Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod wer » Uto 09.02.2016 17:57

Napr ovladatelnostou na prvy povel... Jedna z 1000 veci. Ako som uz napisala, je to komplex vsetkeho - to, co naznacila margit... Neda sa riesit cisto jedna vec. A ani nebude chyba na psovej strane. Ale ja to neviem cez pismenka par vetami vysvetlit... Neviem, ako spolunazivate, mozno ste si nevsimli kopu inych dolezitych signalov, preto tazko radit..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod MichaelaM » Uto 09.02.2016 18:02

Chápem. a ďakujem za rady, no neviem ako a čím by som vám ešte mohla "pomôcť" k tomu aby ste vy pomohli mne
MichaelaM
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod usagi » Uto 09.02.2016 19:59

Vidím,že si z BA, wer je vycvikarka - môžeš za ňou zbehnut na hodinku,dve a ukázať jej to aj konkrétne :yes:

Takto cez net skutočne tažko,pretože neodhadnutie situácie môže viesť k zhoršeniu/posilneniu aktualneho stavu.

Preto je každí opatrní,mne hlavne nesedí ten tzv. skrat ale keď vravíte, že vyšetrenia sa urobili :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod Margita » Uto 09.02.2016 22:03

a je rozdiel ist za niekym,to musi ten clovek vidiet ako komunikujete so psom,aj to co si naznacila ,ze ked spravi nieco zle,ze ju tam dovedies :lol: to je pes,nie dieta,a toto je jedna z mnohych veci,ktore ludia robia zle,ze personifikuju tie psy,je to pes a rozmysla a kona ako pes nie ako clovek,a dokonca aj civava je pes
aj nieco spravi, a ty po x hodinach ju tam dovedies a spustit ,"co to ma znamenat?co si to urobila?" a krik a plesk,pes sa akurat nauci ze"co to ma znamenat?co si to urobila" znamena ze bude na nu nakricane a dostane,cize ak aj nic nespravi a ty trebars nieco zhodis na zem a dovedies tam psa a povies mu "povel" tak sa bude tvarit rovnako a si teraz predstav,ze si pes a dostanes nejaky trest za takych okolnosti,si zmatena a nevies co sa deje,nebudes sa predsa otlkat ,budes sa branit,a kedze uz poznas ten povel "co to ma znamenat?co si to urobila?"pri najblizsom zapocuti budes utocit...celkom logicke nie?ale kym zautocis budes sa najprv snazit nejakymi gestami a signalmi naznacit ze nevies kolka bije,a kedze budes nevypocuta tak zautocis a to je to jedine co ziska odozvu- da ti clovek pokoj...skusk si pre zaciatok precitat aspon knihu http://www.martinus.sk/?uItem=40973 ,a trochu aspon pochopis ,co ti cely cas ten pes vravel a co si cely cas ignorovala, az to muselo zajst k utoku,pred tym utokom predchadzalo vela vela signalom,ktore ste odignorovali...
inak ked sa nad tym tak zamyslim,fuu to musi byt strasne frustrujuce pre toho tvora,take volanie po zmiereni a nik ma nevyslysi,...idem si otvorit pivo tmaveho bazanta som si kupeu :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod wer » Uto 09.02.2016 22:08

Offtopic: Margit, tak toto bol skoro citronovy prispevok :haha:
Naposledy upravil wer dňa Uto 09.02.2016 22:14, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod Margita » Uto 09.02.2016 22:10

:heh: :heh: sa mi nechcelo s ciarkami zaoberat a tak chapes :heh: pivo cakaaaaaa :lol:
ale ked si docitala do konca,tak to hadam nebolo az take zle :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Agresivita, potrebujem poradiť SÚRNE

Poslaťod wer » Uto 09.02.2016 22:15

Offtopic: :pivko:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov