Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod BinLadin » Ned 10.02.2008 10:53

Vierka píše:Psik nie je celkom moj, je starkin, ale staram sa v ramci moznosti o neho co to da. Ale.....psik nebol von v meste a tak skoro pol roka. (ja som cely tyzden v skole, cez rok, takze ta moja starostlivost nic moc a psik je v rodinnom dome, miesta na behanie ma dost) Problem je ze ma pol roka a za ten cas sa s inym psom nestretol. Teraz ked ho beriem von je na kazdeho agresivny, zvlast na tych velkych. Zacne vrcat, trha sa z voditka, steka.... A neviem ako ju to odnaucit. Alebo ako jej ukazat ze iny pes nemusi byt hrozba?

Asinejlepsi pri reseni takovich problemu je osobni kontakt kdy je mozne videt psa i majite pohromade.Tech duvodu proc tak reaguje je vice,ale asi nejpravdepodobnejsi bude nejistota psa v techto situacich kdy jde o obranou reakci na nastalou situaciktera je nad soucasne moznosti tohoto hafana.Resenim je psa sklidnit,presvedcit ze se nic nedeje a vse je stale v pohode,pak jej postupne pripravovat na situace ktere jsou ted zdrohem problemu a pritom psa stale podporovat.Pritomje je nesmirne dulezite i klid a pohoda samotneho majitele.Pokud majitel ve stresu vse se prenasi na psa a jeste vse vicer zhorsuje.Rozhodne tohle neni na reseni po netu.
PeDaM píše:V tomto veku psíka by som si s tým ťažkú hlavu nerobil. Treba sa pomaličky stretávaľ so psíčkarmi a ich psami a hlavne dať pozor na prípadné napadnutia starších psov. To by mohlo dosť uškodiť. Psík si postupne zvykne. V tomto veku u takéhoto psíka ide viacmenej o hru a nie agresivitu. Hlavne pozor na tie napadnutia. Mám s tým zlé skúsenosti. Psík si vsugeruje tú svoju "agresivitu".

Tohle bich v soucasne dobe nedoporucoval protoze pokud se neumi vcas a vhodne reagovat vse jen muze jeste vice vyhrotit...aby uvedene bylo moizne je zaroven zapotreby zapracovat i na zvyseni sebevedomi psa.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Saba » Uto 12.02.2008 13:22

U nas sa zase vyskytla agresivita uz u dospeleho stvororcneho psa. V poslednom case zacal vrcat na vsetkych dospelych psov..a vsimla som si ze ked je pusteny a pribehne k nejakenu dos. psovi tak je v pohode, pohra sa s nim...ale ked ho mam na vodittku tak vrci. Jeden otcov znamy, vycvikar, povedal, ze vrci vtedy ked ho mam na voditku, lebo ma che ocharnit a citi ma vo svojej blizkosti, ale ked je daleko odo mna, tak nema koho ochranovat, takze vtedy je ok...takto nejaky to vysvetlil....
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 17:56

Toto presne je aj u nás. na vodítku je to rambo na počkanie, ale na voľno je taká submisívka, že až. Je asi 6 výnimiek (psi s ktorými si skočí do vlasov tak či onak), ale na voľno si to vie krásne odpomunikovať. Prúser nastáva len vtedy ak hysterický páneček zdrapí svojho za obojok, ale to už tak býva. Stále nechápem prečo to tak ludia robia. Psy si to krásne komunikujú a v pólke dorazí nejaká hysterka a psia reč je riťke.
Ja ho mám pre toto radšej na voľno. Okrem toho je pochopiteľne aj v iných veciach viac uvoľnený, ako keď je na špagáte.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Saba » Uto 12.02.2008 18:35

No presne tak, hned zacnu hukat, ze on ho pokuse a tak...pritom dzamal k nemu bezi cely natesen, ze sa ponahanaju...aj tak vravim, nech si to medzi sebou psi vyriesia sami...a ked do toho zasiahne clovek...koniec
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod lusy » Uto 12.02.2008 19:03

tak sa pripajam do klubu. moj ako som uz pisala, robi na voditku to iste a na volno je v pohode.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod rea » Uto 12.02.2008 19:28

Aby som pochopila správne... Vy to necháte na psoch, aj keď po sebe skočia?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod BinLadin » Uto 12.02.2008 19:34

To co zde popisuje temer ucebnicovi priklad nejisteho psa,proc tak reaguje muze mit vice duvodu.Mimo jine i reakci psovoda.Tim ze nechate psy tohle resit sami jeste vse vice zhorsite...
Nemyslim si ze tohle je agresivita,spis projev obrane reakce ze strachu.Myslite ze pokud bi pes byl agresivni ze bi se spokojil stim co popisujete? Obavam se ze biste byli uz davno i Vy pekne pokousani.Spis to vidim jako chybu ve vychove.
Vy nechavate psy rvat a jevam jedno co to snimy udela? Chapu dobre smysl napasaneho?
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 20:34

rea píše:Aby som pochopila správne... Vy to necháte na psoch, aj keď po sebe skočia?


Nie. Ale ak psy dobehnú k sebe, stuhnú, obchádzajú sa, konejšia o sto desať, je mi jasné, že to prebieha v poriadku a treba im dať na to čas. Nikdy sami nestalo (až na jednu vínimku čistého magora), že by si psy v tejto fázi skočli do vlasov. POobchádzajú sa, otáčajú hlavu, nakoniec jeden z nich čuchne zem, niečo čurne a ide sa dalej.
Ale ak od začiatku na seba fixujú, tak k priamemu stretu ani nedojde. Z našej strany.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Saba » Uto 12.02.2008 20:55

U nas to je podobne ako pisala ulf...jasne ze nenecham nech sa dokusu na smrt
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod rea » Uto 12.02.2008 21:00

a v ktorom momente zasahujete pri cudzom psovi?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 21:09

Ak prichádza pes, ktorý teda nemá záujem konejšiť, tak skôr než príde si stúpnem medzi nich a toľko sa medzi nimi pohybujem, až to toho psa prestane baviť. Snažím sa ho nepustiť. To je prvý stupeň zásahu, ktorý tak v 70% zaberie. Buď to pes vzdá, alebo si ho príde chytiť jeho majiteľ.
Akonáhle ma začína obchádzať, teda útočiť, už ho berem a následne odovzdávam majiteľovy. Ak sa toto stane, tak Viggo sa už do toho nemontuje, čiže nemá potrebu dotyčného ešte "doraziť".
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod BinLadin » Uto 12.02.2008 21:10

Saba píše:U nas to je podobne ako pisala ulf...jasne ze nenecham nech sa dokusu na smrt

....a pokud pes je hodne nejisty a uz animtohle neustoji nebudete taky resit?
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod rea » Uto 12.02.2008 21:38

Ulf v tom poslednom príspevku je to lepšie, ale prečítaj si ten predtým, tam to vyzeralo inak. Podľa neho by si mohla zasiahnť až vtedy, keby boli psi v sebe a to už je neskoro.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Saba » Uto 12.02.2008 22:14

Ja zasahujem vtedy kedm moj pes zastavi pozera sa a caka na reakciu druheho...vtedy viem, ze dzamal asi nieco zacne
Saba
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod BinLadin » Uto 12.02.2008 22:26

Saba
i to muze uz byt nekdy pozde...ne treba pro tveho psa,ale pro toho druheho.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov