Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Baarbora » Str 12.03.2008 20:47

u na je to podobne, decko si cas od casu nieco najde a srotuje vonku..Avsak,ked zere a zahucim fuj,tak sice vie, ze robi zle, ale nezabrani mu to v pozivaniu. Zatial najlepsie funguje merkovat-akonahle sa na nejakom mieste zdrziava dlhsie ako je normalne-odpoutam jeho pozornost, idealne nejakym povelom. Nie je to 100%, ale lepsi sa to. Co sa voditka tyka, obycajne byva Hugo navolno,ale minule mi dokonca zosrotoval nejaky odpat ked bol zapnuty na voditku. A vacsinou, ked ho prichytim a naozaj chytim,snazim sa mu vybrat ten odpad z tlamy-neviem ci je to spravne, ale je to rozhodne neprijemne pre psa..PS. Hugo je tiez z utulku, po tom, ako sa tam dostal tak bol zavrety s dvoma surodencami v jednom koterci, kam chodili aj na zachod- odtial ma hoodne nezvykov,okrem toho,je to velke prasa a keby bol trochu viac lenivy, kludne by si nacural aj do pelechu :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod maggie » Štv 13.03.2008 9:14

dakujem vsetkym za cenne rady...najviac sa mi asi pozdava to "ufo".asi by to malo byt teda nieco,co hrkoce,chapem to spravne.na voditku to uz funguje,to poviem fuj a potiahnem a ona pozrie na mna oblizne sa,ocura to a ide dalej.nahubok nepomohol vobec,co islo pasirovala cez to.raz nasla kosti,tak sa nad nimi pat minut jedovala a skusala ich prestrcit.skusim teda hadzat...mam sa snazit trafit ju,ci len tak pomimo nej nech to leti?hadam si nesvacnem kluce niekam do kanala :lol:
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Amaguk » Štv 13.03.2008 9:17

hadam si nesvacnem kluce niekam do kanala :lol:


ja presne z tohoto dovodu pouzivam zvazok vselijakych starych klucov, co sa uz nepouzivaju :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Silwuska » Štv 13.03.2008 9:19

Pomimo, teda do blizkosti...ja byt tebou zvezok klucov si vyrobim(nejake stare karabinky, kluce, pliesiky) , lebo sa moze stat ze ho hodis do blata, do "kopky" alebo do nejakeho pariszkeho salatu (to sa stalo mne :pac: )

Ja som teda u maleho postupovala tak ze som hodila on oskocil a ja som ho tesenym tonom zavolala kumne...pomohlo...zatim... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod lusy » Štv 13.03.2008 10:16

mozes hadzat aj retiazku. co sa tyka techniky skus pohladat rady, co pisala rea
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod kikula22 » Ned 16.03.2008 11:47

Na môjho nepomáha nič tiež to robím a už sa aj bojím lebo u nás na sídlisku sú kosti otrávené a nachádzajku sa aj na lúkach. Na vodítku vie dobre fuj hned pustí ale ked je pustený tak mi začne utekať, žiadne fuj nepomôže. Aj ked ho mam na stopovačke a zarevem že fuj tak nepustí ani potom ked je na volno a už ho nejak chytím tak na mna začne vrčať a hrýzť a nepustí. Klúče nepomáhajú :nwm:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod lusy » Ned 16.03.2008 12:02

ked drzi nieco v papuli ako moze hryzt? a co ty urobis ked zacne vrcat a nechce pustit???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod kikula22 » Ned 16.03.2008 12:14

No neviem proste hryzie on si to da niekde dozadu a hryzie a snazi sa utiecť. No ja práve vtedy neviem čo mám robiť preto to tu píšem. Ja sa mu to snažím zobrat z papule. Viem že je to asi zle len neviem čo mám vtedy robiť a bojím sa že je to otravene.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod lusy » Ned 16.03.2008 12:36

to som chcela vediet, ze co si v tych pripadoch, ked sa to stalo urobila. lebo ked peso na teba zavrcal a ty si mu to nechala, lebo si sa trebars zlakla, tak je jasne, ze nabuduce urobi to iste, lebo vie, ze ked zavrci nic nespravis. a nemusis sa bat. je v poriadku, ze mu to chces vybrat nasilim, ked uz nechce pustit. moj ked uz nieco zoberie do papule, tak davam skor povel pust. a potom privolavam. alebo ked nechce pustit na dialku, tak davam povel aby stal a musim prist k nemu a vtedy pusti. skus popracovat aj na povele pust.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod rea » Ned 16.03.2008 16:22

Kikula22 máš tam problém pravdepodobne v tom, že reaguješ pomaly, alebo neskoro. Pri tomto probléme je ideálne reagovať vtedy, keď pes ešte nemá predmet záujmu v papuli, inak sa bude stále pokúšať, lebo mu to bude stáť za to a bude sa mu to dariť. Toto nie je jednoduché, chce to určitý cvi a dobré (ja tomu hovorím) kontrolky, o ktorých pes nevie. Ten tvoj už o nich vie.Ďalej píšeš, že je rozdiel v tom, ako to robí na vodítku a bez vodítka. Pokiaľ si nedôsledná v tomto a odopínaš vodidlo skôr, ako je treba, alebo je pes dokonca občas na vodítku a občas bez, dostávaš sa do problému ešte hlbšie a spôsobuješ to, že pes je s tebou ochotný o svoju korisť ešte aj bojovať. To už je ale zas ďalší problém. Prečo myslíš, že s týmto má problém tak veľa ľudí? Hlavným problémom zjedndušene napísané je nedôslednosť.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: zranie vykalov.

Poslaťod maggie » Uto 18.03.2008 23:14

no s touto temou mame my prevelike skusenosti.pre moju pesu,uz som to pisala aj v inej teme je pozieranie hovienok hobby.hlavne tych ludskych,myslim,ze tie psie ju az tak nelakaju.ale tie ludske,to je naj delikatesa.uz sme zazili aj to ako si to prepasirovala cez nahubok,davat to dole a hlavne dojst s tym vobec domov je velky smak....a ona je navyse fuuuzataaa....nestastie je to veru :lol: ale co uz budeme cvicit cvicit cvicit
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Van » Uto 18.03.2008 23:31

Niekde som raz citala, ze pozieranie hovienok je aj preto, ze psik tam citi nestravenu potravu a casto sa to objavuje vtedy, ak mu nestaci jeho krmivo. U nas je pozieranie hovienok indikator k vymene granul (teda bol). Ked mu nesedeli granulky, vyhladaval aj hovienko...po vymene granuliek (a najdeni tych vhodnych) to preslo...teraz uz s tym dlhu dobu nemame problem..dufam, ze sa pri prechode na varene/surove tento problem nevrati
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: zranie vykalov.

Poslaťod max » Str 19.03.2008 9:54

Moj havo ked bol stendo tak to tiez robil, tak som sa na to pytala veterinara a ten tiez hovoril o vitaminoch a bakteriach. Vraj sa v ludskom :kak: nachadzaju vitaminy rady B, pretoze tieto su rozpustne v tukoch nachadzaju sa potom v stolici a tiez hovoril o tom, ze v ludskom sa nachadzaju bakterie, ktore pomahaju psom travit takze treba pridat nejake acidko...Ja som to vyriesila podavanim Pangaminu s probiotickou kulturou a odvtedy to uz nerobi :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Poca » Str 19.03.2008 10:18

Moja bradcka pozierala ludske a stale ich vynuchala nechutne vela, zrala aj zdochliny, tiez bola radost dostavat to z tej brady. Briardka, ta nastastie "len" prasacie. :angel:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Lucifer » Str 19.03.2008 10:22

Predtym som mala bradaca a ten si vedel posmakovat na ludskych :kak: Najuzasnejsie na nom bolo, ked sa ku mne vratil od hostiny, zalizoval sa a ja som nevedela co zozral. Ked som to chcela zistit, tak som si privonala k jeho tlame a v tej chvili mi hodil velky "hovnovy" lizanec po celej tvari... :blee:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov