Venčenie na jednom mieste na dvore, na plienke v byte

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

naucenie na zachodik

Poslaťod termi » Str 03.07.2013 8:17

nemate nejaky napad ako dobre a hlavne rychlo naucit (neviem ci vadi aj moč maleho psika, ale od velkeho vadi travniku velmi) psika chodit na jedno miesto na zachodik. zatial sa nam to po asi 4 dnoch ucenia dari tak na 30-40% ale aj ked sa pekne vycika v jeho zachodiku, vzdy si usetri par kvapiek a "pokracuje" na travniku. a na 'velku' chodi 'kde sa prave nachadza' :-) vzdy ked sa vy... do svojho zachodiku dostane pochvalenie a aj maskrtu, ale aj tak sa nam to nedari. dakujem za akekolvek rady
termi
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: naucenie na zachodik

Poslaťod Cathie » Str 03.07.2013 8:41

Aky stary je psik? Ako dlho ho mate? Ake je to plemeno? Byva vnutri ci vonku?

Ale inak myslim, ze v hygienickych navykoch uz toto bolo preberane, skus pouzit tlacitko "hladat" hore na paneli fora :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: naucenie na zachodik

Poslaťod termi » Str 03.07.2013 8:54

velmi sa ospravedlnujem, asi som slepy nevsimol som si ze tato tema tam uz je, aj ked som ju hladal, moja chyba. je to bernsky salasnicky, je to chlapcek, ma 8,5 tyzdna a mame ho 5 dni. ja nehovorim, ze uz by to mal vediet :-) len mi nie je jasne, preco si usetri par kvapiek potom ako sa pekne vycika na svoj zachodik, odbehne 3-4 metre na travnik a tam este cvrkne :-). samozrejme ked sa vycika na svoj zachodik je velmi vychvaleny a aj odmeneny. psik ma vlasnu velku volieru, ale samozrejme teraz kedze je malicky, bude minimalne 1 mesiac s nim stale niekto doma, takze si kludne pobehuje okolo domu. cez noc sa boji takze ho vzdy okolo 24:00 ked idem spat zoberiem dnu a tam sa este nikdy nevycikal ani nepoka...., pekne zacne knucat a az ked idem von tam sa pekne vycika.
termi
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: naucenie na zachodik

Poslaťod wer » Str 03.07.2013 9:00

tak male steniatko to este nevie ovladat a ani si neuvedomuje, ze robi mlacky pomimo. teraz je podstatne, aby ste odsledovali najma tie "hlavne" vencenia - po jedle, prebudeni, hre - a ked vidite, ze uz-uz to na neho ide, tak ho odniest na to dane miesto. idealne by bolo, keby sa vam podarilo podchytit kazde jedno taketo vencenie, aby si to rychlejsie a lepsie zafixoval.
a tiez odporucam prestudovat podobne temy: viewtopic.php?f=87&t=3381&p=1045524&hilit=hygienicke#p1045524
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod anemika » Uto 24.09.2013 15:39

Mám 6 kg psa, ma 5 rokov.Doteraz stale od steniatka mocil a vykonaval potrebu vonku, zial, vyskytli sa zdravotne problemy, koli ktorym ho nemozem bravat v dazdi a zlom pocasi vonku, hlavne v tom dazdi.

Ako ho mam naucit vykonavat potreby, napr. doma na balkone, ked pes znackuje a ako sa vykadi? mate osobnu skusenost, ako ste dospeleho psa naucili na plienku? je to urcite ine, ako u speniatok.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod Dana D » Uto 24.09.2013 19:19

A to nemôže ani s kabátikom von počas nepriaznivého počasia?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod Ulfheiðr » Str 25.09.2013 8:56

A o čo ide, to som ešte nepočula, že v daždi nemôže ísť pes von.

Dalo by sa to riešiť že psa naučíš vykonávať potrebu na povel, ale teda neviem, nejak sa mi to celé nezdá.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod hruska » Str 25.09.2013 10:17

Uz tu bola taka otazka, ale neviem ju na mobile najst.
Tiez chcem moju zacat ucit na plienku, aj ked neviem ci to pojde..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod Bad » Str 25.09.2013 10:38

Ideový návrh, nikoliv zkušenost z praxe :
Ber plínu ven a když začne konat, tak ji pod ni podstrč a chval....Počuranou plínu můžeš vzít domů a třeba místo ranního venčení (ven pujdete až se vyčurá) ji vem na tu plínu....tož nějak tak, no...
(tož nejme šikovní my, jenž jsme na plínu zhovadile učili už ta štěňata?! :ha: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod katkariinka » Str 25.09.2013 11:01

Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Dospely pes a mocenie doma na plienku

Poslaťod Bad » Str 25.09.2013 11:31

Jenom technická poznámka k plíně - plínu je nutno umístit dle výběru psa, nikoliv majitele!!! Zhusta se výběr neshoduje a je příčinou, proč zvíře plínu ignoruje!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako naučiť psa venčiť sa na jednom mieste na dvore?

Poslaťod ban » Pon 06.01.2014 19:33

je mozne nejako naucit 4 mesacne steniatko robit :kak: na nejakom ohranicenom mieste v zahrade, napriklad na metri stvorcovom, lebo ten nas to urobi aj 7-8 krat za den po celej zahrade, tak len chodim a hladam ako blazon. castejsie ma deti predbehnu a potom mozem akurat cistit topanky :hmm:
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Ako naučiť psa venčiť sa na jednom mieste na dvore?

Poslaťod hruska » Pon 06.01.2014 19:40

by som skusila castejsie vencit, vacsina psov, ked moze, ide radsej mimo "svojho"
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako naučiť psa venčiť sa na jednom mieste na dvore?

Poslaťod Bad » Pon 06.01.2014 20:57

hruska píše:by som skusila castejsie vencit, vacsina psov, ked moze, ide radsej mimo "svojho"

:yes: :yes: :yes:
a vydržet, četnost se s věkem sníží
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa