Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Poca » Str 19.03.2008 11:25

Vidim ze aj predtym sme mali podobnych psov.. Tiez som taky lizanec dostala, alebo som neodhadla vzdialenost a ked som ju sla ovonat, tak som stuchla nosom do tej zahovnenej papulky..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod unicorn » Str 19.03.2008 15:29

samozrejme aj moj hafo predtym pozieral vsetko mozne a neraz som mu z ust vyberal rozne vaty a sajrajt. o to horsie ze v okoli kde byva sa vyskytuju kreteni ktory naschval hadzu z okien otravene veci, aby otravili psov. takze "fuj" bolo asi to najdolezitejsie co som ho musel naucit. raz nasiel nejaku staru handru a chcel ju zobrat do papule, ja som stal hned nad nim a ked ju zobral, chytil som ho za srst za hlavou(v mieste kde suka chyta stenata, ked ich presuva, alebo naprava) a potriasol som s nim a povedal povel FUJ. pustil som ho. samozrejme hned sa sklonil k tej handre znova, toto sa zopakovalo trikrat. odvtedy ked skriknem FUJ, tak az odskoci od tej veci ako by to bola nejaka pliaga :)

a trosku vtipneho... stale ked som mu vyberal tie veci z papule a ked som mu otvaral papulu, tak som povedal "Aaaaa". teraz ked poviem aaaa tak otvori papulu :)
a minule daco zobral do papulky a ja som skrikol FUJ a on to sice vyplul, ale ja som si nevsimol a ked som znovu ze FUJ, tak na mna pozrel a otvoril papulku, ze ju ma prazdnu :)
a este raz sa mu daco zakvacilo v papulke ked som povedal FUJ, tak to nevedel rychlo vyplut, tak mal z toho taky stres, normalne som videl ako sa to snazi vyplut skor ako k nemu pridem a budem mu to vyberat z papule rukami :)
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re:

Poslaťod Ivanka.P » Štv 20.03.2008 14:35

Silwuska píše:No ved to predstavte si jak si do toho namoci kosik...a nalepi sa mu to na cely cumak...a potom to s toho kosika bude treba vyskrabkavat... :nechutne:


zažila som :ach: neviem, či :kak: chcela žrať, asi len oňuchať, ale kovový košík do toho pichla :pac:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod NemesiS » Štv 20.03.2008 18:27

ja som počul, že keď pes žerie (nie len) svoje výkaly tak to znamená, že v tráviacom trakte má nedostatok čpavku na dobrý chod čriev.
vtedy treba zobrať kus mäsa, nechať ho tak týždeň postáť, aby zosmradlo a dať mu ho zožrať. :aaa:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod phuture » Sob 05.04.2008 12:21

nám sa osvečil tráning povelu "pusti" a "nesmieš". druhý povel som spočiatku umocňoval hádzaním zväzku kľúčov alebo retiazky do psíkovej blízkosti a momentálne je psík v stave, že len výnimočne si dovolí niečo zo zeme zobrať. veľmi dôležité je správne načasovanie: povel, štrngajúce pomôcky a nedokonané zobratie predmetu do papule musí byť načasované súčasne.
po poslúchnutí je samozrejmá výrazná pochvala a tá najlepšia maškrta ktorá je momentálne po ruke.

zo svojich skúseností sa teda prihováram za túto metódu :-)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: zranie vykalov.

Poslaťod ivanN » Štv 10.04.2008 8:01

tak to som nepocul o tom mase este :nwm: ale moze byt :smile: moj zerie tiez vsetky vykali okrem psačích a ked najde pri jazere nejake kačacie alebo labutie, tak mňami mňami a môžeme isť odčervovať zase raz :pac: ale aj tak si najradsej pochutna na konskom lajne, ked idemem okolo dostihovej drahy, to zoberie do papaule asi kilový šulec a zdrha, aby sme ho nevideli :heh:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Silwuska » Štv 10.04.2008 8:06

:blee: teda to su humusaci...aj krpec si vcera s jedneho odkusol jak z kremesa... :rip:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Ivanka.P » Štv 10.04.2008 9:02

Vlci bežne požierajú výkaly bylinožravcov. Nachádza sa tam vraj ešte vela vitamínov. Ale prečo to žerú psi čo už zeleninovú prílohu bežne dostávajú? Asi pudy podla mňa :heh:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Bruty » Štv 10.04.2008 9:17

Bud je to tym,ze chcu svojho majitela nas :censored:t (co sa im dari) alebo chybaju im v strave vitaminy a takto si ich doplnaju....Je to znamenie,ze so stravou nie je nieco v poriadku.
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Silwuska » Štv 10.04.2008 10:13

Ja si teda osobne nemyslim ze nase psy co su tu maju nejaku nevyvazenu stravu...podla mna su to skor humusaci :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod ivanN » Štv 10.04.2008 12:15

presne tak, proste im to chuti...teda smrdí a v psom preklade vonia...psi sa viac menej riadia pachom potravy ako chutou..
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Tatiana » Štv 10.04.2008 12:48

tiez myslim ze je to o "voni" inak fuuj,mne sa raz stalo v parku ,neustriehla som sucenku a ona nasla podpapiernik,a pravdaze sups rypacik do toho,hned som skrikla ,ale uz bol make up na papulke a smrdela horsie ako tchor :zz: nic rychlo domov a dezinfekcia pod vodou,myslim ze od toho vyplachu uz hovienka nemusi :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: zranie vykalov.

Poslaťod ivanN » Štv 10.04.2008 14:06

az sa musism smiat na tom, tiez raz dosiel domov po takom pochuteni, ale nevsimli sme si, ze zozral nieco a vsetky uzle co sme mali doma ( take na hrania z lana farebneho )smrdeli ako :kak: tak sme ích komplet vyhodili a malemu sme museli umyt zuby, lebo to mal vsade! :pac: :haha:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod sybil » Štv 10.04.2008 15:24

ivanka napísala další dôvod,prečo psi žerú ho.no- nie všetko dokáže pes zo svojej stravy spracovať,takže ešte odchádza aj nejaká tá nezužitkováná hmota,aj ked vo forme ho.na, ale v podstate ešte výživná.takže psík to zacíti a hurá,na čokoládku! :no:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Van » Štv 10.04.2008 19:40

Ivanka.P píše:Vlci bežne požierajú výkaly bylinožravcov. Nachádza sa tam vraj ešte vela vitamínov. Ale prečo to žerú psi čo už zeleninovú prílohu bežne dostávajú? Asi pudy podla mňa :heh:

myslim, ze v tomto je kamen urazu :jop: Mam psa, ktory ma pomerne rychly metabolizmus a potrebuje silnejsie krmivo aj v beznom zivote, duplom, ked je v zatazi. Moja skusenost s viacerymi roznymi granulami bola, ze ak mu nestacili, tak okrem toho, ze zobral stale doma, cosi pochudol, mal aj sklon dokrmovat sa vonku kadecim, vratane :kak: Problem s pozieranim u nas odisli v momente ako sme zmenili krmivo za vhodnejsie (v nasom pripade silnejsie).

Ale nemusi ist len o silu, proste podla mna, ak psiku nesedi krmivo, teda z neho neprijme to co jeho telo potrebuje, tak sa dokrmi vonku.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov