Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Margita » Sob 13.06.2015 18:24

mila knizka
inak overeny a jednoduchy postup ako "vygumovat" psa,ja som nieco take robila so svojim od mala,a uz je tak natristvrte "vygumovany" :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod sakura77 » Str 17.06.2015 12:30

Patymedvedik píše:ahojte. Necitala som to tu cele, je toho moc. No chcem sa opytat na tie vycvikove obojky. Skusali ste to niekto? Mam totiz amstafa ktorý strasne taha. Je na mna fakt tazky a vôbec ho nezvladam :ua:



no ja tiez som mala s tymto velky problem,tahala ma jak na saniach:-) mohla som mat mlsiek milion,zastavovat,menit smer,motivovat,chvalit,nic nezaberalo...jednak je strasne hyper,ma jeden rok,tak beriem ze sa este potrebuje jašiť,ale ked ma potiahla skoro pod kamion na hlavnej,lebo na druhej strane zbadala psa,tak som si povedala ze to ee..tiez som nechcela nic nasilneho,ziadne elektricke,ani ostnate veci,co by ublizilo,tak mi jedna pani poradila Halti ohlavku,viem ze vela ludi to tu neuznava,ale jednoducho u nas sa fakt nedalo uz a nakoniec to ostalo pri tom ze radsej sme ostali doma ako nejake šoky zazivat,tak som objednala a som v soku! prijemnom samozrejme:-) o 90% lepsie vychadzky...ohlavka je na čumaku,moze stekat,hryzt,jest,ňuchať,vsetko ,skor mi to pride ako nejaky psychologicka vec pre nu,aj ked vidi psa,zapisti si,pozera po nom ale netrha sa za nim,no u nas fakt 100bodov,uz mozem s nou chodit aj behavat,aj na prechadzky s detmi,uplne v pohode..viem ze tu neiktori budu namietat ze vychova vychova vychova,ale u nas sa nedalo inak....vobec nenamieta ked jej ju davam,pretoze ked ju zbada v ruke,vie ze bude zažitok vonku,v lese alebo tak,tak ide z kože vyletiet od radosti:-) samozrejme prve razy si skusala ju dat dole,ale potom si zvykla a ziaden problem.ked uz sme niekde mimo cesty,psov a ludi,davam dole a celkovo je to uz aj potom lepsie....takze ak si naozaj inak nevies so psikom poradit,skus toto.
Obrázok
sakura77
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod pumpkin » Ned 22.11.2015 12:46

Nasa Happy tak taha , ze to je neskutocne. Je to x labradora a pravdepodobne nejakeho chrta alebo vyzly. Od 2mes. sme ju ucili na voditko , ale proste nic nepomahalo. Zaciname si zvykat, ze to je proste ona a je extremne energicka. :lol: mozno raz ked zostarne a budu ju boliet nohy alebo co prestane :lol:
pumpkin
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Lučenec


Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod elfinka » Pon 30.11.2015 14:29

Dufam ze to tu v tych 100 stranach este neni, ale ak je je to aj tak uz nedohladatelne. Takze:

AKO vyzera pre vas spravne "netahanie na voditku" - ked pes nemusi ist priamo pri nohe, ale ma volnost celej dlzky voditka? Ako si vas pes sleduje, ako vie, kedy uz je na konci aby nezatiahol? A ako riesite naopak ked netaha dopredu, ale zacucha sa vzadu a vy potrebujete ist dalej?

My sme momentalne v stadiu "zive jojo" - pes bezi dopredu kym ho nezastavi trhnutie voditka, ja zastanem -> on sa musi vratit, obehne ma pripadne ideme par krokov nazad, a zase bezi dopredu, zastavi ho koniec voditka, bezi ku mne... robi to na kazdom voditku, na stopovacke trosku menej (na tych 10m sa obcas v strede zacucha) na kratkom celkom dost casto. Tak neviem ci je to "normalne" a ako dosiahnut to aby sa nedostal ani po to trhnutie na konci voditka, aby si ho nejak zvladol sledovat (aj ked neviem ako, mi to pride docela narocne)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Elis » Pon 30.11.2015 14:44

elfinka píše: Ako si vas pes sleduje, ako vie, kedy uz je na konci aby nezatiahol? A ako riesite naopak ked netaha dopredu, ale zacucha sa vzadu a vy potrebujete ist dalej?


reknu mu to ? :joint:
spratecek chodi hlavne na flexine, tak nevim, jestli je to objektivni -ale ona se nesmí ani rozeběhnout -jak se o to pokusi, ozve se moje -"nedelejto" - dřív, nez je na konci... flexinu mam jen jednu a do 35kg:-) musíme si ji setrit :-) a když je vzadu -proste "pojd".
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod elfinka » Pon 30.11.2015 14:59

Elis píše:reknu mu to ? :joint:
spratecek chodi hlavne na flexine, tak nevim, jestli je to objektivni -ale ona se nesmí ani rozeběhnout -jak se o to pokusi, ozve se moje -"nedelejto" - dřív, nez je na konci... flexinu mam jen jednu a do 35kg:-) musíme si ji setrit :-) a když je vzadu -proste "pojd".

Tu je asi podstatna informacia, ako casto to treba hovorit?
Lebo u nas sa to rata na desiatky v priebehu par minut - pritom "toleranciu" na posluchnutie povelu (alebo ineho mojho slovneho vyjadrenia mojej vole) ma pes nastavenu na 2 (a treti uz ignoruje). Najma ked sa zanucha, to vlastne ani nemusim nic hovorit, lebo "len" na povel/dohovorenie sam nepojde.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod hruska » Pon 30.11.2015 15:05

esteze ta tu mame :heh:

foxa netaha, u nej je netahanie netahanie proste, iman taha, ale mierny tah iba, co beriem za netahanie :ha: ak potiahne silnejsie, potiahnem ho spat, vlacit kade tade ma pes nebude, ak sa silou mocou kamsi rve, just tam nepojde
A ked niektory nich zaostane, ked si vsimnem, pockam, ak nie, tak ich samozrejme odtiahnem, kedze som si nesimla :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod kellee » Pon 30.11.2015 16:54

pre mna je netahanie to, ze ma pes nevlecie kde kade, co trvalo u nas riadne dlho a ked je v novom prostredi tak taha stale, ale tak nie je to permanentne.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod pigie » Pon 30.11.2015 16:56

Neviem ci Fry taha :haha: Ako aj keby, tak to asi nevnimam :heh: Hugo ma potiahol 2x v zivote, raz na vystave medzi DF ludmi :haha: a raz dole kopcom po zladovatelom chodniku. Ale zase on vela moznosti ma tahat nemal :heh: Za clovekom znamym by ma odtiahol asi kedykolvek, keby som nezhucala :heh: Ale inak na voditku chodi presne tak ako navolno, pokojne a kludne pri nohe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod pumpkin » Štv 10.12.2015 20:44

U nas sa stal zazrak. Nasa Happy sa pred 2 tyzdnami zacala harat a odvtedy absolutne netaha. Neviem ci je to ako ked my zeny mame ms a vsetko nas boli a sme take neaktivne ale ona je uplne kludna. :lol: a pocuvna na slovo
pumpkin
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Lučenec

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod aNeMiC » Sob 12.12.2015 14:06

počúvaj ja to mám s mojou labradorkou rovnako... iní nadávajú keď sa fena hára, no moja Carmen je až moc poslušná :joint:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod maud » Štv 13.10.2016 15:38

zdravím :)
máme šesť mesačného huskyho, prišiel k nám ako päť mesačný, máme ho od jednej pani. vie chodiť na vodítku, ale stále lieta sem a tam, okolo mňa, prebehuje cez cestu... neviete poradiť, ako ho naučiť chodiť pekne popri nohe? alebo aj na prechádzke po lese, keď je na voľno, keď ho zavoláme, tak príde, ale iba sa ukáže a už je zase preč. dá sa nejako naučiť, aby po zavolaní prišiel k nohe a bol so mnou, až kým mu nedovolím odísť? ak sa to nejako dá, mohli by ste prosím poradiť ako?
ďakujem :)
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Sunny » Pon 17.10.2016 12:07

5 mesacne stena nebude pekne chodit pri nohe, maximalne par metrov. Je to este pojasene decko :smile: Ucit ako kazdy iny povel, po malych kuskoch, pridavat vydrz aj obtiaznost postupne.
To iste plati pre privolanie - doslednost, pes ma na zavolanie prist a sadnut pred majitela alebno k nohe, podla povelu. A kedze povel plati az do zrusenia inym povelom, tak tam ma sediet, kym nedostane iny povel alebo volno.
Ako na to je urcite opakovane pisane v tejto teme aj v teme o privolani.
No, tolko teoria, ale kedze ide o huskyho, prax moze byt trochu ina :heh: A velmi lahko (a velmi pravdepodobne) sa stane, ze raz sa na to zavolanie uz ani neukaze a zdrhne, ako vacsina huskacov, lebo su to od prirody lovci, takze musia povacsine travit svoj zivot na voditku. A kedze husky je hodne aktivy pes, bude potrebovat nejake aktivne vybitie energie - spolocny beh alebo bike alebo dlhu turistiku alebo nieco take.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod maud » Pon 17.10.2016 17:06

ďakujem za radu. hej, viem, že husky nepríde len tak, a párkrát sa mi už aj stalo, že neprišiel... ale tiež ho nechcem odsúdiť len na vodítko...
maud
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa