Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2011 10:43

BinLadin píše:Lidchen
tak ono zalezi co definujes jako nebezpecny a co jako nebezpeci vnimas,je celkem super pokud u rusne silnice mi u psa pristane neco podobneho jako Tvuj pes a ve finale milej pesanek mi jde ze strach do psa.
Jinak nic jineho nez striktni poslusnost,stopnuti,prevedeni pozornosti na dalu bez detailni znalsotsi \tebe a psa nevymyslim

Škoda, že viac píšeš ako čítaš :ua: . Vôbec si totiž môj dotaz nepochopil, ale zaujímavé, že všetci ostatní áno. Ten, kto nevie čítaš, si jedine ty. Nielen príspevky, ale aj psa. Aká silnice, aký strach? Kde si to vzal? Och, prosím, už neprispievaj a nereaguj na moje príspevky, keď nechceš napísať nič koštruktívneho, nevymýšľaj veci, ktoré tam ani nie sú. Myslím, že dôvody správania a moje aktuálne riešenia som popísala jasne. Pýtala som sa na prípadné ďalšie poznámky a postehy k veci, myslím, že mám dosť znalostí, aby som si riešila psa, a nie písať mi tu príspevky ako pre 5-ročné decko, ktorému mamička kúpila psíka :haha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod BinLadin » Uto 27.09.2011 11:11

lidchen
....ale pochopil,pes si dela co chce a ty jej nezvladas.psa sis brla nedavno ze spatnych pominek a jinak nez na haltyne jej neudrzis a to jeste z obtizema.A ted hledas radu jak resit...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Renata » Uto 27.09.2011 11:30

Bin Ladin toto su ale dost silne slova a na zaklade tvojich doterajsich prispevkov (ktore boli slusne, zrozumitelne a neurazajuce), mi pripada ako keby si tieto nepisal ani ty.
BinLadin píše:lidchen
....ale pochopil,pes si dela co chce a ty jej nezvladas.psa sis brla nedavno ze spatnych pominek a jinak nez na haltyne jej neudrzis a to jeste z obtizema.A ted hledas radu jak resit...

a vies co ma zarazilo najviac? ze keby Lindchen napisala, ze nevie ako mechanicky psa otocit a obratit pozornost na seba, tak by si jej doporucil haltinu ako jednu z vychovnych pomocok :ua:
z toho, ze niekto pouziva halti ako pomocku, by som hned neusudzovala, ze nie je schopny psa zvladnut. ja som tiez na svoju hyperaktivnu hyperskakavu vyskajucu a tesiacu sa suku pouzivala halti, nie preto, ze by som nebola schopna zvladnut otocit psa a jeho pozornost na seba, ale preto, ze pomocou halti to slo ovela jednoduchsie a stihla som ten spravny moment tak, aby pochopila spravne celu situaciu. nie aby som ju minutu otacala a bojovala o jej pozornost a podstata ujde mne aj suke.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2011 11:31

Ee, čítať lepšie. Píšem, ako psa riešim a pýtam sa, či má niekto iný návrh a či niekto v jeho správaní vidí iný dôvod, príčinu. To je totiž jadro môjho príspevku. Len sú ľudia, ktorí si vyberú. čo chcú vidieť a čítať. Videl niekto z vás, ktorí ste boli v Lozorne alebo na víkendových seminároch toto?

a ty jej nezvladas (...) jinak nez na haltyne jej neudrzis a to jeste z obtizema


Myslím, že nie.

Ukážka, ako psa nezvládam (okolo bolo asi 100 psov, fotka z MKDT 2011) - skús hádať, ktorého mám 4,5 roka a ktorého 10 hodín :heh: .

Browníčka mám niekoľko hodín, úspešný pokus o odkladačku psa, ktorý zostaň nikdy nepočul:
Obrázok

Agresívny pes, ktorého nezvládam a neudržím, fotka z toho istého podujatia, naokolo opäť niekoľko desiatok psov:
Obrázok

Takže BinLadin, pre lepšiu predstavu :no: .

btw, dovolím si tvrdiť, že s haltinou pracovať viem, robila som s ňou úspešne s tromi psami.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod wer » Uto 27.09.2011 11:36

a preco si vlastne pytas radu..? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Hanka 1 » Uto 27.09.2011 11:37

Je moc pěkný. Jak jsi na tom s tou mechanickou dopomocí, když on je v tomhle stavu?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Silwuska » Uto 27.09.2011 11:42

Lindi, skus ako uz bolo spomenute to fyzicke pretocenie si psa k sebe, chrbtom k objektu na ktory vrieska...na teba nema preco stekat a tak by sa mohol ukludnit...ak by sa chcel nejak zvrtat tak mu to proste zabranit, kludne si to spoj s nejakym povelom ktory by mal znamenat pohlad do oci (my mame "sem" a ukazujem mu na moje oca :smile: ) ked sa skludni tak pochvalit a dat volno, ak zacne zas hystercit tak proste opakovat...my sme takto s montyckom zvladli totalne besnenie pri branach za ktorymi stekaju psiska...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2011 11:50

wer píše:a preco si vlastne pytas radu..? :heh:

To vieš, každý deň môže byť lepší aj s pomocou DF :heh: .

Hanka, momentálne pracujem tak, že keď vidím, že ide druhý pes, v kľude sa ho snažím zaujať. Je žravý, takže ho veselo oslovím menom (na to meno už reaguje), urobím rýchly pohyb, napr. si čupnem, čo ho poväčšine zaujme (nie vždy). Odmením ho a než začne štekať, ideme k psíkovi, keď začne húkať, tak to celé opakujem. Inak sa učíme neťahať pomocou haltiny.
A čo si sa pýtala, no, keď sa mi ho nedarí zaujať, je v tranze, tak ho mechanicky otočím, aby na psa nevidel a až keď sa utíši, ideme privítať psíka. Len je to dosť často o nervy, lebo to niekedy opakujeme aj 5-6x to otočenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod BinLadin » Uto 27.09.2011 12:00

Silwuska
Vpodstate totak jde,jen pozor na preskok a otoceni psa do psovoda.Ten povel neni spatnej napad.,jen bych nedaval volno ale psa prevedl okolo kritickeho mista a az bych byl dostatecne daleko pochvalit,pohrat,odmenit...a jdem.Pokud bych resil vysilovani u bran za kterymi je pes asi bych kromne sem dal i k noze a psa u nohy.Pes fixovan na mne...a postupne odeboural i povel sem,zustala bijen k noze.Sem pripadne pouzil v krizi ...ucelem je kombinace prvku poslusnosti a Tevho napadu.
Povel sem muzes vyuzit i jako stopnuti psa,nebo mne aspon napada pri drobne uprave jako generalni zakaz a zastaveni psa.Nzselo bi se dotahnout aby fungovalo ina delsi vzdalenost a pes skutecne vnimal i mne.Bud pres pamlsek nebo hru,balonek aby sipes spojil toto se hrou a trosku jej do toho zblbnout ale zalezi jaky ktery pes je,ne na kazdeho toto nuze fungovat.
U sveho Dobrmana mam kombinaci popsaneho s vyuzitim striktni poslusnosti kdy tohle jeste dal a je poslusnost v jiste formne buzercni podoby dana i jako vyjadreni me nelibosti,ale ztady pes musi jasne rozlisovat a chapat kdy se jede normalne a kdy uz je za hranicia jde buzerace,dalsi problem je pak neprepisknout a psa neznechutit.
Lidchen
Dobre kdyz nevnima otoc ale zaroven dej lehni misto a mechanicky jisti at dodrzi...k tomu zradlu skus si sehnat gumove balonky ktere se plni pamlsky,idelane maso,masova pasta a nau ze tohle je vyjimecny a jen tehdy,jinak se k tomu nedostane.prevedes pozornost,budes na sebe fixovat a zaroven budes mit casem i vec na kterou psa bis mnela bit schopna odvest.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Poslaťod darksin » Pon 05.09.2016 17:49

mam 9 t steniatko, kokra a ona dost vrci a steka, hlavne ked sa hra...zostane uplne ze sialena a kuse ako diva ze to boli.

to vrcanie sa bojim ze ked bude velka ze sa nebude vediet kontrolovat. snazim sa jej povedat nie, ked uz som dost prisna tak sa da na predne labky, predkloni a zacne steka - beriem to ako vyzvu ze sa chce hrat.

treba vrcanie celkoo kontrolovat? ako ste ucili nevrcat? boli sme vonku, ona miluje vodu a zacala tam vrcat a kusak ma do nohy - myslim ze sa chcela hrat ale nemyslim si ze jej to mam dovolit...

ako take aktivne stena kontrolovat?
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia


Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa