Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Sunny » Pon 17.10.2016 17:13

V tom prípade nedopusť, aby sa mohlo stať, že nepríde :smile: Stopovačka, alebo radšej nedať povel, ak si nevieš vynútiť jeho splnenie. A to platí pri všetkých poveloch, huskáč ti žiadne chyby neodpustí, všetko si pamätá. A použije proti tebe :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Ivan93 » Štv 08.12.2016 21:31

ahoj, mate niekto skusenosti s tzv. postrojom proti tahaniu? nie je to len dalsi marketingovy ofajc?tahanie by sa malo asi riesit vycvikom.
Ivan93
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.12.2016 18:59

Osobne skúsenosti nemám, ale poznám ľudí, ktorí to skúsili. 2 z 3 povedali, že im na tom pes tak či tak ťahá.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Monchaton » Pon 16.01.2017 11:16

Ahojte.
Moja spoluziačka má nemeckého ovčiaka -štena a dnes sme sa rozprávali o chôdzi pri nohe a ona povedala že to ide naučiť iba tak "že si dám párok do úst čo toho psa prinúti aby sa na mňa pri chôdzi pozeral a počas toho ten párok z úst pustím a on ďalej bude čakať že mi z úst párok padne znova takže mi pôjde pekne pri nohe a bude sa pri tom na mňa pozerať" a chcela by som vedieť vaše názory na túto metódu :smile:
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Margita » Pon 16.01.2017 18:05

Offtopic: odkialze mas foxa?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 16.01.2017 18:39

Tato metoda chvilu frcala v sportovke. Fungovat funguje pre tych, ktori to vedia. :heh: Konieckoncov, ako kazda ina metoda. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Monchaton » Pon 16.01.2017 18:52

wer píše:Tato metoda chvilu frcala v sportovke. Fungovat funguje pre tych, ktori to vedia. :heh: Konieckoncov, ako kazda ina metoda. :ha:


Margita od jedného pána,bez pp.
Wer,neviem si to predstaviť ale keď vravis že to ide :)
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 16.01.2017 20:40

A co si nevies predstavit..? Vsak sa to robilo kvoli sledovaniu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod kellee » Pon 16.01.2017 20:46

tu to mas ukazane https://www.youtube.com/watch?v=m6XwFnE2PGk kvalita nic moc, ale je to tam
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Monchaton » Pon 16.01.2017 22:04

kellee píše:tu to mas ukazane https://www.youtube.com/watch?v=m6XwFnE2PGk kvalita nic moc, ale je to tam

Ďakujem pekne :)
Wer ale ja som to myslela tak,že si to neviem predstaviť s tou parkou. Tá moja spolužiačka povedala že to je jediný spôsob ako to psa(s tou parkou) naučiť a vlastne môže pes párky?
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 16.01.2017 22:18

Nie je to jediny sposob. :smile: Sposobov je cela kopa. Kazdy si vyberie, aky mu vyhovuje
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

ťahanie na vodítku-ako riešiť

Poslaťod Mi-Rikki » Pia 12.03.2021 13:25

Sem prosím napíšte všetky spôsoby čo viete ako odnaučiť ťahanie na vodítku (2-ročný psík) Dakujem.
Mi-Rikki
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Vikiki22 » Pia 12.03.2021 14:25

Skús si prečítať túto tému, je tu rád habadej.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Steniatko - taha na voditku, vystekuje na vsetko

Poslaťod sisinocka » Pon 19.04.2021 8:39

Takze nasa fenka ma nieco cez 4 mesiace ako som uz spominala v inych prispevkoch a trosku sa s nou trapime na prechadzkach, je tost emocne sa vyjadrujuca, vela veci ju rozrusi tesi sa a je akcna.
Na prechadzke na voditku dost taha, je to uz lepsie nez zo zaciatkov ale stale velmi tazke, bud menime smer prechadzky alebo ju nechavame stale sadnut , ci podtrhavame voditko, neikedy sa skludni a niekedy jej to je jedno a stale taha. Neviem ako inak to v nej zrusit, aby prestala tahat a isla pekne pri nohe, ani odmeny 100% nepomahaju, niekedy ide pekne ale potom zas zacne tahat a ak netaha az tak tak zacne vybrechovat na vsetko naokolo a niekedy len tak a samozrejme dost reaguje na psov. Vtedy nevidi a nepocuje. Snazime sa ju zaujat slovne aby len okolo presla alebo pamlskom, chvalime ju ak si nevsima ale ona je potom schopna mat klasicky posledne slovo alebo jej uplne prepne a proste mozme si hovorit co chceme a kolko chceme, ide si svoje. Neviem ci mozme este skusit inu takktiku alebo len pockat a byt trpezlivi a ze to prejde.
sisinocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod vavrena » Pon 19.04.2021 8:59

sisinocka, podľa toho, čo píšeš, tak to neprejde samo. Skúste sa obrátiť na dobrého výcvikára, že ako narábať so psíkom, ako ho motivovať.
Neexistuje, že šteniatko "si ide svoje." Pamlskom môžete síce psa viesť, ale nemáte psa uplácať, aby rozmýšľal medzi cudzím podnetom a pamlskom. Pamlsok je odmenou za nejaké správanie, a pes sa má oň snažiť. Keď sa nesnaží, tak je cudzí podnet silnejší, alebo o túto odmenu nemá záujem, a teda treba buď popracovať na zvýšení atraktivity odmien alebo na zmene odmien. A tiež nevieme, ako vaša prechádzka vyzerá, či sa šteňa vie niekde vyblázniť, ako sa s ním hráte, ako ho cvičíte. To sú všetko veci, ktoré koniec koncov tiež vplývajú na obyčajnú chôdzu na vodítku... neviem, čo si písala v iných príspevkoch, čo je šteniatko za plemeno či typ psa?
sisinocka píše:Snazime sa ju zaujat slovne aby len okolo presla alebo pamlskom, chvalime ju ak si nevsima ale ona je potom schopna mat klasicky posledne slovo alebo jej uplne prepne a proste mozme si hovorit co chceme a kolko chceme, ide si svoje.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa