Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Baarbora » Pia 21.03.2008 22:05

prave, ze vzdy ked som ho "polozila" na zem, tak ho to rozbesnilo este viac :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Rika » Pia 21.03.2008 22:08

Neskusala si mu podhodit zuvaciu kost z byvolej koze?... nam to velmi pomohlo, akurat, ze to pouzivame az doteraz... cele dni to zuzle a uz netravuje a ani nic nenici.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Baarbora » Pia 21.03.2008 22:17

kosti mame plny dvor, od byvolych,cez hovadzie az po bravcove, hryzie s oblubou a vasnivo :smile: . fakt je, ze len pred dvoma tyzdnami zacal menit zuby(resp.vsimla som si, ze mu predne chybaju a rastu nove,pevnejsie),ale obcas mam toho plne zuby :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Rika » Pia 21.03.2008 22:22

No tak teraz len treba vydrzat, kym vymeni vsetky zubale a potom to riadne riesit, ak to neprestane :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Kaca » Pia 21.03.2008 22:24

...vzdy ked som ho "polozila" na zem, tak ho to rozbesnilo este viac

Obavam sa, ze peso v Tebe nevidi sefa... a nie je to o tom, kto chodi prvy do dveri atd... stendo asi v Tebe neciti autoritu IMHO
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Baarbora » Sob 22.03.2008 11:00

Kaca píše:
...vzdy ked som ho "polozila" na zem, tak ho to rozbesnilo este viac

Obavam sa, ze peso v Tebe nevidi sefa... a nie je to o tom, kto chodi prvy do dveri atd... stendo asi v Tebe neciti autoritu IMHO

ja mam taky pocit tiez, pri tom hryzeni mam pocit, ako keby som hovorila do vetra.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Rika » Sob 22.03.2008 11:09

Tak to treba zmenit :no: ... byť vo všetkom dôrazná a hlavne nerozmaznávať... inak skúšala si aj to, že ho potiahneš za kožu na krku, prevrátiš na lopatky a držíš, kým sa neukludní??
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Hanka 1 » Sob 22.03.2008 12:31

Nevytřepávej ho za kůži, je to výhrůžka zabitím, naopak ho vytočíš víc, protože bude mít strach. Na záda je zbytečné převracet, je to tvrdý trest za takové okousávání při hře. Zkus se zachovat jako nadřazený pes - dej mu důrazně najevo, že chceš hru ukončit. Otoč od něj pohrdavě pohled i hlavu a uhni jeho kontaktu. Pokud nepomůže, jemně mu stač hlavu kousek k zemi a na chvilku ho znehybni.
Ale nejlepší je převést ho na jinou činnost. To je nejjednodušší
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Kaca » Sob 22.03.2008 13:00

obracat na chrbat stendo za taku hlupost? Len to nie! a ani nie vytrasenie za kozu, preco, to uz pisala Hanka. Skus bud uhnut alebo sa len nad neho naklonit - to je vyhrazny postoj. Mohlo by to zabrat. Ale v kazdom pripade je najjednoduchsie odviest pozornost inym smerom.
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod kikula22 » Sob 22.03.2008 13:18

Ja vzdy ked zacne hryzt oddidem z tej izby a tym konci aj hra. Pridem ked vidim ze je ukludneny a znova sa zacnem hrat. Ak zase zacne hryzt tak takisto.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Rika » Sob 22.03.2008 13:20

Hmmm, no tak ja som to tak robila a pomohlo... síce je tiež pravda, že nie u šteniatka, kt. mení zúbky a robí to v rámci hry... ale aj u toho šteniatka pokiaľ viem je dobré jemne potiahnuť za kožu s povelom "fuj" a ďalej ignorovať.
Ale tiež som najviac za to odvádzanie pozornosti niečím iným.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Baarbora » Sob 22.03.2008 13:27

vdaka za rady, vyskusame a uvidime. to polozenie som vyskusala snad raz-dvakrat, ale, ako som vravela, vacsinou ho to len viac provokovalo.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hryzenie trochu inak

Poslaťod Silwuska » Uto 25.03.2008 8:30

No ja stul budem strasne mudra :lol: :no: ale vidim to doma na tych mojich zrudickach...ked uz ma Maco krpca plne zuby (lebo niekedy ho teda kuse jak pirana) tak sa postavi tak aby mal hlavu nad nim, mierne ju nakloni nabok a kuka na neho takym velkyym okol, a ma otvorenu papulu a sem tam aj vytasi zub....ako viem ze to nemozes celkom napodobnovat :lol: ale skus sa nad neho postavit do takeho "stuhnuteho" postoja...jak ked si nasssrana a mas na niekoho nerv a pozeraj nanho tak nejak pohrdavo, ale nesklanaj k nemu hlavu...mne pomoze aj normalka zavrcat....tak hnusno...temne...maly potom prcha :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hryzenie

Poslaťod miruš » Ned 03.08.2008 21:03

ja viem,že sa tu ohľadom kúsania popísalo mnoho,ale aj tak mi to nedá sa spýtať.ja mám 6 mesačného no,odmalička stále kúše,ja viem,že je to u šteniat normálne,ale on začína čím ďalej tým viac,dokonca ked ho chceme pohladkať aj vtedy kúše,ked mu hodím aport,prinesie ho,ale v zápätí ho pustí a kusne do ruky,proste stále kúše všetko a všetkých..prečítala som si tu všetky radi čo kto popísal,aj som skúšala na nho skoro všetko,či to bolo vrčanie,fnukanie,dať mu nufák k zemi a podobne...ale nič nezaberá..práveže naopak ešte viac ho to vyhecuje...jedine keď mu poviem fuj,tak nachvílu prestane...nemám moc skúseností s výcvikom psov,teda žiadne,ale chcem byť dobrým majiteľom a chcem,aby sa aj môj psík správal ako sa patrí...ja viem,že je to určite vo mne,že ho neviem v tomto zvládnuť...ale skúste niečo poradiť...inak skúšala som tieto radi čo boli popísané praktizovať len krátkodobo..ked som videla,že ho to ešte viac hecuje,tak som to radšej prestala používať...môže byť aj to,že keby to praktizujem dlhodobejšie,že ho to prestane hecovať a pochopí,že nemá kúsať?alebo bolo dobré,že keď som videla,že sa to tým len zhoršuje,tak som od toho upustila?!
miruš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99

Re: Hryzenie

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 04.08.2008 8:40

Keď ho tvoja reakcia hecuje, tak na neho nereaguj, otoč sa mu chrbtom, založ si ruky krížom a kašli na neho.
Myslím, že čoskoro pochopí, že tým nič nedosiahne. Toto mne osobne pomohlo zatiaľ pri každom psovi, čo bol neoblomne presvedčený, že dostane čo chce (jesť, aport, pozornosť...vyskakovaním, obhrýzaním...). Dva razi som to urobila a bol pokoj aj s cudzými psami, nielen s mojim.
Len ten pes musí vidieť, že to myslíš vážne. Teda naozaj sa na neho vyprdneš, neskúmaš či už prestal, nesleduješ ho priamo (stačí periférne), odpoj sa od neho. Dôslednosť je samozrejmosťou, čo znamená, že sa takto zachováš vždy, keď bude obhrýzať. Ono dôležité je to, že obhrýzanie je normálna štenacia hra, ty ho len musíš naučiť mieru. Takže až to pre teba nebude príjemné, tak hra sa skončila a viac ťa to nezaujíma.
Až sa ukludní, tak ešte hodnú dobu počkaj a potom sa nenútene zapoj do "debaty", život ide ďalej a nevracáš sa k tomu.

Ja to ale vidím komplexnejšie. Ako sa chová pri jedle, ako sa chová pri tom, keď niečo chce... ono ak je šteňa divoké a nedočkavé (čím ďalej, tým častejšie sa stretávam s takýmito šteniatkami, keď ich správanie sa hraničí až s chorobnou hyperaktivitou, keď sebou hádžu o zem, mikajú sa na vodítkach, chvílu neposedia...) tak na tom treba pracovať všeobecne, nielen pri tejto situácií. Pracovať na jeho celkovom skludnení a na tom, aby sa celkovo ovládal a naučil sa trochu trpezlivosti.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov