Počúranie sa od radosti, od strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Značkovanie

Poslaťod zuzka:) » Pia 03.09.2010 14:50

Hanka 1 píše:
vevericka7x7 píše:Ahoj, neviem či sa to hodí to tejto témy, ale chcem sa spýtať, môj pes (BSP) je v koterci a keď k nemu prídem, pustiť ho, alebo ideme na prechádzku, tak mu uniká moč, všimla som si to keď sa mu podarilo "ocikať" ma...kdesi som čítala, že je to prejav podriadenosti, ale pochybujem a už to spravil aj kamoške...dá sa to nejako odstrániť?


Prostě se počůrá radostí, že jde konečně ze samotky ven a že se mu věnuješ. Venči ho častěji, věnuj mu víc času a při loučení a vítání uber emocí.

nám sa stávalo to isté, keď sa deny musel naučiť na koterec, to mal asi 8 mesiacov. vždy keď som prišla, nenormálna radosť, skákal mi doslova po hlave. a vždy pri tom ako sa metal po koterci, striekal mu moč na všetky strany. akože nebolo toho veľa, ale vždy mu ušlo a sem tam trafil aj mňa. nedalo sa mu dať ani obojok, aby sme vyšli, ale naučil sa, že kým mi skáče po hlave, si ho nevšímam (čo ale bolo trochu o život, keďže už nebol najmenší a bol to problém ustáť) a von sa ide, až keď slušne sedí a môžem mu dať obojok. teraz už si pekne sadá, keď vojdem, síce ako kýve chvostom, tak sa metá skoro celý, ale vie, že musí sedieť. a tým, že už bol kľudnejší ako som prišla, tak sa prestal aj pocikávať :yes:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Značkovanie

Poslaťod vevericka7x7 » Pia 03.09.2010 19:40

Bude to asi tou radosťou, má dva roky a zdravotne problémy by nemal mať, proste keď dojdem tak robím okolo toho veeeľke radosti a maznanie a jemu ide zadok aj s chvostom uletieť a vtedy mu ujde aj moč... prestanem robiť okolo toho také caviky...proste waaaa, ideme vooon.... :aaa: a ak to neprejde asi začnem presviedčať rodičov aby sme pre istotu s ním skočili na veterinu... :ua:
vevericka7x7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod verca » Str 13.10.2010 11:29

Aj mooj Dempsey to zacal robit ma 3 mesiace a vescinou si zvykne od radosti ked pridem po case k nemu ked ma nevidi alebo aj rodicom aj navsteve aj cudzim ludom ked sa k nemu strasne milo prihovaraju.. :lol: ale tak ja to berem tak ze je este maly tak to robi hadam s tym prestane :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Thery » Sob 11.06.2011 11:13

Ahojte ja uz som tiez zufala... moja Gina sa pocikavala od radosti fakt ked sme iba dosli domov z prace sa tak tesila ze cvrkla alebo ked ma vonku s priatelomn cakali a ona ma videla sla som ju pohladkat a uz cikala ..mne by to nevadilo ale ako suka sa zvalila na chrbat rovno do tych stankoch aby som ju na bruchu hladkala...ale teraz ma 5mesiacov a robi to stale a viac davam jej voditko sti davam jej zradlo sti...idem ju pohladkat sti :plac: uz nemam na to nervy fakt...lebo to je tak divny pes...kuse vsetko od nervoch mi :kak: a vela :kak: cele dni ked sme s nou sa nepototo ani za svet...ideme vonku sa vycika aj :kak: a odnesiem ju hore idem do obchodu co je 10minut zacne knucat tak co ju pocut este k autom a pridem domov po 10minutach a nakakano a tak nastato co ma az nervy chytaju :plac:
Thery
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Poprad

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Hanka 1 » Sob 11.06.2011 14:37

Máš velmi submisivního, až bázlivého pejska, který špatně snáší silnější emoce. Ty jsi podle tvého psaní - neuraž se - takdy docela nervák. Bude nutné, abys začala u sebe, klid, a ase klid, sebeovládání a zase klid. Uber na všech emocích, i těch vítacích. Je nutné zvednout pejskovi sebevědomí, pořádně jí socializovat. A také - naučit postupně samostatnosti, protože ona ti doma doslova s..e strachy, za to pejska kárat nemůžeš.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Januska1201 » Ned 03.07.2011 19:02

Chcela by som vas poprosit o radu, Mam doma krizenca kokerspaniela, ma
skoro 6 mesiacov a stale sa mi pocikava doma.Celu noc uz vydrzi a rano
ked s nim ideme von tak bud zacne cikat uz pri dverach na koberec alebo
od strachu sa ide vycikat do kosika v ktorom spava alebo uteka pod stol
do obyvacky,
Ak nezacne cikat doma tak sa vacsinou vycika za dverami na chodbe v
bytovke alebo hned pri vytahu alebo dokonca vo vytahu. Zo zaciatku sme
ho za to trestali ale teraz uz nie.Lebo ked dostal na zadok tak potom cikal
a obcikal vsetko co sa len dalo a cikal az kym sme nevysli von.
Skusali sme vsetko....tresty- v podobe zavretia do izby....ked sa
vycikal von vzdy dostal odmenu.....ked sa vycikal dnu dostal
novinami....Zacali sme s nim chodit kazdu hodinu von....len aby si
zvykol....ze sa nema coho bat....a aby sa nemal preco pocikat.....vecer
ideme von o 22.00 a rano ide s nim ocino o 6.00 rano a vydrzi nepocika
sa....ale ako vstane tak hned za dverami sa vycika....
Uz fakt nevieme co s nim mame robit....ak to neprestane robit bude
musiet ist z domu von....tak vas prosim ak viete daku fintu,ktora by na
neho zabrala....alebo co mame skusit...prosim poradte mi..... dakujem za skoru odpoved.
Januska1201
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Hanka 1 » Ned 03.07.2011 19:15

Pohledej tady, protože jste dělali všechno, naprosto všechno špatně. Pes se bojí se i vyvenčit, protože vaše chování ho přivedlo do pořádného stresu. Pes se za loužicky ani nebije!!!!, nikdy se pes nebije, ani nikam nezavírá. Nech tomu volný průběh, venku ho nijak přehnaně nechval, doma ho netrestej. Představ si sebe, jak jdeš na wc a když to nevyhovuje tvému nadřízenému, bude na tebe řvát, někam tě zavře nebo ti dá přes pusu? Pak si sebe představ, jak z toho záchodu vycházíš a někdo tě jásavě odměňuje..., blbá představa, co? Proč si myslíš, že ten pes to cítí jinak? Kdybyste kolem toho nedělali takové komedie, už by se dávno venčil venku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Cathie » Pon 04.07.2011 10:14

Januska tak ako ti pise Hanka - netrestajte, ziadne zatvaranie, ziadne bitie.. Preco myslis, ze sa vas psik zasije do kosika a pocika sa tam alebo ide pod stol? Pretoze ma strach sa pred vami uz aj normalne vycikat. Nevie, co od neho chcete, nevie, preco ho bijete, preco kricite a preco ho zatvarate.. Nerobte mu stresy a ja by som skusila ho von brat tak, ze ho zvnutra bytu az von odnesiete na rukach /polozte ho az na travniku/. Casom ked bude mat to "svoje miesto" niekde blizko vychodu a zvykne si, ze sa vsetko robi az vonku, tak nebude mat dovod uz cikat pred dverami a moze chodit po svojich..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Januska1201 » Uto 05.07.2011 14:22

Cathie píše:Januska tak ako ti pise Hanka - netrestajte, ziadne zatvaranie, ziadne bitie.. Preco myslis, ze sa vas psik zasije do kosika a pocika sa tam alebo ide pod stol? Pretoze ma strach sa pred vami uz aj normalne vycikat. Nevie, co od neho chcete, nevie, preco ho bijete, preco kricite a preco ho zatvarate.. Nerobte mu stresy a ja by som skusila ho von brat tak, ze ho zvnutra bytu az von odnesiete na rukach /polozte ho az na travniku/. Casom ked bude mat to "svoje miesto" niekde blizko vychodu a zvykne si, ze sa vsetko robi az vonku, tak nebude mat dovod uz cikat pred dverami a moze chodit po svojich..
Cathie vidim že maš borderku . Máš určite velke skusenosti . Ale poviem ti tolko . Psa sme nosili od sameho začiatku na rukách , obštal aj nás . Skušali sme to dalej a dalej . Ako tak sa naučil . Tak sme to skúšali po vlastných . Ale .... ale pustil to kde mu prišlo . A vie že urobí chybu . Podla výrazu psa , ale pokračuje dalej " ako na truc " :pac: Vonku má svoje miesto , lebo ked ho pustíme von ide vždy tam . Takže ani tým to nebude . Tam bude iný problem . ALe dik :jop:
Januska1201
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kellee » Uto 05.07.2011 14:44

a co skusit veterinara?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Margita » Uto 05.07.2011 16:22

niekedy pomoze ked upriamos pozornost inam,ze si sa moc zamerala na jeden problem ze pes vsade cika a vela veci ti unika,isto je to neprijemne ale ja by som s nim chodila von ako do teraz a viac sa mu venovala vonku sa s nim blaznila hrala a nebola by to len prechadzka okolo domu a mozno ako cikanie prislo tak aj odide
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.07.2011 20:12

Opravdu jsi podle svého popisu udělala všechno nejen špatně, ale přímo BLBĚ (snažím se zůstat slušná). Psa je třeba učit, ne trestat, protože trestem ho ničemu nenaučíš, pokud jsi ho před tím nenaučila správnému chování. Škoda, že se dnes ve školách netrestá fyzicky, možná by ti pomohla zkušenost, jak je příjemné, když do tebe někdo něco vtlouká, místo aby učil.
Pokud hledáš rady, ptej se. Pokud hodláš dál psa nesrozumitelně trestat za takové věci, jako je kousání u štěněte nebo loužička, přeju ti jen jedno - aby ti ten pes vrátil, co do něj vkládáš. Pak se mi ozvi, najdu mu jiného majitele po tom, co mu pomůžu se zase najít.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod kellee » Uto 05.07.2011 20:45

suhlas, ja som to nikdy nerobila pes sa ucil curat von a ked sa vycural dnu holt umyla som to a hotovo, do dvoch tyzdnov uz vydrzal ý hodin maly stenuch bez pocurania
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod meginka » Pon 01.08.2011 9:51

Moja Meggy ma 11tyždnov a tiež stále cika pri vítani a ja dufam že to časom prejde. Lebo prvu fenku čo sme mali ta vobec necikala a tato cika stále aj ked prideme od niekadial. Ked niečo vyvedie je zalezena vo svojom pelechu a vtedy je klud ale ako nahle nic neurobi tak nas vita a čúra. Netrestam ju za to curanie lebo leboviem že to je od radosti. V noci už galibu nerobila a zase začina cikat ale to asi počasim že sa ochladilo. Inač s tym cikanim je to najhoršie ked ideme rano vonku a stretneme niekoho vo vytahu a ten sa jej prihovori tak je hotova kaluž a možeme ist domov a najprv umyt vytah a potom znova vonka. Ako ju to odnaučit aby nečurala? Aj vonka stretne psika čúra, ideme ku rodičom ty maju tiež psa a hned čura od radosti zase. Poradte mi troška aspon čo robit. :dancing: :nwm:
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Cathie » Pon 01.08.2011 10:18

Moja fenka ked bola steniatko si sice iba parkrat cvrkla, ale prehnane emocie pri vitani som riesila tak, ze som sa proste nevitala s nou, ked som prisla. Otvorila som dvere, bez pohladu na nu som si zlozila veci, vyzula sa, vyzliekla a prezliekla, ked po mne skakala, proste som sa otocila. Az ked som mala vsetko hotove a ona bola kludnejsia, tak som k nej dosla v uplnom klude, parkrat som ju pohladkala a koniec, dovitane :smile: V priebehu tyzdna-dvoch to pochopila a naucila sa ovladat, ked som dosla domov.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov