?
Ale ak áno, nemožem ju predsa nechat bez vody...!!! :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik: Prosím poradte, nerada by som, aby si na tom mokrom vankúši sparila kožu a aby sme museli liečit este aj kožné problémy.
Ayisi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Basha » Uto 16.12.2008 15:13

A kolko byva v tej klietke zavreta, kym si v robote? Hm, napada ma akurat ze ten vankus nasprayovat niecim pre nu odpudzujucim, ale to by zas na vankus ani nesla. Urcite suhlasim s tym, ze musi mat vodu k dispozicii, ziadne obmedzovanie. A keby tam ten vankus raz nemala? Alebo skusit zmenit za nieco ine? Neviem, mozno by pomohlo.... :otaznik:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Ayisi » Uto 16.12.2008 16:42

Basha, dakujem za rychly prispevok, no je tam 8 hodin, necelých, bo kvoli nej utekam z prace, ale predtym to nerobila. Predtym mala vankusik cisty vzdy a len noviny boli obcikane. Už som jej ho aj vymenila, dala som jej potom riadny paperovy, aj ten obcikala. Minule som ju pozorovala, ked spala. Bolo to vecer. Bola zrejme velmi unavena, lebo ked sme doma tak do klietky neciká.A teraz sa ani nepytala von, iba posunula predné labky na noviny a zadok mala na vankúši a vycikala. Bolo to take lenive. Snazila sa, ale nie velmi..bo nedosla na tie noviny celá... :ua:
Ayisi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Basha » Str 17.12.2008 11:00

Mozno to este moze byt aj tym, ze este je v podstate stena a nevydrzi tak dlho a aj preto, lebo sa ochladilo. Nema nahodou nejake problemy s mocakom? ked teraz uz je zima a predtym to nerobila.... Ja by som najprv vylucila tuto moznost.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Ayisi » Str 17.12.2008 16:06

no ano, aj tuto moznost som uz zvazovala, ale co sa týka močenia z nachladnutia, vylúčila som, lebo aj ked sa pýta von, tak vydrzí, kým sa obleciem a obujem, a keby bola nachladnutá, tak by sa docikala za tu dobu...práveze v tomto problém nie je, že keby islo o prechladnutie, dokonca jej v izbe kurim stále, aj cez den aj v noci...tam ide skôr o to, že neciká na noviny ale do pelechu..
som jej vankúš už aj navonala,len ci to ona zase nevezme tak, ze ten pach musí prehlusit svojím...tak uvidím, co bude dnes, ked prídem dom :ach:
Ayisi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ciká naschvál?

Poslaťod Basha » Str 17.12.2008 18:11

A ako znasa inak samotu? Este ma napada, ze by to mohla byt aj forma chovania, ze jej vadi, ked je sama, ono sa to moze rozne prejavovat...aj napr. stekanim, nicenim veci..no a mozno tvoja sa mohla rozhodnut, ze si ocura pelech... :no: :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov