Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod pipo406 » Štv 30.10.2014 19:19

Dobry den viete my poradit milí psickari? Mam doma novy prirastok biglika ma 7 tyzdnov coskoro... Psika mame v rodinom dome v novo prerobenom no jedna miestnost je pred rekonstrukciou s gumenou podlahou tam sme ho umiestnili... Mame obrovsku zahradu a vencime ho casto... Vonku byva tiez prevazne dost... Lenze mam problem posledne dni kaka v "svojej" izbe a to prave cez noc ma tam noviny na ktore cika neviem co mu mam tolerovat a co nie mam ho karhat za cikanie na papier? Ale hlavne mi vadi to kakanie ... Vzdy cez noc zacne knucat dokym pridem uz bud kaka alebo dokakal... Preto vas prosim o pomoc chodim snim okolo 8 na vychadzku vykaka sa preco potom este aj v noci?/ papa 4x dodna rano o 7 potom 12:00, 16:00, 20:00 prosim o radu dakujem

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
pipo406
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Renata » Štv 30.10.2014 19:45

musis si ujasnit sam, ci chces aby cikal na papier, alebo nie. dievcata tu pisali ako potom vyzera oducanie cikania na noviny, atd.. ja som nikdy noviny nepouzivala, proste sme chodili stale von, ked sme stihli a ked som nestihla, alebo si nevsimla no moja chyba :hi: a ano aj sedem aj osem aj vela krat denne a aj v noci a aj skoro rano, a aj ked som varila a rychlo nasuchla gumaky a bez ho von, cim viac krat ustriehnes ten moment ked sa chysta vy :kak: tym skor to stenuch pochopi a nauci sa. 7 tyzdnove steniatko je velmi male a karhat ho za nieco za co nemoze je kontraproduktivne :lol: jake mudre slovo :heh: seba musite karhat za to ze ste to nestihli s nim vonku.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Lindchen » Štv 30.10.2014 20:06

No, také malé šteniatko ciká a kaká stále a všade, ak je to psík, samček, tak dupľom. Von treba chodiť čo najčastejšie sa dá, pri takom malom aj 10-15x denne (za 24 hodín, teda aj v noci), je maličký, je to psie bábätko. Už som to písala, môj boli "novinový", cikal doma do 7 mesiacov... Neodporúčam to. Brávaj ho von po najedení, po napití, po hre, po zobudení alebo aj hocikedy, keď ti napadne, vyciká sa/vykaká, pochváľ ho. Keď bude trošku starší, všímaj si dobre jeho signály, ihneď ho schmatni na ruky a utekaj von, polož na trávu, pochváľ. Nemala by to byť nejaká extra veľká pochvala, niektorí radia prehrávať a robiť opičky, to by som zvolila pri privolaní, ale nie pri takej samozrejmosti ako je vylučovanie :smile: . Chce to trpezlivosť a veľa času.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod hriva » Pia 31.10.2014 9:13

Mne Nero chodil na podložku. Proste nereálne vybehnúť s malým decko 8 krát za deň narýchlo von, hlavne v zime. S oducenim nemal problém.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod katkariinka » Pia 31.10.2014 9:57

jasne, da sa aj tak, ale ak ma clovek moznost, urcite je lepsie to caste behanie.
Ked bola stendo Lisa, tak muz robil z domu a mohol behat, naproti tomu Tasha uz tuto vyhodu nemala a vyrazne dlhsie trvalo uplne "odplienkovanie" :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Bad » Pia 31.10.2014 10:04

Tak zase to naučení na plínu má jistou výhodu i pro dospělého psa se střevními potížemi, u nás zvlášť úzkostlivě čistotný Bady to povolené místo při průjmu ocení.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod hriva » Pia 31.10.2014 12:54

Ináč keď si tak spomeniem Bria bola vlastne tiež podlozkova.
Keď ma človek vnútri vrh šteniat tak to je také najjednoduchšie, sak ono už taký prcek pochopí že do pelechu sa nekadi, mne tam tuším všetky malé chodili.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Renata » Pia 31.10.2014 14:30

tak jasne ze by bolo dost tazke ustriehnut vsetky stenuchy ked mas doma vrh .. ono je to aj o tolerancii majitela, ucenie na podlozku, plienku, noviny a nasledne oducanie je trosku inak, ako ked sa uci hned vonku. mne nevadi ani jedna moznost, len ja som mala moznost behat so stencami a tiez si ich cez den brat do prace, takze u nas to bolo fakt velmi rychle, stenuchy sikovne. extrem ale je, ked majitel uci na noviny, a len na noviny, z pohodlnosti radsej necha psa vycurat na noviny, ako keby s nim mal ist vonku. a potom sa rozhodne zo dna na den, ze pes je uz velky a ma curat len vonku a ma to vediet a akoze to nevie :pac:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod elfinka » Pia 31.10.2014 14:49

U nas ucenie na podlozku vyriesil stenuch sam. Ma uchylku kazdy igelit rozcupovat hned jak ho vidi, a ta podlozka je zospodu igelitova, takze uz od 3 mesiacov drzal radsej kym prideme domov z prace, kedze zachod si roztrhal :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod minimart » Str 12.11.2014 15:26

hriva píše:Mne Nero chodil na podložku. Proste nereálne vybehnúť s malým decko 8 krát za deň narýchlo von, hlavne v zime. S oducenim nemal problém.

Zdravím Ťa hriva, ako ste ho to odnaúčali?? Moja takisto chodí na podložku a keď sme vonku, bez problémov urobí veľkú aj malú potrebu..Keď jej však doma zoberiem plienky, nemá problém urobiť to na parkety... :nwm:
minimart
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod ariel » Ned 16.11.2014 10:46

pipo406 píše:Dobry den viete my poradit milí psickari? Mam doma novy prirastok biglika ma 7 tyzdnov coskoro... Psika mame v rodinom dome v novo prerobenom no jedna miestnost je pred rekonstrukciou s gumenou podlahou tam sme ho umiestnili... Mame obrovsku zahradu a vencime ho casto... Vonku byva tiez prevazne dost... Lenze mam problem posledne dni kaka v "svojej" izbe a to prave cez noc ma tam noviny na ktore cika neviem co mu mam tolerovat a co nie mam ho karhat za cikanie na papier? Ale hlavne mi vadi to kakanie ... Vzdy cez noc zacne knucat dokym pridem uz bud kaka alebo dokakal... Preto vas prosim o pomoc chodim snim okolo 8 na vychadzku vykaka sa preco potom este aj v noci?/ papa 4x dodna rano o 7 potom 12:00, 16:00, 20:00 prosim o radu dakujem

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku


Biglik je velmi sikovny, este sa aj v noci pyta taky malicky :jop: . Na steniatko je dost skoro ist posledne vencenie o 20.hodke, my sme zbehli este o 23.hod. na rychly cik a kak, tak vydrzal celu noc. Tie noviny nie su najstastnejsim riesenim, treba ho ucit na travovy povrch, preto aj psy z ulice niekedy lepsie ovladaju hygienu, ako bytové psy. Najidealnejsie by bolo zostat s nim aspon tyzden-dva doma, no nie kazdemu sa da. Po kazdom zobudeni sa ho vziat na ruky a bezat na zahradu, vy mate velku vyhodu, ze mate RD, ja som pálila po schodoch v bytovke. Po kazdom najedeni to iste, je to makacka, ale 100nasobne sa vam to vrati uz po par dnoch. So steniatkom treba chodit castejsie a kratsie vencit, tu dlhsi venc nepomoze, predsa len 4 x denne papa. Este je malicky, no od cca 12 tyzdnov by som mu davala uz len 3xdenne papat.
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Jovi » Pon 09.02.2015 15:44

Dobry den,
Prosim vas viete mi poradit? Mame v byte vyse 9.rocneho bigla (mame ho od jeho 6.tyzdna). S prichodom dietata (2roky dozadu) sme si vsetci zo zaciatku museli zvykat na vsetko co s nim suviselo a vtedy to bolo skoro vsetko. Na psika nezostavalo uz tolko casu a pozornosti. To sme si uvedomili a snazili sa mu davat lasku, pozornost a cas vzdy ako to bolo mozne. Vzhladom k jeho rase a povahe je vcelku poslusny a vychovany. Postupne sa zacal chovat tak, akoby zabudol co moze a nemoze, co vie a zrazu nevie. Zacal sa chovat ako nase dieta. Najvacsi problem vznikol nedavno, ked sme zacali dceru odnaucat od plienok. Nas pes sa v noci ked ho nevidime vymoci do stredu obyvacky na koberec, na parkety atd. je evidentne ze zdvihne nohu a poriadne sa vymoci, nie je to male vypustenie mocu ze by ho tlacil mechur. Chodime s nim minimalne 3x denne von tak ako je nauceny. Mame podozrenie ze to robi z trucu. Nevieme ako dakej ale sme zufaly pretoze chceme a musime mat byt zdravotne nezavadny hlavne koli dietatu.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
Jovi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod Sunny » Uto 10.02.2015 9:51

U 9 ročného psa by som v prvom rade vylúčila zdravotné problémy - či už zápal močáku, alebo nejaké problémy s prostatou atď.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod deny » Uto 10.02.2015 15:07

Jovi píše: je evidentne ze zdvihne nohu a poriadne sa vymoci, nie je to male vypustenie mocu ze by ho tlacil mechur.

Práveže tým, že je to poriadna mláka, by som mala podozrenie na nejaký zdravotný problém :ach: (ako Sunny píše, zápal, prostata, obličky..) Nepije viac? Môj cavalier v cca 10 rokoch (?) začal mať tento problém, tiež obrovské mláky ráno, hoci s čistotou nikdy predtým nemal problém. Veľmi si nespomínam, čo presne vtedy diagnostikoval vet, viem, že mal medzitým aj zápal a vekom už toľko nevydržal. Poposúvala som potom časy venčenia, večer ešte neskôr a ráno o niečo skôr, s tým, že skoro ráno sme ho len vypustili na záhradu, kde zdvihol nohu, urobil veľkú mláku a šup dnu. A už sa mu tieto nehody nestávali, ale problém bol zdravotný (obličky, viac pil, veľa čúral), nie že by to robil naschvál.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Pes špiní v byte, v dome, vo voliere, v búde

Poslaťod aNeMiC » Uto 10.02.2015 18:50

Určite bežte k vetovi, ako tu písali pred mnou, môžu to byť zdravotné problémy. Z trucu podľa mňa nie, tak to psy neberú, že "budem trucovať lebo sa na mňa trocha vykašľali" - tak to robia ľudia :ha: A to, že začal robiť veci ako vaše dieťa, to asi preto, lebo vidí, že ono dostáva viac pozornosti než on, tak ho chce napodobniť, pretože si asi myslí, že dieťa robí niečo lepšie než on, preto má viac pozornosti :no:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov