Psy strašia ľudí na chodníku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod FenaNO » Pon 30.03.2015 17:49

Elska píše:Fena NO, ja by som tiez neodporucala krmit cudzieho psa bez vedomia majitela. tak isto sa teraz ty spravas bezohladne ako ten majitel. Mozno ten pes ma specialnu dietu, alebo moze byt na to x dovodov, preco cudzieho psa nekrmit. Postupuj podla pravidiel, ak chces nejako pravidla nastolit. A nie si vyrabat pravidla podla seba. Porozpravaj sa s majitelom, mozno sa nakoniec aj skamarátite... :no: A ked nezaberie, chod na urady.
Offtopic: misheliq, mairi... ???


No ja uz som sa s jednou majitelkou pokusal rozpravat a poslala do prdele.
Ak ona pride pri krmeni jej psika ku mne tak jej vysvetlim ze je to vlastne moja posledna moznost pred navstevou starostu. Tiez sa mi to paci aj s pohladu vychovneho pre moje vnucence.

S tymi ostatnými styrmi majitelmi som sa ja osobne neskusal kontaktovat ale niekolko chodcov my tvrdilo ze sa o to pokusali a tvrdili mi ze je to zbytocne.
Tu klobasku som uviedol priznavam sa tento krat skodoradostne aby som niektorym diskutujucim dal este nejaky priestor na poliecenie ega.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod helenus » Pon 30.03.2015 18:07

Offtopic:
FenaNO píše:Tu klobasku som uviedol priznavam sa tento krat skodoradostne aby som niektorym diskutujucim dal este nejaky priestor na poliecenie ega.

:haha: :jop:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod FenaNO » Pon 30.03.2015 18:09

helenus píše:Offtopic:
FenaNO píše:Tento pr[ot]oblém som na fóre milovníkov psov otvoril hlavne kvôli tomu aby som ich upozornil na skutočnosť že jedine snaha o toleranciu z oboch strán ( psíčkári a anti_psíčkári ) je cestou aby sa medzi nimi nestupňovalo napätie ktoré vyúsťuje napr. až do hádzania otravy psom.

Osobne som zo strany psíčkárov očakával:
1. odborné argumenty prečo sú všetky spreje na uvedený účel neúčinné a aké vážne zdravotné problémy psom môžu spôsobiť. To by veľkú časť ľudí odradilo od ich použitia na daný účel. Ale vám zrejme nejde o ochranu psov ale presadenie vášho ega.
Ja osobne som na tento účel zvažoval použiť jedine ultrazvukového trénera ale chcel som najprv vedieť aké sú vaše skúsenosti s jeho použitím.
2.Trochu viac tolerancie voči starým a chorým ľuďom hlavne tí totiž chodia peši po chodníkoch
My mladí si vozíme zadky.

Z vašich reakcii nie som však vôbec prekvapený pretože žiaľ polarizácia a netolerancia medzi ľuďmi narastá aj v iných oveľa vážnejších oblastiach.

To si mal prehnané očakávania na fóre, kde sa majitelia psov idú :kak: , ak sa k ich psovi priblíži cudzí pes na 10 metrov, nedajbože sa len na neho pozrie, ale keď pes napadne dieťa, tak riešia len to, kde má dieťa rodičov a vôbec ich nezaujíma, že pes je sám a bez dozoru. Alebo keď chce niekto riešiť problém napadnutia psom, tak má problém so susedom a chce sa mu pomstiť :ach: Volajú po tolerancii z druhej strany, no stačí si prečítať pár tém tu na fóre a krásne sa ukáže ich "tolerancia" voči druhej strane. Veď vidíš aj sám - riešenie tvojho problému je, že sa chceš niekomu pomstiť a vôbec čo máš čo riešiť cudzieho psa :pac:


Viem, ale verím že sa aspoň niektorí z nich sa nad strašením bezbranných ľudí od ich miláčikov aspoň zamyslia.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod Snezienka123 » Pon 30.03.2015 18:13

FenaNO, ty máš všetky témy "na zamyslenie" :ach: , jedna lepšia ako druhá :nono:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod hugo :) » Uto 31.03.2015 8:55

fenaNO, ak začneš kŕmiť psov za plotom bez vedomia a súhlasu ich majiteľov a je jedno o akú nezávadnú klobásku sa jedná a niekto ťa pri tom uvidí, budeš mať čo robiť aby si v prípade úmrtia psíka dokázal že sa nejednalo z tvojej strany o otravu :hmm:
Offtopic: aj mne lezú z času na čas vrieskajúce psiská na nervy, dokonca jeden plot aj my obchádzame lebo je tam kaukaz a plot celkom na :kak: môj na psov neprimerane reaguje (reagoval) ale využívam to ako šancu, príležitosť nech sa naučí že nemá čo riešiť. už mi známa vravela že vie, kedy ideme pred nimi, lebo vtedy sa celé okolie ozýva. no a? môj pes už iba zriedkakedy na nich reaguje, ak hej tak ho posadím pred plotom a má sa na mňa koncentrovať. to že tie psiská vyvreskujú ešte väčšmi nie je môj problém, ja sa starám o vlastného psa, ak som s malým tak o neho. dokonca minule po tom, ako som posadila psa lebo už sa chystal reagovať na záploťáka, sme sa chystali odísť, nevedela som. ja že čo sakra, bunda omotaná okolo drieku sa mi zachytila o plot? bol tam kovaný s hrotmy. no nie, malý zmrd zvnútra mi ju držal a trhal :ach:
a čo sa týka vnučky, môžeš sa s ňou zahrať sa hru, staviť sa, po koľkých krokoch začnú štekať, alebo raz ty raz ona povie TERAZ a kedy pes zašteká, ten vyhráva. je neskutočne veľa možností, stačí iba namotivovať malú a nie robiť jej bubáky...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod Elska » Uto 31.03.2015 10:25

FenaNO píše:
.. navstevou starostu. Tiez sa mi to paci aj s pohladu vychovneho pre moje vnucence.


kludne sa do toho daj, myslim, tie urady a starostu (nie krmenie cudzieho psa) drzim palce :jop: a ak sa nieco zmeni a nieco zistis, tak daj vediet
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod helenus » Uto 31.03.2015 16:39

hugo :) píše:fenaNO, ak začneš kŕmiť psov za plotom bez vedomia a súhlasu ich majiteľov a je jedno o akú nezávadnú klobásku sa jedná a niekto ťa pri tom uvidí, budeš mať čo robiť aby si v prípade úmrtia psíka dokázal že sa nejednalo z tvojej strany o otravu :hmm:

Nebude. Dôkazné bremeno bude na strane žalobcu.
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod helenus » Uto 31.03.2015 16:41

Offtopic:
FenaNO píše:[Viem, ale verím že sa aspoň niektorí z nich sa nad strašením bezbranných ľudí od ich miláčikov aspoň zamyslia.

Ty si večný optimista, že? :lol:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod hugo :) » Uto 31.03.2015 18:36

helenus,nemala som na mysli súd. pri dedinských klepoch je to jedno, stačí že kŕmil a pes uhynul... a keď sa starí rodičia snažia ochrániť vnučku pred stresom, nebude výhra vidieť hádať sa x-krát dedka počas prechádzok... :ua:
Offtopic: ja vidím na našom malom, všetko sa dá ak to zahrám na súťaž, hru... dá sa namotať aj na nemožné :lol: on chce byť vojakom ale nevedeli sme ho nahovoriť aby sa prezliekol. tak som mu navravela že vojaci sa musia dať do pucu behom pár minút a dokonca uložiť si veci. keby si ho videl ako sa snaží čím rýchlejšie prezliecť, strká mi do rúk hodinky nech stopujem :joint:
fantazírujem ale: čo keď sa malá zľakne červených áut, ľudí s fúzami, lebo sa niečo stalo? auto náhle pred ňou zabrzdilo, nastrašila sa uja s fúzikmi? FenaNO zakáže vyjsť na ulicu aj im? keby sa jednalo o reálne nebezpečenstvo ohľadne záploťákov, nepoviem nič ale zakladať tému ohľadne toho či je vhodné nastriekať slzákom psa lebo huláka na vlastnom pozemku? mne sa to zdá ujeté aj keď mne samej sú také situácie nepríjemné, nikdy by som na toto riešenie nepomyslela...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod helenus » Uto 31.03.2015 19:33

Koľkokrát pred ňou zastane červené auto? Alebo ju nastraší ujo s fúzikami? Ja mám dosť rokov a ešte sa mi to nikdy nestalo :smile:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod Silvuch » Uto 31.03.2015 19:39

a čo.. kde su ti tujkovi psi? ja im idem dohovorit.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod lila.claire » Uto 31.03.2015 21:49

helenus aj ja mám dosť rokov a sa mi nestalo aby ma spoza plota vystrašil pes tak, aby som sa rozrevala a odmietala tadiaľ ísť. ani keď som bola decko. a že na mňa nie raz psi štekali, aj ma kusli, aj ako decko aj ako dospelú. a nikdy som sa psov nebála. to neznamená že niekto iný sa nemôže. človek môže mať z hocičoho traumu, aj z uja s fúzami aj z kamiónu, z iných ľudí, z čohokoľvek. a eliminovať zo svojho života to nemôže, len sa naučiť zvládať. resp. dieťa to musí naučiť dospelý.
silvuch :jop:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod FenaNO » Str 01.04.2015 2:29

Ja ( detstvo som prezil na lazoch ) som tiez skor zastancom nedrzat dieta v "sterilnom" prostredi ale v pripade tej jednej konkrétnej vnucky mi psychiater doporucil aby sme sa snazili vyhybat akymkolvek stresom.
Navyse ona ma napr. niekedy uz rano ked sa zobudi prosi aby sme isli po druhej strane a pokial jej to o 7h neslubim tak o 10h ju na prechadzku nedostanem. Takze nie je to take jednoduche ale netvrdim ze sa o to nepokusam a nebudem aj nadalej hravou formou pokusat. V tom som dokonca uspesnejsi ako dcera a babka ale len vtedy ked som s vnuckou sam.

Hugo,
Uplne to posledne co by som chcel dosiahnut je rozhnevat si kohokolvek v dedine.
Dufam ze v pripade toho ze sa o tom dozvie budem mat moznost moje netradicne chovanie majitelovi vysvetlit.

Vacsina sporov medzi ludmi by nenastavala ked by sa ludia snazili pocuvat aj argumenty toho druhého a nereagovali hned ale az po dokladnom zvazeni resp. zisteni ci neexistuju este aj dalsie argumenty .

Ospravedlnujem sa za moju poznamku na adresu oddanych psickarov " poliecit si ego" ktora mi vyklzla len koli nekonciacim urazkam na moju adresu.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod Shel-chan » Str 01.04.2015 4:44

FenaNO píše:Viem, ale verím že sa aspoň niektorí z nich sa nad strašením bezbranných ľudí od ich miláčikov aspoň zamyslia.

"Bezbranni ludia" co vymyslaju, ci psa uplne izolovat od okolia 3m betonovym plotom, alebo mu trhat usi ultrazvukovym plasicom, alebo mu nastriekat do nosa pepperspray, alebo mu znicit oblicky klobaskami, a tusim tu padli zmienky uz aj o nejakych zbraniach a otravach... Ale hej, ludia su ti bezbranni... :ach:

No nic. Idem sa k tomu vyjadrit ako clovek, ktory z duse nenavidi, ked nanho cudzie (vlastne aj svoje) psy stekaju, skacu, hryzu alebo lizu ho.

Vsetko uz bolo povedane. Takze po rade, zoradene od najlepsich rad po extremne praktiky:
1. trochu nadhladu a neriesenia, premenit strasiaka na hru ci sutaz s vnuckou, ist po druhej strane (kedze si vravel, ze si to vnucka pyta, predpokladam, ze je to mozne), skusit najst inu trasu. Ked nepomoze (alebo skor nie si schopny to spraktikovat), tak
2. dohovor s majitelom. Ked je neschopny alebo neochotny, co je prave tento pripad, tak
3. spisat peticiu, nahlasit na urad, na policiu. Nejaku sancu uspiet mas, ak je plot deravy, ale asi nikto z nas nema moc vieru v slovensky system, takze tento bod rovno preskocme a pokracujme k bodu
4. hadzat psovi potravu. Daj aj vnucke, nech sa potesi a prekona svoj odpor ku psovi. Pouzi surove, nezavadne maso. Ak pouzijes aj s kostou, napr. kuraci krk, mozno ti to zaruci 4 extra sekundy, pocas ktorych bude pes chrumat. Klobasy, parky, piskoty ci hluposti pre psy neodporucam. Poznamka k majitelovi: ak mu vadi, ze mu niekto psa krmi, nech si ho zacne konecne riesit sam. Ale ak mu bolo jedno, ked ho FenaNO konfrontoval, tak asi je proste debil a nezaujima ho to (alebo to nevie riesit) a pravdepodobne mu na psovi az tak nezalezi a aj keby pes alergiu mal, tak si ju majitel asi este ani nevsimol. Poznamka k DF: verim, ze vy by ste zacali riesit uz po konfrontacii, takze by sa k tomuto bodu ani nedostalo.
5. Vsetky ostatne prilis akcne metody, ako spraye, otravy, zbrane, plasicky. Nebudem sa tu nimi zaoberat, pretoze de fakto su ilegalne, kedze vsetky (snad okrem plasicky) maju negativny dopad na zdravie psa a kedze pes je na sukromnom pozemku majitela, ide o poskodenie cudzej veci! (Nie o sebaobranu pri ohrozeni, ako by si si mohol vyhadat, keby bol plot deravy alebo pes na ulici.)

V ramci bodu c. 2 - dohovor s majitelom: odporucam napisat mu pasivne-agresivny papierik a vhodit mu ho do schranky. Nezabudni napisat presne, co ti vadi, ako to mienis v pripade jeho nezaujmu riesit (krmenie psa), a opis aj zdravotny stav vnucky. Z mojho pohladu majitela psa by som ocenila, keby bol tento papierik napisany slusne a podpisany, najlepsie s kontaktom, aby som sa v pripade nezrovnalosti so "zalobcom" vedela dohodnut.
(Znie to ako sarkazmus, ale myslim to vazne.)

Na ostatnych dotaz: kedze teraz byvame v dome, nevydrzala som a psy som zacala popri prechadzkach pustat vyvencit sa na zahradu (tiez tam su so mnou, ked zahradnicim). Kedze je Sheimi sheltia a teda ho bavi stekat zo vsetkeho najviac, uz ho napadlo ostekavat aj okoloiducich, samozrejme Kesa sa pridala. Je mi suma fuk, co na to okoloiduci, a nakolko si vy alebo niekto iny mysli, ze ved na dedine psy stekaju, MNA to obtazuje, preto ich to potrebujem oducit. Vase postupy?

Kedze FenaNO (aj my ostatni) vyzerate byt ludmi, co sa cely den nudia a tak si vypisuju a citaju po veceroch hluposti na diskusnych forach, podelim sa s mojimi fajnovymi storkami na tuto temu...
...Napriklad tu o susedovom psovi, ktory cely den stoji pri spolocnom plote a caka, kedy niekto (clovek alebo pes) vyjde z domu, aby nanho mohol neunavne cele hodiny vo dne ci v noci stekat... A napriek tomu, ze moj pes nanho nereaguje aj ked henten nanho hystericky steka (a ked zareaguje, lebo predsa stekat lubi, tak mu to zakazem), minule mi bolo povedane, ze "Kesynka im nevadi, ale ten pes (samec) ano, lebo on ho (ich psa) provokuje...." [emoji14]ac: Opakujem, susedovie pes stoji cele dni pri plote (vidno to z okna) a caka, kedy niekto od nas vyjde na zahradu... :ach: Viac v teme o susedoch :ha:
(Viete si predstavit tu radost mat v altanku na zahrade oslavy?)

Ale nie o tom som chcela. Ina anekdota:
Vencila som snad o jednej v noci snad trojmesacneho Sheimiho potichu na ceste pred nasim domom, a NO od suseda oproti na nas cely cas spoza jeho 2m nepriehladneho plotu zjapal.
Nuz vysiel sused z domu a vravi mi, ze mam odist, aby ten pes nestekal, ze sa pri tom neda spat...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
Naposledy upravil Shel-chan dňa Str 01.04.2015 4:47, celkovo upravené 2
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy strašia ľudí na chodníku

Poslaťod Bad » Str 01.04.2015 5:34

FenaNO píše:Ja ( detstvo som prezil na lazoch ) som tiez skor zastancom nedrzat dieta v "sterilnom" prostredi ale v pripade tej jednej konkrétnej vnucky mi psychiater doporucil aby sme sa snazili vyhybat akymkolvek stresom.

život=stres a vnučka je teprve na začátku, co bude stresů jenom až vleze do školy...a bude jenom hůř a hůř! Tahle rada je fakt k "nezaplacení", měl by vás naučit mechanizmům, jak naučit vnučku se se stresy vyrovnávat (a k tomu patří třeba i ta hra jak tady byla popisována). Teď nevím, jestli jsem to už psala, ale i tobě zcela vážně a vřele doporučím knihu F. Šusty Trénink je rozhovor, ve které mimo jiné popisuje i jak na strach u psa a ten mechanizmus je obecně platný - i pro člověka. Takže jestli ti tímhle jde o vnučku, tak pracuj s ní (a ten pes - nebo psi? nějak mám z tvých posledních příspěvků dojem, že už nejde o jednoho ale patrně všechny psy v nějaké ulici...- nechť ti je dobrou pomůckou)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov