Stráženie jedla

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod BinLadin » Sob 27.02.2010 20:06

skacenka píše:Dovolím si sem skopírovať problém z UVP fóra, len by ma zaujímalo, či len ja nevidím v tom správaní dominanciu, alebo tam naozaj nie je ? :nwm: Offtopic: snáď som to zaradila ako tak dobre-nevedela som kam :pac:
http://www.uvplp.sk/forum/viewtopic.php?t=804

Pes reaguje patrne ze strachu a nejistoty...pro resni je podstatne vedet jak k teto situaci doslo.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod mika » Sob 27.02.2010 20:24

Nie si sama, tiez myslim, ze je to z neistoty...plus, ak nemal dost zradla/musel on bojovat, tak si ho brani.
A prispevok o "psychologickom zlomeni" povazujem za dost nebezpecny :vykricnik: Z vlastnych skusenosti viem, ze ak som na Dina isla tvrdo a nebodaj pouzila chytenie za krk, zdvinhutie apod. tak sa branil a neveril mi... Radila by som konzultaciu s odbornikom...niekde sa popisuje pridavanie jedla, aby vedel, ze mu ho neberu, ale naopak davaju, ale presnejsie rady necham na skusenejsich...
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Mackie » Sob 27.02.2010 20:28

ked clovek este len vstava od misky a uz je vystekany, to nebude len o jedle :nwm:
tazko to takto riesit, ale ak clovek prijme radu o psychologickom zlomeni, je to smutne.. hlavne ked ju dava niekto, kto ma psa v domacej opatere.. dakujem pekne za taku pomoc, na neho by som si dala do buducna pozor, ci mu nejakeho psa zverim
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Brona » Ned 28.02.2010 0:24

Citala som ten link na UVP forum. A zasnem nad prispevkom janahvizdaka :ua: To snad nemyslel vazne ze fenu v docasnej potreboval "psychicky zlomit" a potom sa zacala ziaduco spravat :oo: Z celeho jeho prispevku mam pocit ako keby chcel dat najavo aky je "sef". Verim ze si fenka najde rychlo novy domov a bude mat pokoj od opatrovnika co ju vyvesuje za krk a povazuje za dominanciu to ze fena skace v kuchyni od radosti ze sa chysta jedlo.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod johny5 » Ned 28.02.2010 1:02

Necital som sice prispevok o ktorom sa tu bavite ale slovko zlomit ma vela vyznamov a velakrat neznamena prave to uplne psychicke zlomenie ake asi vy myslite.Aj ja ho pouzivam ked trenujem psa ktory sa nechce dlhodobo podvolit a zrazu sa zlomi (nastane zlom) a pes zacne robit to co po nom chcem.Da sa to pouzit v roznych situaciach a nemusi to byt vzdy o drastickom natlaku na psa.Treba sa na to pozriet z roznych pohladov...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Brona » Ned 28.02.2010 1:16

Johny5, ja sem ten prispevok radsej vlozim:
Treba ho zlomit po psycholigckej stranke. Tiez mame doma fenku v domacej opatere a ked prisla k nam, skakala vsade a myslela si, ze je pan domu. Skusala vsetko mozne (dokonca liezla do misky s jedlom nasmu druhemu psovi - a pekne za to od nej dostala). Tak sme sa s nou nehrali, nevsimali sme si ju a v podstate sme k nej boli odmerani tak velmi, ako sa dalo.

A po par dnoch ju to dominatne spravanie preslo a pocuva.

Minule prilis knucala, ked som pripravoval jedlo a skakala hore-dole. Tak som sa k nej postavil zoci-voci a telom som ju vyhnal na 3 metre dalej. Ked sa chcela vratit, len som na nu pozrel a rukou naznacil, nech sa skusi pohnut a uvidi. A fungovalo to. (vsetko samozrejme bez bitia)

Vsetko je to o tom, dat takto dominantnemu psovi najavo, kto je na cele svorky. Ked postoje a prisny pohlad nefunguju, treba jednoducho psa vytiahnut za krk (u malych to ide ) a nechat ho chvilu visiet vo vzduchu, kym sa neskludni.

Ked bol vychovany k tomu, aby si myslel, ze je panom domacnosti, tak potom sa k nemu clovek musi spravat stale tvrdo, kym si neuvedomi, ze je na spodku.

Ked sa snazi pohryzt, tak nech za to stale dostane nahubok, kym sa uplne neplazi, aby mu ho konecne niekto dal dole.
Tak neviem co si myslis o tomto. Ja sa v kazdom pripade cudujem ze ten clovek robi este aj docasnu opateru. Je dost mozne, ze sa dotycny vyjadruje prehnane. Ale neposobi to na mna dobre. Jedna vec je dominant a druha vec je pes, ktory nepozna pravidla. Ked niekto pise o tom ako "prebil dominantneho psa" je to pre mna minimalne podozrive a kladiem si otazku ci uz niekedy skutocneho dominanta videl. Lebo ten by sa asi neprejavoval tak ze okolo neho bude skakt v kuchyni a pistat :lol:
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod mairi » Ned 28.02.2010 1:20

suhlasim so Skackou, tomu peskovi treba len vysvetlit co smie a co nesmie a ne ho trestat za nieco, co mu pravdepodobne nikdy nikto neukazal ako ma vyzerat. :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Hanka 1 » Ned 28.02.2010 8:37

Rada toho pána je naprosto šílená. Copak ten pes projevoval dominantní chování? Psychické lámání - opravdu super rada..., víte někdo, co je to za člověka?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod johny5 » Ned 28.02.2010 9:43

Musim uznat ze chlapik to berie z nejakeho divneho uhla.Vyjadrenie ohladom dominancie a celkove spravanie psika nepochopene z jeho strany.Co mozme cakat od takehoto cloveka? Nielen my ale co uz psik ktory sa dostane do jeho ruk.
Najsmutnejsie na tom je ze kopa ludi si z neho vezme priklad ....
Teraz vidno kto ako pri psoch dokaze uvazovat a vzit sa aj do jeho mysle a celkovej situacie.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Brona » Ned 28.02.2010 12:15

Ja som pocula ze ten uzasny "radca" je jeden chalan z Kosic, ktory si pred casom adoptoval z utulku fenku a teraz ma jednu aj v docasnej. Dufam teda ze to nie je on, lebo to by som bola velmi sklamana. :ua:
A tiez by ma zaujimalo kde sa taketo veci naucil. Ci na UVP cvicaku take ucia alebo to ma od nejakeho "suseda - pseudokynologa".
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod johny5 » Ned 28.02.2010 13:26

Mozno aj tu na DF.Tiez som tu videl par jedincov podobneho razenia.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod Amaguk » Ned 28.02.2010 13:27

kto tu na fore nieco take radil? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod gabika06 » Ned 28.02.2010 16:30

Ahojte :) ja som tá, ktora má ten problém s bíglom... naozaj by som si nedovolila môjho psa fyzicky trestať ani niečo také ako tam písal ten pán, že dvihnúť ho za krk, fuj, ani náhodou !!! celý môj problém spočíva v tom, hneď ako som si svojho psa doniesla domov je na jedlo a veci, ktoré bol naučený u predošlých majiteľov, že je na to dosť agresívny... čo sa týka ku ostatným psom a ľuďom je naozaj veľmi priateľký a hravý :)
gabika06
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod skacenka » Ned 28.02.2010 16:39

Gabika, som rada, že ste sa prihlásili sem na fórum :yes:
Skúste váš problém popísať detailnejšie :jop:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod gabika06 » Ned 28.02.2010 18:02

Až teraz som si všimla Vašu správu, prepáčte :) Takže začnem s čím máme najväčšie problémy (je ich dosť) : môj psík je naozaj veľmi pažravý, zožerie hocičo a to je veľkou nevýhodou hlavne vonku, od mala sa ho snažím naučiť, že vonku nemôže zjesť vôbec nič, učím ho to klasickým spôsobom - slovo "fuj" vyslovím dôraznejšie, nekričím samozrejme, ale niekedy sa mi naozaj stane, že to stihne zožrať, alebo poviem fuj a on to nepustí a keď sa snažím vytiahnuť mu tie odpadky z papule tak veľmi zúri a kusne, naozaj nechcem aby žral odpadky, lebo minule sa stalo, že jeden psík, ktorý zvykol s nami chodiť na prechádzky aj s majiteľkou zožral vonku nejaký humus a otrávil sa :ua: . Čo sa týka keď sme doma - sypem mu jedlo do misky, je veľmi pojašený, rozsype jedlo, kým to dávam do misky a niekedy sa stane, že kým neodídem z miestnosti šteká a zúri, nikdy sme mu jedlo nebrali ani nič podobné :nwm: . Ďalší problém, u predošlých majiteľov bol naučený byť úplne sám v celom dome, nepúšťali ho vôbec vonku, hygienu robil doma a mohl robiť, čo chcel, spať na posteli, rozkúsať topánky a všetko vlastne... hygienické návyky už samozrejme má, to sa naučil veľmi rýchlo, ale to skákanie na postel a kúsanie vecí ako sú topánky a handry to nám ide ťažko... Ak sa stane, že sa prešmykne do mojej izy v momente je na posteli, hovorím mu povel "fuj", niekedy odíde na miesto do svojho pelecha ale skôr je častejšie to, že útočí a kusne... Botník máme v predsieni a nie je už ani jedna topánka, ktorú by nemal v papuli, naozaj neviem ako ho to všetko odnaučiť, keď na povel "fuj" vôbec nereaguje, prosím poraďte mi, znesiem aj kritiku ak robím niečo zlé, na civčák by som s týmto problémom išla úplne zbytočne, pretože tieto situácie sa nám stávajú doma. A ešte čo sa týka chodenia vonku, naozaj od mala ho učím povel "ku mne", ale niekedy ma úplne ignoruje, ešte dokonca aj vtedy, ak ho mám na vodítku, aj napriek tomu, že mám pri sebe nejakú odmenu, chodím s ním aj na obrovské polia, aby mal dostatočný výbeh, kedže bývam v byte a tam má už úplne svoj svet, kontroluje ma, či som na dohľad, ale inak málokedy príde, pretože stopuje, tak vopred ďakujem za pomoc a rady :smile:
gabika06
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov