Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod archelsa » Sob 10.11.2007 21:56

no...sak ja som mu to opakovala pokojne asi 4x ale on vobec nevnima..on je v takom tranze uplnom amoku ze nevnima svet okolo...ale ja myslim ze som mu chytila hlav nie do vzduchu ani nijak len som mu otocila hlavu k sebe...a dlho som drazala...pustim...a zase
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod rea » Sob 10.11.2007 22:03

Vidíš? A toto už ti neopíšem, ale musíš vedieť, kedy pustiť a ako. Preto píšem - neskúšaj.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod archelsa » Sob 10.11.2007 22:06

aaah...ja sa z toho psa raz zbláznim...ale odkedy chodíme na cvičák je to mierne lepšie...predtym sa nedal odtrhnut od ziadneho psa a vzdy mi za nejakym zdhol a teraz uz celkom...iba ked je fakt strasne blizko
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 11.11.2007 9:05

jj, ja ho tiez pustam az ked sa neotaca za objektom. pustamo ho velmi pomaly, az tak ze nakoniec ma len hlavu polozenu na mojej ruke a tu dam prec. a pak je pokoj.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 24.11.2007 15:41

tak dneska sme stravily 3´5 hodiny s cuvacom, ktorych sa doteraz hrozne bal, mal uplnu hysterieu z nich. Tak hlasim dalsi pokrok. Este k tomu ho potom na chate trochu "precvakol" druhy cuvac, a ani potom sa uz nebal. Nastastie tam bol stale ten prvy, takze nemal cas rozmyslat nad tym co sa stalo a rovno sa s tym svojim hral.
Takze hura. A teraz si to pojdeme overit na ulicu a uvidime ako bude ked zbada toho "svojho" :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

agresivita

Poslaťod Vierka » Štv 07.02.2008 20:23

Psik nie je celkom moj, je starkin, ale staram sa v ramci moznosti o neho co to da. Ale.....psik nebol von v meste a tak skoro pol roka. (ja som cely tyzden v skole, cez rok, takze ta moja starostlivost nic moc a psik je v rodinnom dome, miesta na behanie ma dost) Problem je ze ma pol roka a za ten cas sa s inym psom nestretol. Teraz ked ho beriem von je na kazdeho agresivny, zvlast na tych velkych. Zacne vrcat, trha sa z voditka, steka.... A neviem ako ju to odnaucit. Alebo ako jej ukazat ze iny pes nemusi byt hrozba?
Vierka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod lusy » Štv 07.02.2008 20:29

co to je za plemeno? to ze steka neznamena, ze by mohol aj kusnut. mozno by sa chcel iba hrat. ved je to este len stena. ak poznas niekoho kto ma nekonfliktneho psa, skuste ich zoznamit. moj tiez ked je na voditku a vidi psa, tak sa trha, ale ked je pusteny, tak je uplne v pohode.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Vierka » Štv 07.02.2008 20:36

lusy píše:co to je za plemeno? to ze steka neznamena, ze by mohol aj kusnut. mozno by sa chcel iba hrat. ved je to este len stena. ak poznas niekoho kto ma nekonfliktneho psa, skuste ich zoznamit. moj tiez ked je na voditku a vidi psa, tak sa trha, ale ked je pusteny, tak je uplne v pohode.


Je to malicke plemeno, bastrad, takze nikto nevie krizenec coho to je. Ja som psika nikdy nemala, takze neviem posudit ci je naozaj agresivna, ale na druhej strane, toto co robi sa mi nezda ze by sa chcela hrat. Zajtra ked s nou pojdem von ju skusim nechat sa priblizit k nejakemu psovi. A neviem ci je stena, ma asi 6 mesiacov.
A este mi poradte....ju sa neda nieco naucit, mozno sadni. Je strasne ziva, beha, skace, lieta hore dole, plna energie. Ako ju trosku znicit a unavit? Ani hodinove behanie s nou nepomoze. Znici to mna a ona zase plna energie podupkava ze by este chcela ist von behat.
Vierka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod vymysleny » Štv 07.02.2008 20:43

skus ( ked tam niekoho poznas komu by nevadilo) ze si das psika na voditku ten druhy ma psika na voditku ( ale treba dat pozor aby ten druhy nebol agresivny) a priblizit sa k nemu, ked bude cestou k nemu vrcat cukat sa, tak ho mierne cukni k nohe a hned jak ide chvilu dobre ( ani pri nohe nemusi) tak ho odmen, takto by sa ti mohl o podarit dojst az k druhemu psovi, a ked bude pri nom dobry tiez odmen.
hlavne musis dat pozor aby nemal ziadne negativne skusenosti ( sice ma pol roka ale este stale sa da socializovat este mas tak 2 mes. cas) tak teraz vyuzi ten cas bud s nim vzdy ked sa da.
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod lusy » Štv 07.02.2008 21:34

Vierka píše:
lusy píše:co to je za plemeno? to ze steka neznamena, ze by mohol aj kusnut. mozno by sa chcel iba hrat. ved je to este len stena. ak poznas niekoho kto ma nekonfliktneho psa, skuste ich zoznamit. moj tiez ked je na voditku a vidi psa, tak sa trha, ale ked je pusteny, tak je uplne v pohode.


Je to malicke plemeno, bastrad, takze nikto nevie krizenec coho to je. Ja som psika nikdy nemala, takze neviem posudit ci je naozaj agresivna, ale na druhej strane, toto co robi sa mi nezda ze by sa chcela hrat. Zajtra ked s nou pojdem von ju skusim nechat sa priblizit k nejakemu psovi. A neviem ci je stena, ma asi 6 mesiacov.
A este mi poradte....ju sa neda nieco naucit, mozno sadni. Je strasne ziva, beha, skace, lieta hore dole, plna energie. Ako ju trosku znicit a unavit? Ani hodinove behanie s nou nepomoze. Znici to mna a ona zase plna energie podupkava ze by este chcela ist von behat.


ani moj ked je na voditku tak nevyzera, ze sa chce hrat, ale ze chce zakusnut kazdeho. ale ako som pisala, ked je pusteny, tak je v pohode. tvoj mozno steka, lebo psov nepozna.
co sa tyka ucenia cvikov ako si skusala naucit napr. sadni?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod PeDaM » Štv 07.02.2008 22:07

V tomto veku psíka by som si s tým ťažkú hlavu nerobil. Treba sa pomaličky stretávaľ so psíčkarmi a ich psami a hlavne dať pozor na prípadné napadnutia starších psov. To by mohlo dosť uškodiť. Psík si postupne zvykne. V tomto veku u takéhoto psíka ide viacmenej o hru a nie agresivitu. Hlavne pozor na tie napadnutia. Mám s tým zlé skúsenosti. Psík si vsugeruje tú svoju "agresivitu".
PS: Mimochodom, mám radšej keď majitelia (psíčkari), ktorí majú radi svojích psíkov, používajú výraz "kríženec" a nie "bastard". V tejto dobe sa tento výraz používa často ako urážka (nadávka), a myslím si, aj keď je to pravda, že to skutočne nieje výraz vhodný pre týchto psíkov (možno v angl. jazyku). Osobne máme takýchto psíkov doma dvoch, a takéto oslovenie nikto u nás nemohol počuť.
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Vierka » Štv 07.02.2008 23:09

PeDaM píše:Ja určite nie!
Pomenovanie "BASTARD" nemám veľmi v láske! :ahoj:


Ved ja tiez nie :plac: volam ju radsej babulka :angel:

Idem ju zajtra zoznamit s nejakym havom, drzte palce :-) a este podla ineho fora ju naucit chodit pri nohe, alebo zacat ucit :jop:
Vierka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod lusy » Štv 07.02.2008 23:31

Vierka píše:
PeDaM píše:Ja určite nie!
Pomenovanie "BASTARD" nemám veľmi v láske! :ahoj:


Ved ja tiez nie :plac: volam ju radsej babulka :angel:

Idem ju zajtra zoznamit s nejakym havom, drzte palce :-) a este podla ineho fora ju naucit chodit pri nohe, alebo zacat ucit :jop:


ono zo zaciatku staci, ak ti pes na voditku netaha. a potom ucit to chodenie pri nohe nenasilnou formou.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod raky » Pia 08.02.2008 1:26

Vierka píše: Zacne vrcat, trha sa z voditka, steka....


Vierka,
ešte ma napadlo, že problém môže byť aj to vodítko, nakoľko cíti v Tebe istotu a podporu. Možno bez vodítka bude všetko ok... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: agresivita- pomozte

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 08.02.2008 8:57

Len aby pri tom ako nebol vycvičený a nebol z dvora preč to bez vodítka nedopadlo inzerátom stratil sa :no:
MOžno by toto mohla zastúpiť dlhá stopovačka, keď je psík pod kontrolou, ale necíti takú priamu blízkosť pána. Podmienka je aby na nej permanentne neťahal, a a by nezistil kde presne je koniec šnúry, čiže nie tak venčiť, že pes zavesený na konci 10m kábla a slučku držím v ruke.
Držím palce, viem, čo je to taký pes, mám rovnakého doma, len on bol zavretý dva roky.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov