Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Aris » Štv 20.08.2009 18:09

Budeme sa sťahovať k babke a teda aj k Očkovi. No a tu je problém. Očko s Ronym sa nenávidia na život a na smrť :ua: . Ešte ked bol Ron štena, to bolo v pohode, ale potom začali na seba žiarliť a riešiť to bitkov. Dáke zbližovanie nám mov nešla, bola som rada, ked sme prešli okolo Očka bez vrčania :ua: . No a teraz majú byť tí psy spolu. Rozmýšlam, že postavím kotce tak aby sa mohli v klude oňuchať ale neublížiť si. Je tu aj možnosť predeliť dvor, ale to sa mi moc nepozdáva, lebo sa môžu dostať k sebe. Máte dáke rady, tipy? Viem, že ked sme k Arisovi na dva mesiace zobrali psa s ktorým sa nenávideli za týždeň si na seba zvykli a tiež sme to vtedy riešili s kotercami. Je mi jasné, že určite nebudú môcť spolu žrať a liezť jeden druhému do žrádla, ale stačí mi ak ich budem môsť zobrať obidvoch naraz na prechádzku, lebo v zime by sa to nedalo riešiť každý sám :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Hanka 1 » Pia 21.08.2009 6:12

Nenechávej je, aby si to řešili mezi sebou. Košíky jim dej, jestli je to třeba, každému vodítko. Ty šéfuješ, ty je nenecháš, aby se rvali. Sejmeš toho, kdo začne, nekompromisně. To znamená bez bití a řevu, ale sestřelíš útočníka do podřízené polohy. Pozor na to, aby se ti do něj ale nedal ten druhý, to by byla důvěra a tvoje pozice v tahu v ten moment.
Zapracuj na ovladatelnosti obou dvou, hlavně na přivolání a odvolání na první povel. V době vaší nepřítomnosti je lepší je oddělit, aspoň ze začátku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Agility-ds » Pia 21.08.2009 18:31

Hanka 1 píše:Nenechávej je, aby si to řešili mezi sebou. Košíky jim dej, jestli je to třeba, každému vodítko. Ty šéfuješ, ty je nenecháš, aby se rvali. Sejmeš toho, kdo začne, nekompromisně. To znamená bez bití a řevu, ale sestřelíš útočníka do podřízené polohy. Pozor na to, aby se ti do něj ale nedal ten druhý, to by byla důvěra a tvoje pozice v tahu v ten moment.
Zapracuj na ovladatelnosti obou dvou, hlavně na přivolání a odvolání na první povel. V době vaší nepřítomnosti je lepší je oddělit, aspoň ze začátku.





:oo: :oo: ja som si vždy myslela,že sa psi maju nechat ,aby si to vyriešili medzi sebou...samozrejme,ak to neni velmi vážne,a nežeru sa :lol: aj ja som ich vždy nechávala,a je to OK
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Hanka 1 » Pia 21.08.2009 20:23

Jak můžeš nechat psy, aby si to vyřizovali sami, když chceš, aby tě považovali za nadřízeného? Nebylo by ti divné, kdyby vedoucí v práci nechával podřízené, aby se mu poprali v kanclu?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Tchor » Sob 22.08.2009 7:16

Kdyz ty psy budes chtit seznamit, vem je v kosikach a s "courackou" na neutralni uzemi (to znamena ne k nekomu z nich domu, ale nekam ven na prochazku kam bezne nechodite) nech je aby mohli spolu komunikovat., zastavuj jen agresivni nebo vylozene provokativni chovani, ale dokud se budou domlouvat "v ramci slusneho chovani" tak je nech at se bavit muzou. dulezita podminka je ze ty pri tom budes v naprostem klidu a budes to sledovat z "nadrazeneho, schovivaveho nadhledu".
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Tchor » Sob 22.08.2009 7:22

Agility-ds píše: :oo: :oo: ja som si vždy myslela,že sa psi maju nechat ,aby si to vyriešili medzi sebou...samozrejme,ak to neni velmi vážne,a nežeru sa :lol: aj ja som ich vždy nechávala,a je to OK


Jako alfa mas krome prav mnohem vic povinnosti a jednou z nejdulezitejsich je ochrana smecky a udrzovani poradku v ni. Jak chces aby te pes bral jako alfu kdyz by jsi ani tyhle dve, pro smecku zcela zasadni, povinnosti nezvladla? pozice alfa se totiz neziskava tim jestli jdes prvni do dveri nebo jestli stebou pes spiúnespi v posteli (a podobne blaboli bezne psane) ale tim jak se ostatni clenove smecky muzou spolehnout na to ze neselzes ve svych povinnostech alfy.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Aris » Sob 22.08.2009 12:35

Dakujem za rady :yes:
Pomaličky to budem skúšať, len horiše je, že Očko sa znesie zo psami, ale nevyhladáva ich a drží sa hesla-od psa čo najdalej :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Agility-ds » Sob 22.08.2009 17:26

Tchor píše:
Agility-ds píše: :oo: :oo: ja som si vždy myslela,že sa psi maju nechat ,aby si to vyriešili medzi sebou...samozrejme,ak to neni velmi vážne,a nežeru sa :lol: aj ja som ich vždy nechávala,a je to OK


Jako alfa mas krome prav mnohem vic povinnosti a jednou z nejdulezitejsich je ochrana smecky a udrzovani poradku v ni. Jak chces aby te pes bral jako alfu kdyz by jsi ani tyhle dve, pro smecku zcela zasadni, povinnosti nezvladla? pozice alfa se totiz neziskava tim jestli jdes prvni do dveri nebo jestli stebou pes spiúnespi v posteli (a podobne blaboli bezne psane) ale tim jak se ostatni clenove smecky muzou spolehnout na to ze neselzes ve svych povinnostech alfy.



ja nehovorím o vztahu : JA A PES:....ja hovorím o tom,že ked su 2 psi v jednom byte a jeden sa chce dostat nad toho druhého......v mojom prípade mladsi nad starsieho,lelbo starsí je slabší a chorý....tak sa do toho nestarám,a nechávam ich,aby si to vyriešili,takto my to poradili........ :nwm:
http://www.youtube.com/user/RiayHolly
Agility-ds
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Tchor » Sob 22.08.2009 21:21

v te sve odpovedi ti zduraznim tohle:
Tchor píše:vic povinnosti a jednou z nejdulezitejsich je ochrana smecky a udrzovani poradku v ni
na tom stoji vstahy uvnitr smecky ktere jsi soucasti. pokud tyhle veci nechas na psech dostanes se snadno do stavu ze se te vubec nebudou ptat jak si to maji spolu vyridit a nebyl by jsi zdaleka prvni ktery by utracel starsiho psa protoze ho mladsi dobyl tak ze se uz pes nedal zachranit (pokud ho ten mladsi pes nezabije rovnou). kor u dvou samcu je potreba zasahnout pomerne brzy nez mezi nima vznikne "nepratelstvi" protoze kdyz uz vznikne resi se to velmi spatne.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 23.08.2009 9:33

Niesom za aby sa psi otĺkali, a vlasy mi dupkom stávajú z "rád nasaď koše, vypusti psi na seba a daj si zatiaľ kofolu", ale určite by človek nemal zasahovať do každej blbiny, každého šťuchnutia, či zavrčania. Pretože ak človek začne zasahovať do normálnej komunikácie medzi nimi vyústi to akurát raz do toho, že pretlak povolí a pôjdeme na veterinu. A ako tu už kdesi ktosi písal, alfa nerieši každú pytomost. :no: (Lebo častokrát vidím ľudkov v strese, akí sú neschopní, lebo nemajú pod kontrolou každé prdnutie si psa.)
Naopak mal by vypozorovať ako sa psi k sebe správajú (sú to naozaj drobnosti, mimika, kto komu ustupuje a kedy...) a mal by sa zariadiť podľa toho kto je v tej dvojici hore. Toho psa by mal človek ako vedúci ovládať v prvom rade, cez neho pôjde väčšina ostatného. Je nezmysel uprednostňovať trebárs staršieho psa, pretože tu bol prvý, je môj oblúbenec a je chudák starý a chorý. V prírode to tak nechodí. Satrí a chorí sú na chvoste a je im tam dobre, pretože sami dobre cítia, že na mnoho vecí už nemajú. V spolužití mladého a starého psa vždy nastane okamih, keď ten mladý zosadí starého. Je však naša vec, aby to prebiehalo v medziach slušnosti, bez buzerovania staršieho psa a podobne. Pokiaľ uznáme kto je v tej dvojici vyššie a podľa toho konáme a toho psa máme pod plnou kontrolou, tak mladší pes (alebo proste len "silnejší" pes z dvojice) nemá dôvod starého dorantať na smrť.

Očko sa znesie zo psami, ale nevyhladáva ich a drží sa hesla-od psa čo najdalej :ua:

Z Očulda by som nerobila zbytočne bábovku ku ktorej sa nikto nesmie priblížiť, ale rozhodne by som Ronyho viedla k tomu, najmä ak je mlaďas, aby nechodil Očka stále ošťuchávať vyzývať k hre a podobne. Môj pes je niečo ako Očko a ak sa niečo také deje, tak aj ja kludne usmerním cudzieho psa, nech si dá odchod, poprípade ho niečim zamestnám. Pretože stretla som sa s tým, že môj pes už je položený v kúte, konejší o stošesť a druhý pes stále s úsmevom labkuje a doráža. Viggo nieje taký že by toho psa odohnal, aby predyšiel akémukolvek konfliktu, tak radšej strpí každé ponižovanie. Takže vtedy nastupujem ja, aby to nedošlo až do toho kúta.
Ostatné napísali Hanka s Tchorom.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod meraja » Ned 23.08.2009 19:54

Tak dnes som začala privykať babkinho psa na našich ratlov.Vôbec nič som s nimi nerobila,nasadila náhubok a išla s nimi na prechádzku.Ikyho si vôbec nevšímal,ale za Bennom stále behal (asi si ho mýlil zo psíkom rovnakej rasy,ktorého nedávno zbil)Neskôr keď ocikávali kríčky začal Iky na Maxa vrčať a začali sa bitky.Ja som Maxa chytila za obojok a zdvihla do vzduchu.Labami metal po Ikáčovi keďže nemohol hrýzť a Iky len skákal doňho.Toho som musela len slovne napomenúť.Do takýchto rvačiek sa dali s Ikáčom asi 3 krát.Benny len štekal a keď sa prechádzdali naďaleko ho obchádzal.Iky stále naňho vrčal a musela som ho napomínať.Keby nebol vrčať nemuseli sa biť.Doma na dvore som si ich chytila a oboch som hladkala a vravela,že nesmú a ,že sú dobrý,len znova Ikáč začal vrčať a znova to isté.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Aris » Ned 23.08.2009 20:10

Známim sa takto pozabíjali psy. Mladší zabil staršieho :ua:
Ulf dakujem za rady, tvoje príspevky a rady si veľmi vážim :yes:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod tana » Ned 23.08.2009 21:53

Ahojte.
Momentálne riešim podobný problém, potrebujem niekde umiestnit na nejaký čas mojho Tesora -taliansky spinone (ak dovolíte, nebudem sa zmienovat o dovodoch prečo..) Najschodnejšie mi pripadá ho dat k mojim rodičom do RD, ktorí maju 6r. malého bradáča. Začala som so zoznamovaním, boli sme spolu na hodinovej prechádzke, vonku na vodítkach a aj na volno sa v pohode tolerovali, resp. ignorovali.. Po príchode domov do dvora začali po sebe zurivo štekat (stále na vodítkach) a začal s tým bradáč, čo som aj očakávala.. :ua: Chcela som ich nechat spolu aj navolno, len nechcela som riskovat príp. incident pred otcom (ten by to asi nerozdýchal )
Bradáč je od šteniatka dost submisívnej povahy, všeobecne sa so psami znáša, len tí velkí mu nahánaju hrozu. Spinone má 1,5 roka, je vyrovnanej povahy, kamarát so psami, akurát niekedy až moc komunikatívny :ach: (štekanie, ufrlanost..)
Má zmysel skušat ich dávat do kopy? Priznám sa, ja už som hodila flintu do žita a hladám iné bývanie...Nechcem malému fuzkovi privyrábat stresy, ked už sa tam cíti byt pánom dvora :no: Taktiež ma tlačí čas.
Privítam vaše názory a rady ako na to..:smile:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Zvykanie psov na seba

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 24.08.2009 11:58

Aris, vďaka, ale hlavne ich daj dokopy. Urite to nebude taká horúca kaša ako sa varí. :no: A je navyše plus že ťa oba psi poznajú, že to nieje úplne niečo cudzie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

psík a fena

Poslaťod baby3151 » Pon 31.08.2009 21:48

Ahojte.Prosim vas chcela by som vas poziadat o pomoc.Doniesli sme domov psík Zlatého retrievera(ktorý bol zvyknuty v byte) a doma už máme 1,5 ročnú fenku. No fena sa niekedy ku psíkovi správa nepriatelsky..najmä ked si chce požičat niečo čo patrí jej. A okrem toho sa hárala,no psíka to ešte stále ,,hecuje´´ a to sa jej nepači.No a večer nastal problém,pretože psík ležal pred vchodovými dvermi a chcel isť dnu :ua: .Bolo nám ho ľúto nechceli sme aby hned prvú noc musel trpnuť,tak sme ho dali dnu a fene akoby to neprekažalo pretože len kludne dalej spala.No nechcem aby fenka začala naňho žiarliť a aby jej bolo smutno.Prosím vas poradte čo mám urobiž (naučiť psíka spať vonku alebo niečo take)??? :nwm: :plac: Dakujem vám za pomoc
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
baby3151
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Želiezovce

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa