Strata dôvery / nedôvera voči majiteľovi

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nedôvera

Poslaťod Ivanka.P » Uto 16.06.2009 7:58

Slavo - nauč sa privolávanie a používaj stopovačku. Nemusíš kupovať, proste len na nejakú skobičku priviaž lanko/šnúrku cca 10 metrov ktoré na metre predávajú v obchodoch ako Hornbach alebo Baumax. To nechaj na zemi a ako ju budeš chcieť privolať, tak to lanko na zemi chyť za koniec a privolaj ju, ak bude ňuchať, tak ju k sebe pritiahni, daj odmenu, pochvál. Toto ak budeš niekolkokrát pri akejkolvek činnosti opakovať, vznikne tak reakcia že na každé privolanie ti príde. A stopovačka ti poslúži aj na to, že psík síce bude pobehovať so šnúrou za sebou ale bude mať pocit volnosti na vybehanie, ak ale nebude chcieť poslúchnuť alebo niečo zbadá a začne bežať, ty máš ešte 10metrov šnúry na to aby si psa zachytil, privolal a pochválil. Toto môžeš mať aj niekolko mesiacov na prechádzky a psík tak podvedome je v tom, že aj ak je volný, tak ty určuješ kedy má k tebe prísť a máš na neho páky.

viac o stopovačke tu: viewtopic.php?f=9&t=492
o privolaní psa tu: viewtopic.php?f=9&t=119
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedôvera

Poslaťod Sana » Uto 16.06.2009 8:58

Slavo chcem sa spytat, ako som pochopila prestali ste sa s nou maznat?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Nedôvera

Poslaťod Lena » Uto 16.06.2009 11:50

čo si predstavuješ pod pojmom prestať sa s ňou maznať??
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Nedôvera

Poslaťod Sana » Uto 16.06.2009 11:57

niekde som to tu citala, ze "prestal som sa s nou maznat ako ste mi poradili"
preto sa pytam
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Nedôvera

Poslaťod Lena » Uto 16.06.2009 12:00

Pes ktorý sa bojí a chceš od neho aby sa pri určitej situácii nebál, tak ho proste nemôžeš mojkať a maznať, pretože si to spojí so strachom a bude si myslieť že je jeho strach opodstatnený a dobrý....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Nedôvera

Poslaťod Sana » Uto 16.06.2009 12:04

pockat je rozdiel mojkat a maznat v momente jeho strachu a mojkat a maznat vseobecne, presla som si to s fenkou takze nehovorim do vetra ale konkretne. Ak ju nebude mojkat a mznat-celkovo- vyrastie z nej ustrachany agresor...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Nedôvera

Poslaťod Lena » Uto 16.06.2009 12:09

Tak Slavo mal by si sa k tomu vyjadriť.....Ale Sana nemám pocit že by prestal a že by z nej mal vyrásť agresor keď práveže obmedzila vyštekávanie a vytešuje sa keď prídu domov....plus som sa pýtala či sa uhýba keď ju ide pohladkať tak asi jej pravdepodobne venuje pohladenia a hry keď sa už prestáva uhýbať....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Nedôvera

Poslaťod Sana » Uto 16.06.2009 12:28

tak to je super, prave preto som chcela vediet ako to myslel
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Nedôvera

Poslaťod Slavo » Uto 16.06.2009 20:56

Mam sa vyjadrit. Ja nevravim, ze sa jej nevenujem, nepohladim, nehrajem. Ja som tym "mojkanim" myslel to, ze sa jej tak nevnucujem. A aj ona to potom berie, tak prirodzene. Ona uz neuhyba moje ruke, mojmu pohladeniu, ona sama pride napr. situacia: sedim pri nej na zemi v kuchyni, ani na u nepozeram a Nelly si sama da labku na moju ruku, alebo aj hlavu na moju nohu.
Slavo
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Nedôvera

Poslaťod Sana » Str 17.06.2009 8:44

Slavo píše:Mam sa vyjadrit. Ja nevravim, ze sa jej nevenujem, nepohladim, nehrajem. Ja som tym "mojkanim" myslel to, ze sa jej tak nevnucujem. A aj ona to potom berie, tak prirodzene. Ona uz neuhyba moje ruke, mojmu pohladeniu, ona sama pride napr. situacia: sedim pri nej na zemi v kuchyni, ani na u nepozeram a Nelly si sama da labku na moju ruku, alebo aj hlavu na moju nohu.


nechcem ta dopliest Slavo, tento postup je super a tesim sa vasim pokrokom, urcite ste s rodinou zlati ludia, ale nemozem ti odporucat robit veci vtedy ked to chce pes, on chce jest, das mu, on sa chce hrat, ide, on sa chce mojkat ides. Obavam sa, ze tam prave v nom budujes jedinca, ktory bude tvrdohlavy a panovacny (ludsky povedane) moja krpata mala huskyovske maniere a pri maznani sme sa jej museli podriadovat, potom som videla ze si tu nadradensot prinasa aj inam. Takze ked sa chcela maznat, ja som nemala zaujem a potom si aj vazila ked som ju chcelka mojkat ja. Toto teraz neaplikuj, nejake odsuvanie, len v priapde aby ti to neprerastlo cez hlavu a nemal by si rozmaznanca.
K tvojmu problemu, mola som ustrachane pocurane skratove stena...Co som robila..Robili sme sportove aktivity alebo aj psychicke zamerane na vykon, pri najmnsom "podareni sa" velka pochvala(ja osobne nikdy pamplsky, niekto to uznava)
Pes funguje velmi cez pochvalu, aspon ti co ich poznam. Priam to robi zazraky. Ked sa bude bat, nechlacholit ju, (urcite to pride aj v inych situaciach)normalne sa priblizit k objetku, dat ovonat cloveka, ale nebat sa. Poviem ti, ze ked sa budes bat tak vsetko pokasles a pes bude reagovat agresivne (Ja tak pokaslavam uz 2 roky ked sme s malou a inou suckou). Ja som teda moju tak vychovala, ako ked odadavas cloveku sebavedomie, a myslim ze z nej vyrastla celkom slusna a vyrovnana jednotka. Prave naopak je nebojacna tak ze ma to niekedy desi. Takze lubkajte svojho psika a nielen vychadzky ale aj kontakt, hry, schovavajte sa mu ked vas najde pochvalit, (malu som tak priviedla k stopovaniu) hodte lopticku, ked ju nebodaj donesie pochvalit, proste u ludi sme tak neni zvyknuti ale u psov treba fakt velmi chvalit.
Drzim palcaky
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Dôvera?

Poslaťod Macush » Ned 30.05.2010 13:01

Ahojte,
mám taký problém. Vždy keď bobovi vyťahujeme kliešťa tak sa trasie a bojí sa, ale za chvílku ho to prejde. Ale teraz naposledy to bolo iné. Vytiahli sme mu po sebe dvoch kliešťov a odvtedy sa strašne bojí :ua:
Aj keď ho idem česať tak hneď utečie a nechce ísť naspäť kumne. Keď sedíme na gauči a zavoláme ho, nechce prísť.
Chceme sa sním ísť hrať lákame ho na hračky ale on nič on ide preč a prespí aj celý deň, proste nič nepomáha :ua:
Hrá sa iba keď je vonku, tam sa naháňa robí zle atď atď, ale doma vôbec :ua:
Neviem si to vysvetliť, môže sa báť byť doma alebo sme stratili jeho dôveru? :plac: neviem čo s tým prosím poraďte :ua:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Dôvera?

Poslaťod Bee House » Ned 30.05.2010 13:58

Toto mne mala robi, ked jej chcem vycistit usi. Vtedy pomaha na chvilu prestat, a venovat sa psovi, trosku sa pohrat, pomojkat, odlakat pozornost. A potom sup a uz to ma za sebou. Nemyslim si, ze je to vec dovery. Aspon u nas nie, malej normalne citam emocie v xichte : " Jezis, panicka zase berie tu hnusnu bielu flasticku, zdrham! Nie, ona ma vola nazad! Nejdem! Do slaka, naozaj musim? No dobre tak ja teda idem,ale zapamatam si to!
Ja jej usi vycistim, ona urazene odide, ja si ju chvilu nevsimam, a potom sa zacne vtierat aj sama :no: Psiska vedia byt riadne vychcane, musis zistit co na neho zabera. Podla mna, by ste ho nemali lakat na nic, ak nechce aj tak nepride. Skus mu skor ukazat, ze panicka musi niekedy robit aj neprijemne veci, ale to nic nemeni na tom, ze vzdy prevladaju tie prijemne. Treba vyvazit neprijemne prijemnym, vela chvalit, ked pes pri "zakroku" pekne drzi, aby si myslel, ze je frajer :aplause:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Dôvera?

Poslaťod diusqqa » Pon 31.05.2010 10:57

Ja ked idem svojej fenke vyberat kliesta, alebo cistit usi, ci cesat ju,vzdy jej najprv ukazem co drzim v ruke a poviem jej co sa bude diat :no: :jop: Nikdy ju prehnane neukludnujem, nerobim z nej chudatko. Ked je uz po tom dostane odmenu a pohladkanie a tvarim sa akoby sa nic ani nestalo :)
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Dôvera?

Poslaťod Mackie » Pon 31.05.2010 13:42

kdesi vo vychove a vycviku je aj tema o dovere, tak sa mi zda
dost casto taketo spravanie sa psa odraza to, ako sa k nemu clovek sprava v inych situaciach
ja kym som sa k Haator spravala "tak vselijako" a bola som dost necitatelna, tak tiez sa podobne "operacie" diali ako nahanacka koristi, ale casom sme dosli aspon do takeho stadia, ze cesanie, strihanie, dolovanie predmetu z oka, ucha, hrdla, ci toho kliesta, je pretrpene v klude a skor uz len s takymi detskymi cavikmi, ze len skusa, ci to ozaj myslim vazne
u veterinara ju na chrbat nepolozim, ani pri cudzich ludoch, ale ak ide len cisto o mna a nikoho okolo, tak je to bez problemov
takze treba psa naucit, ze sa naozaj nie je coho bat a ze netreba tu situaciu riesit, postup si musis urcit podla toho, aky je pes, ako reaguje na rozne podnety (do Haator som mohla hucat kolko som chcela, hlucha stena, Drako naopak uplne super reaguje na to, ked sa s nim rozpravam)
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dôvera?

Poslaťod Macush » Pon 31.05.2010 18:57

Dobre, ďakujem pekne za rady :smile:
Dnes je to už lepšie, akurát keď ho položím na stôl tak sa začne triasť ale ináč super už aj provokoval(to by nebol on) :smile: a keď zhíknem tak rýchlo uteče do druhej izby, lebo keď som naposledy zhíkla akého mal velkého kliešťa tak si to pravdepodobne zapamätal :pac: :ach:
Pri česaní sme vôbec nemali problém do kým sme nezačali vyberať tie hnusoby. V pohode som ho aj na chrbát prevrátila síce nie z veľkou radosťou, ale nechal sa česať a nebránil sa. Vedel že neskončíme, kým nepoviem ja.
Akurát teraz sa začal viac báť, asi si to spojil s vyberaním kliešťa, aj keď neviem prečo, lebo nikdy som mu naraz nevyberala kliešťa a nečesala :nwm:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa