Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod maira6 » Pia 26.09.2014 19:44

Neviem, čo ti radili Renqa. Ja som raz videla video s CM o psovi, ktorý sa strašne bál lesklej podlahy. Úplne sa nevedel ani pohnúť. Myslím to bola doga alebo niečo podobné. A stalo sa to tak, že keď panička išla s tým psom prvýkrát po takej podlahe, tak sa pes šmykol a ona sa zľakla, začala ho mojkať. A tak sa to začalo. Vtedy CM hovoril presne to, že je treba čo najviac zachovať kľud a tváriť sa, že nič sa nedeje, nie je tu nič, čoho sa treba báť a len jednoducho prejsť so psom cez toto miesto. Ani sa nezohýňať, ani nemojkať, nekomunikovať, nič. Podobne sa to dá aplikovať aj pri iných strachoch, viac menej, ale ten základný koncept, "neutišovať a tým nepodporovať neisté správanie" ten platí. A to mi aj radili tuna na fóre, keď som prekonávala so psicou strach z vysávača.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod renqa » Pia 26.09.2014 20:09

maira6 - áno, toto viem aj ja. nie je to môj prvý pes. ale s tým prvým som nikdy nemala až takýto veľký strachový problém.
jasné, stalo sa, že mi nechcel prejsť okolo tlupy hlučnejších ľudí alebo okolo nejakého sáčka, ktorý nevedel najprv identifikovať. To som ale neriešila, proste som ho potiahla a či chcel alebo nechcel, musel okolo "strašiaka" prejsť. Ak sa jednalo len o nejaký predmet, išla som prvá, dotkla som sa toho predmetu a potom išiel aj on.
Lenže u mojej druhej psice je to iné. Od kedy som ju doniesla má fakt veľký strach zo psov, až taký, že mi za každým zdrhala domov. Nikto ju nemojkal, nikto ju neľutoval a predsa to všetko takto prežíva. Ani pred tým som ju nikdy neľutovala, teraz sa stalo prvý krát že som si ku nej čupla. Aj to som ju nijak neľutovala, len som chcela aby vedela, že som tam a že som pre ňu istota, proste, že so mnou sa nemá čoho báť. Budem radšej keď sa mi bude driapať na ruky keď sa niečo stane akoby mi mala zdrhať domov.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Barbor » Pia 26.09.2014 20:18

Renqa ja nevidim velmi problem v tom ze si si k nej čupla...podla mna vzdy lepsie ako tahat na ruky :nwm:
To co vravi Cathie je :jop:
A dalej asi postupovat systemom nedostat ju do toho stavu kedy vyvadza a odmenovat za dobre spravanie, fixovat si ju na seba, putat pozornost na seba. Ale :nwm: ja tiez nie som odbornik :smile:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Cathie » Pia 26.09.2014 20:30

renqa píše:Od kedy som ju doniesla má fakt veľký strach zo psov, až taký, že mi za každým zdrhala domov. Nikto ju nemojkal, nikto ju neľutoval a predsa to všetko takto prežíva. Ani pred tým som ju nikdy neľutovala, teraz sa stalo prvý krát že som si ku nej čupla.

Socializovat, socializovat a este raz socializovat. Cim viackrat si zazije, ze sa nic nedeje, tym menej bude mat dovod na strach. Ale musis davat pozor, aby jej naozaj nikto dovod na strach nedal. Aj obycajna vyzva do hry ci nadsenejsie privitanie moze z jej pohladu vyzerat nebezpecne.

Vsimaj si pokojnejsie, starsie psy, ktore o nu nejavia velky zaujem - za takymi prid a neboj sa s majitelmi rozpravat. Vysvetli im, ze je to steniatko, ze ma strach. Zvitaj sa ty s ich psom (vies pri tom aj nenapadne zabavit psa a pootocit tak, aby si ho tvoja ocuchala zozadu :angel: ), popros ich, ci ho mozes/mozu pridrzat tak, aby ho tvoja mohla onuchat - ak samozrejme javi zaujem aspon trochu.
Riesenie je aj s niekym sa ist prejst - psy na voditkach a iba ist spolu, psy sa vobec nemusia kontaktovat. Staci, ze na par minut uvidi, ze pes ide s vami, ty sa rozpravas s majitelom a nie, este stale ju nikto nezozral ani z nej neodhryzol :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 7:56

Renqua, to je nepríjemné taký strach... Ale páči sa mi, čo ti navrhla Cathie - že ísť s niekym na prechádzku a na začiatku sa nekontaktovať, len aby si zvykala. A aby tá prechádzka bola pre ňu príjemná. A tiež v sebe si to porieš, aby si nebola už vopred vystresovaná a obávajúca sa niečoho zlého, alebo toho, že zlyhá. Je to ťažké, ale je dobre si to aspoň uvedomovať, lebo to pes cíti. Bude to asi na dlhšie prekonať taký strach... :ua:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod renqa » Sob 27.09.2014 10:43

Cathie - vďaka.
Tak som to dneska zobrala vážne a zobrala som ju vonku okolo osmej - kedy je najväčšia pravdepodobnosť stretnúť nejakých psov. :smile:
A hlásim pokrok, Becky sa dnes hrala s veľkým pudlom. :jupi:
Najprv to síce nevyzeralo moc sľubne, zas začala pišťať a hysterčiť, tak som ju pustila z vodítka a sama sa ukľudnila a napokon sa išla hrať.
Takže nakoniec to asi nebude ani také strašné. klop klop klop, radšej si poklopem.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 11:18

Renqua, super. :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Bee House » Pia 07.11.2014 9:52

pommoc :help: existuje u psov nieco ako post menstruacny syndrom? :ha: psina mi za poslednych par dni skocila do troch psov. Nevidim v tom ani ziadnu sablonu, akurat dve feny nema velmi rada, ale nikdy pred tym vylozene neutocila, a treti bol stary koker, co ledva chodil :oo:

dnes ma este aj uhryzla do prsta pocas tej bitky, som myslela, ze ju stiahnem z koze. A ked jej konecne sklapol kohutik, tak v pohode sedeli vedla seba, kukali a vsetko f poradku :nwm: ja to nechapem, uz som taka vytocena na toho psa...
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod hruska » Pia 07.11.2014 9:59

neviem ci je to postmenstruacny syndrom, ale moja je vzdy po harani taka nijaka, musim na nu davat pozor, lebo nema zaujem o kontakt so psami a ak by ju otravovali, urcite by im chcela vysvetlit, ze to robit nemaju
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Elis » Pia 07.11.2014 10:23

hruska píše:neviem ci je to postmenstruacny syndrom,


neni:-)
u fen je to snad tak, ze fena po kazdem harani proziva bud opravdovou brezost ( kdyz je nakryta), nebo tzv. pseudobrezost ( i proto ty caste falesky) - ale ve zkratce -ta fena si asi opravdu mysli, ze je brezi a tak je na sebe opatrnejsi...ted nedavno jsem o tom neco zajimaveho cetla -zkusim pohledat...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Barbor » Pia 07.11.2014 10:26

Elis ale Sunny nemava falošky, ze Bee? Si minule hovorila ze je v pohode.
Edit: teda co sa povazuje za falošnu graviditu? Naliate ceciky a šibkanie so staranim sa o hracky v pelechu alebo staci iba taketo spravanie? :nwm:
Naposledy upravil Barbor dňa Pia 07.11.2014 10:29, celkovo upravené 1
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Sunny » Pia 07.11.2014 10:27

Posledná Foxyna faloška (paradoxne jej začali falošky po tom, čo mala štence...) bola presne taká - len s utrápeným výrazom ležať, tváriť sa úboho, nič nerobiť a hlavne mi dajte všetci svatý pokoj. Skvelé keď mi to predviedla v Polsku na preteku zrovna pri vet kontrole pri autách, hneď sa pýtali, čo je pejskovi, či je chorý - a vysvetluj po polsky že nie, len jej hrabe :heh:
Jo a Gili tá ma pred zmenu pred-hárací syndróm, vtedy býva protivná na všetkých okolo, po háraní nie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Renata » Pia 07.11.2014 11:36

Offtopic:
Sunny píše:Jo a Gili tá ma pred zmenu pred-hárací syndróm, vtedy býva protivná na všetkých okolo, po háraní nie.

my sme the best :heh: Iza ma predharaci a aj poharaci syndrom :ach: ale je pravda, ze zalezi od pocasia, od rocneho obdobia od ja neviem coho, a vlastne haranie od harania je to ine a ja len cumim, ze co este vymysli
aj pred je ako ufrflana zenska a aj po je nedotkliva, az kym panicke nevytecu nervy a potom jej zrazu uz nic nie je a kazdeho lubi. a este aj kopeme zakopy pre "steniatka", ale nie doma, kdezeeee, my ich kopeme pocas turistiky a trekov, sup najst nejaky zvaleny strom a pre istotu sa zakopat, ved co kedy rodila nahodou :bum: no a kedze Iza ma rozhasene aj nohy aj chrbat, tak uz ani fyzicky ju nemozem ustvat, tak to zneuziva. vsetko mame, co chcete, predame :jazyk:
druha misa plysa je fyzicky uplne fit, moze makat ostosest a haranie a pred a po ma take, ze ani si to nevsimne :heh:

Bee House takze moze byt a nemas pchat prsty tam, kde ma psina zuby, nic by sa ti nestalo :smile: vsak zenska :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Bee House » Ned 09.11.2014 10:49

jooj, ja viem, ze tam nemam pchat ruky, ked sa dvaja psi biju, aj mi to povedalo milion ludi uz, ale ked ja sa na to nemozem len tak necinne pozerat :ua: vtedy tisic voltov do mna, a nemozem si pomoct. mam strach aj o nu, aj o druheho psa, a chcem to zastavit cim skor.(aj v tej poslednej bitke, nemali nakoniec ani jedna skrabanec na sebe, vsetko v poriadku)

Barbor: silnejsiu falosku som zaregistrovala iba pri poslednom harani, dovtedz nic, a teraz vlastne ani neviem, kedy doharala, ale nebolo to tak davno.

ale falosku nefalosku, nech ma nesere ten pes a sprava sa slusne :heh: hlasim ale zlepsenie, stretli sme viacerych velkych psov a v pohode obstala, sice prejav hrozny, zjezena bola, ale len pozrela na mna a cupkala do prec. mam zlomeneho psa :joint:

ona skratka musi pochopit raz a navzdy, ze nasilim sa nic neriesi, je velka, neni z cukru a ma nohy na to, aby odkracala, ked sa jej nieco nepaci. ja ju nechcem izolovat v ziadnom pripade.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Agresivita vs. strach, vrčanie a napádanie psov

Poslaťod Renata » Pon 10.11.2014 8:24

Offtopic:
Bee House píše:jooj, ja viem, ze tam nemam pchat ruky, ked sa dvaja psi biju..

nie ze nepchat a nestarat sa .. len nemame pchat tam, kde maju zuby :no: a ked ich tam uz pchame, tak sa nemozeme stazovat, ze obchytime jednu :hi: :jazyk:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov