Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hryzenie

Poslaťod Lusinka » Uto 19.02.2008 22:32

no ved to je vidiet ze mas skusenosti so psikami ktore ja take nemam takze by som si urcite netrufla chovat viac psov ajked ich velmi milujem ako aj vsetky zvieratka okrem pavukov :nechutne: .... ja mam dost aj z toho jedneho stenatka co mam....
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hryzenie

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 22:36

neboj tiez som sa ucila a stale ucim spoznavat psov,mas kopu casu ak ozaj chces svojho psa pochopit,urcite ak ti na tom zalezi vsetko zvladnes :jop:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hryzenie

Poslaťod Lusinka » Uto 19.02.2008 22:38

no ved o tom to je mat na neho dostatok casu.. len musim chodit aj do skoly a byvam tam aj do tretej tak je to natazko ale ved uz je to vsetko celkom v pohode.. myslela som ze to bude horsie... ked som pochopila ako si vychadzat s hadom preco by som nepochopila psa :lol:
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hryzenie

Poslaťod BinLadin » Str 20.02.2008 10:29

8kaca8 píše:Moja hafica začne nekontrolovane kusať vždy, keď sa roztatári/rozkokoší :ha:
To už,: zbohom výcvik, výchova!!! :ahoj:

Myslim ze bi pomohlo se naucit jak fenuli pri techto situacich sklidnit a uklidnit,druha moznost je naucit se jak vse rychle zastavit.Na oboje je nekolik moznosti jak nato.Od ignorace psa,pres vyuziti nauceneho ukonceni nezadouciho chovani (..napr. povel NE,NESMIS,KLID...) k slozitejsimu,ale v globalu lepsimu nauceni psa dostat do klidu a pohody.
Bez toho abych psa videl muzu jen hadat,ale muze tam bit urcita nevyrovnanost povahy daneho jedince a tohle je jeji projev,stejne jak tohle muze bit projev nezvladnute vychovi....
Oboje je resitelne,ale ne po netu....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Hryzenie

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 16:41

Ja mám presne ten istý problém so svojim takmer 3-mesačným šteňaťom NO. O hrýzení predmetov a žraní blbín zo záhrady ani nehovorím, je to normálne pre šteňa. Ale trošku ma zaráža, že hocikedy, ked sa s ňou hrám, tak mi ide po ruke, ale hryzie až moc silno. Robil to aj môj YT, ale nie tak silno a vytrvalo. Skáče do rúk, nôh, ťahá vlasy, hrýže nos... každú časť tela, je jej to jedno. Už ked som si s ňou nevedela rady, najprv som na ňu vrčala, dokonca som ju aj uhryzla :lol: , v konečnej fáze aj vyťahala za šiju, ale ešte viac ju to vyprovokovalo(hlavne tá šija)...dvihla zadok, začala štekať a skočila znovu. Zopárkrát sa mi to podarilo riešiť tak, že som ju prevalila na chrbát, povedala nesmieš a výhražne zavrčala a zdalo sa mi, že pochopila, že to ozaj nesmie. Inokedy si však robí aj nadalej srandu. Tak som to s trestaním vzdala a stále, ked niečo také spraví a nemám na to nervy, bud jej ponúknem hračku, prípadne ju strčím do klietky a tam sa ukľudní. Vidno však u nej, že to nie je ani tak agresivita, ale skôr hra a skúša, čo si môže dovoliť. Lebo ked zaspáva, alebo sa zobúdza, jednoducho ked je kľudná, tak mi ruku len oblíže a mazná sa. Dúfam, že to čo najskôr prejde, lebo zatiaľ sa tie kusance strpieť dajú, no čo tu bude o taký mesiac...to si fakt neviem predstaviť... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod beagle_fan » Ned 02.03.2008 17:09

Aj ja toto zažívam, každý deň, presne ako Bára, dosť často strácam pri nej nervy, hlavne keď jej dávam vodítko, tak ho stále kúše, dám jej to von z papulky a má ho tam znova. Prestane až keď vyjde von z domu. Jediné na čo občas reaguje je vydanie nejakého netypického zvuku. Nejakého, ktorý bežne nevydávam. Buď zapišťanie, alebo začnem kňučať. To kňučanie zaberá vždy a potom sedí, pozerá na mňa a vykrúca hlavu do všetkých strán :heh: . Neviem či to je správny postup, ale je to to jediná vec, pri ktorej prestane vo svojej prebiehajúcej činnosti. Žiadne "fuj", "nesmieš" nezaberá. Najhoršie je, keď sa tak rozbesní, že po mne vrčí a snaží sa zahryznúť sa mi do hocijakej časti môjho tela :hmm:, najmä do rúk, ale snaží sa ísť aj na tvár. Ale to robí hlavne keď je, ako my vravievame, v hryzavej nálade.
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat.

Author Unknown
beagle_fan
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Ned 02.03.2008 17:17

nas najlepsie posluchol, ked som mu obchytila papulku rukou a mierne zatlacila celu tlamu nadol. pomahala tiez zapistanie alebo zavrcanie a ignoracia (otocit sa chrbtom, schovat ruky)...podla okolnosti
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hryzenie

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 17:24

Amaguk: Ked schovám ruky, tak útočí na nohy:-D
Ale u nás tiež celkom pomáha zatlačenie papuľky... stále zapiští a snaží sa uoľniť..ked sa nedarí, tak si ľahne a je kľudná...
Neviete niekto povedať, za aký čas by to malo prestať?? Aby som vedela, kedy to už nie je len správaním každého šteňaťa, ale problémom, ktorý treba riešiť... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod lusy » Ned 02.03.2008 21:41

bara ja by som to riesila uz teraz. moj to tiez robil a ja som stale bola v tom, ze z toho vyrastie. ale nevyrastol. mam doma 11 mesacneho psa, ktory by najradsej kusal. :ua:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Hryzenie

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 23:26

lusy: len neviem ako to riešiť... Lebo pripadá mi to tak, akoby si chcela dokazovať svoje postavenie vo svorke, i ked mi to nejde do hlavy vzhľadom na jej vek... :ua: Fakt neviem čo mám robiť, lebo žiadne metody trestov...od fyzickych po psychické nezaberajú...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod lusy » Ned 02.03.2008 23:37

bara to poznam. trestanim ako napr. chytit za kozu som ho este viac vyprovokovala. ja som to predtym so ziadnym stenatom neriesila. brala som to tak, ze je to stena a vyrastie z toho. a tak aj bolo. tak som vlastne neriesila ani tohto, ale akosi sa to nevyplatilo. ja by som teraz so stenatom urcite skusala ignoraciu. zacne kusat silnejsie ako by malo, tak sa zoberiem a idem prec. ci uz sa iba vzdialit alebo ho zavriet v miestnosti na chvilu a potom sa vratit. ak zasa kusne odist opat. moj nekuse pre agresivitu ci dokazovanie si postavenia. a myslim, ze tvoje stena tiez nie. moj si tym teraz hlavne vynucuje pozornost. a neskutocne kusaval ak som sa nahodou pri niekom pristavila a rozpravala sa s tym clovekom ci pri telefonovani. uz sa to nastastie zlepsilo. i ked stale to nie je este ono.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Hryzenie

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 23:40

No ja som to riešila aj tým, že som ju dala do klietky(teda do takej ohrádky, v ktorej spáva)...tam najprv trochu vzdorovala, chcela ísť preč, ale napokon sa pohrala bud s hračkou alebo si ľahla a spala... Potom ked som ju pustila, bola zas chvíľu kľudná....Podľa mňa ju treba len nejak zamestnať hrou s hračkou, aby nezačala kusať mňa.... Hádam sa to podarí, lebo ked sa snažím jej prekefovať srsť alebo ju postaviť tak, ako má stáť na výstave, tak ma hryzie, krúti sa a nedá sa s ňou nič robiť...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Ned 02.03.2008 23:45

takze, k tomu hryzeniu do ruk:
hryzenie je prirodzena cinnost - stena sa takto bezne hra so surodencami aj matkou, okusuju sa.
ale aka je reakcia psov na toto kusanie - ked zakusnutie presiahne medze, pohryzene stena zaknuci, odchadza a hra konci. toto je velmi uzitocne, lebo stence sa takto okrem ineho ucia regulovat aj silu stisku svojich zubov.
Aj matka toto kusanie toleruje len do istej miery, ked sa stena prestane ovladat, tak to zastavi - napr. odchodom na ine miesto a ked to nezaberie tak zavrcanim, Ak nepomoze ani to, tak mu matka vezme do svojej tlamy jeho tlamu (u ludi nahrada toho je obchytit mu papulku rukou).

takze aj ty mas niekolko moznosti, co urobit, v zavislosti od situacie - stena kusne, ty zapisti-skvikni od bolesti, odvrat sa od neho, potom mu ponukni ako altenativu okusovaciu hracku na hranie.
stena vyvadza stale - otoc sa mu chrbtrom a ignoruj ho, mozes aj zavrcat, alebo vrcavym hlasom povedat nie, alebo dost a odist prec (hovoris mu: nevies sa spravat, ziadna hra nebude), nasledne ponuknut hracku, ak sa s nou hra, pochvalit.
ak je moc roztatareny, tak chytit papulku rukou a mierne pritlacit dolu, pripadne aj spolu so zavrcanim alebo zakazovym povelom. ked sa upokoji - nasleduje hracka, pochvala.

Proste, musis jeho pozornost presmerovat na iny predmet alebo cinnost a vysvetlit mu pre neho zrozumitelnym sposobom, ze hryzenie ruk je no-no, usmernit ho.
A hlavne: chce to doslednost a trpezlivost
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hryzenie

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 23:49

Amaguk: dakujem pekne, skúsim teda otcovi nakázať, čo má robiť, lebo ja s ňou každý deň nie som... Dúfam že to zaberie a havina to pochopí
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie

Poslaťod Amaguk » Pon 03.03.2008 0:08

urcite to pochopi, len treba zistit, co na nu zabera a hlavne ju zbytocne netrestat, aby nebola domotana :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov