Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Clea » Štv 04.10.2007 14:31

Ďakujem MisheliQ s tým vodítkom to skúšam, len ono to je problém v tom, že ona žerie iba ľudské. Ostatné len oňuchá a ide ďalej. A problém je ešte v tom, že keď nájdeme iba jedno, tak ho nechá tak, ale keď sa vyskytnú viaceré tak ich musí proste ochutnať. S tým vodítkom to už skúšam dlhšie, ale ona je šialená. Ona ho ochutná aj keď je odo mňa iba na 50 cm. Skontroluje ma či sa na ňu pozerám a už to má hneď v tlame. A keď sa jej to snažím zakázať, tak provokatívne si ten posledný kúsok prehltne :nechutne: . Tento problém máme od jej narodenia. Teraz má dva roky. Za ten čas sme vymenili viaceré značky granúl ACANA, HILL´S, Bosch, Royal Canin a žerie ich stále, tak neviem či to je tým, že by jej niečo chýbalo v strave. Skôr ju to asi baví. Ale budem stále trvať na tom, že je to veeeľke FUJ.
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod p.j.jack » Uto 16.10.2007 18:45

aj moja Ajda zerie ine hovienka,vzdy jej za to znadam,ale ako nahle natrafi na nejake sympaticke,tak sup sup...najprv robi ze ho len onuchava,aby ma oklamala,dokoca robi aj to ze si to ide akoze preznackovat....no je fikana....ale naozak to je nebezpecne,moze sa tym preniest hociaka choroba.....idem aj ja kupit slaaaavne olomoucke syrecky.....haha :lol: :ha: :jupi:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Pes vonku žerie čo nájde - výkaly, jedlo, smeti..

Poslaťod maggie » Str 12.03.2008 14:29

ahojte...moja pesa ma taky blby zvyk,ze pozerie,co vonku najde,vyhodene kosti atd atd aj hovienka...vie,ze urobi zle,ked jej poviem fuj,neprestane,ked sa ju snazit chytit,zacne predo mnou utekat a mysli si aka je to zabava...bolo mi povedane,ze treba pracovat na autorite a na povely fuj...tak chodime na voditku,fujkam...na voditku je to uz ok,ale akonahle ju pustim,koniec.nepomoze ani ked jej odidem a schovam sa,ona najprv spokojne dozerie a potom ide za mnou.nosila aj kosik niekolko mesiacov,ani to nepomohlo....poradte
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 14:44

A keby si mala ty v ruke fakt veeelku mnamku (nejake susene crava alebo tak) a ponukala ju tym ked zbadas ze nieco zerie a volala ku mne...??!!

Moze to byt tym ze pred tym sa takto stravovat musela (mas ju z utulku, viete jej minulost??)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Ivanka.P » Str 12.03.2008 14:55

Moja hladom nikdy netrpela a tiež má takéto maniere. Ibaže na fuj!!! to pustí a pribehne. A ak prídeme na dvor k niekomu kto má psa, tak tam zákonite odniekadial vykope zabudnuté a schované kostičky :pac: .

Ale u pisatelky to môže byť naozaj tá minulosť, tak by som na to išla tiež cez pamlsky, aby vedela, že u paničky je niečo lepšie.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod maggie » Str 12.03.2008 15:15

tiez si myslim,ze to bude to utulkacskou minulostou...pamlsky so sebou nosim,skusim ju s nimi zaujat,len ona vacsinou ak uz nieco najde,tak to tak hodi do seba,len aby som ju nestihla zdrapit,ze niekedy fakt nestiham nic.je to na nervy,tu okolo ludia vo velkom krmia macky,navyse je su tu tony zvyskov po bezdomovcoch,tak ju tu nemozem pustit ani omylom,to je na tuty,ze nieco schlamstne.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 15:23

To ti fakt nezávidím...jedine ma napada este moznost dat je nazrat pred vychadzkou, ale to je asi hlupost... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod maggie » Str 12.03.2008 15:48

aj to som skusala...nepomaha...chcela by som zacat v lete chodit na cvicak,mozno to teda zaberie na tu moju autoritu..len neviem,ci v dvoch rokoch uz nieje trosku neskoro...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 18:34

Urcite nieje neskoro..praveze to je celkom vhodny vek si myslim...neviem ci je to prave autoritou :ach:

Jo a skusala si ju vystrasit nejakym "ufom"??? napr. zvezok klucov alebo tak?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Kača » Str 12.03.2008 18:35

magg: nieje... moja robí to isté-okrem tých hovienok... ešte aj k pomarančovým šupkám sa ťahá :pac: :nwm:
TEda vlastne, kedysi :lol:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod mairi » Str 12.03.2008 19:02

bud by som hadzala alebo ju mala na stopke, alebo privolala na nieco strasne dobre, dalsim najjednoduchsim riesenim je nosit nahubocek.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 19:07

Uz pisala ze nahubok nepomohol... :nwm: ja teda sama viem ze nahubok je este horsi, lebo nelenze to pesa zozere, ale polepi tym cely kosik :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 19:21

jo ale nahubok problem nevyriesi. iba zabrani zratiu, ale ked mu ho da dole, tak zasa pojde zrat. ja by som to zacala riesit na voditku. nastrazit naschval nejaku mlsku. a teraz okolo toho prechadzat a keby to chcela vziat potiahnutie a odmenenie. alebo uz ta spominana stopovacku. s tym, ze to tiez nemusis vzdy stihnut, ak si to nevsimnes skor ako pes
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod Priscilla » Str 12.03.2008 20:43

Ja som jednoznačne za hádzanie kľúčmi. Keď párkrát tak psa trafíš a zareveš pritom fuj, začne na ten povel reagovať.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: zerie co najde vonku

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 20:47

ale najprv musi naozaj vediet co ten povel znamena. a az potom hadzanie klucov. a najlepsie okamzite privolanie a odmena.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov