Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod MisheliQ » Uto 25.12.2007 11:46

tak to je pravda, že po kŕmení a po spaní treba ísť vonku...vtedy je najpravdepodobnejšie, že šteňa a vlastne psy v každom veku urobia potrebu...
a možno že sa tvoje šteňa aj pýta, ale ty si si to ešte nevšimla že akým spôsobom to robí..
a ako to, že robí potrebu ešte doma? To mu to dovolíš? Alebo...?

a CaesariQ ak chce ísť von, tak buď príde za mnou a volá ma k dverám, pričom cvaka zubami..ak je to súrne tak knučí...a tiež na vonku používam frázu, že ,,Ideme von?" a on sa začne vytešovať.. :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod countrydog » Uto 25.12.2007 12:28

MisheliQ píše:tak to je pravda, že po kŕmení a po spaní treba ísť vonku...vtedy je najpravdepodobnejšie, že šteňa a vlastne psy v každom veku urobia potrebu...
a možno že sa tvoje šteňa aj pýta, ale ty si si to ešte nevšimla že akým spôsobom to robí..
a ako to, že robí potrebu ešte doma? To mu to dovolíš? Alebo...?

a CaesariQ ak chce ísť von, tak buď príde za mnou a volá ma k dverám, pričom cvaka zubami..ak je to súrne tak knučí...a tiež na vonku používam frázu, že ,,Ideme von?" a on sa začne vytešovať.. :smile:


Nedovolím,väčšinou využije "medzičas" medzi dvoma prechádzkami,akoby vôbec nebola zvyknutá chodiť von,a urobí mláčku,alebo kôpku,nikdy nie na to isté miesto... Párkrát sme to vymákli aj vonku....nuž čo,máme toho ešte dosť trénovať :ua:
countrydog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Slowakei

Poslaťod countrydog » Uto 25.12.2007 14:05

Neviem či to sem patrí,ale koľkokrát za deň chodia šteniatka na veľkú potrebu,a a koľko na malú potrebu ? Viem,že to v istej miere závisí aj od množstva zjedeného krmiva a vody,ale aj tak..
countrydog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Slowakei

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 13:07

Viem, že môjmu špicovy to trvalo celé tri mesiace, kým prestal v noci požadovať prechádzky :ua: ale to som ja mala 7 rokov, takže si to už moc nepamätám. Ale mama vtedy povedala, že buď to skončí, alebo pôjde preč, lebo bola štvrť roka nevyspatá a ako to povedala, tak na druhú noc odyšiel spať do obývačky sám a už sa nikdy nepýtal v noci von.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod countrydog » Str 26.12.2007 21:13

pomaly,pomaličky tomu možno začína rozumieť....každopádne nám držte palce :smile:

Ulfheiðr : to máš veľmi múdreho psa !
countrydog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Slowakei

Poslaťod MisheliQ » Str 26.12.2007 21:19

countrydog píše:pomaly,pomaličky tomu možno začína rozumieť....každopádne nám držte palce :smile:

Ulfheiðr : to máš veľmi múdreho psa !

ver, že držíme..aspoň ja a CaesariQ...
mm a inak neviem, možno by ti pomohlo, keby si venčila svoje šteniatko v spoločnosti iných psov, ktoré by už boli naučené robiť potrebu vonku..a možno ich bude chcieť napodobňovať...môj pes, Kovu, sa tak naučil od Caesarika cikať s tým, že zdvihne nožku...a chvál ju..nie však priveľmi emocionálne, ale pochváľ ju slovne..a povzbuď ju..doma ak budeš vidieť, že už ide na vec..tak tlieskni rukami alebo skríkni to by ju malo dnoutiť prerušiť akciu a za ten čas by si s ňou stihla možno aj vybehnúť von..akcia-reakcia :D...inak že šteniatka nevedia ovládať ešte mechúr, nevedia to v sebe zadržať, ale postupne sa učia, aspoň čo mi bolo povedané
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Iwka » Str 26.12.2007 22:16

Meggy sa začínala von pýtať tak v 3,5 - 4mesiacoch . A v 5mesiacoch vydrzala cele doobedie kym som prisla zo skoly bez vencenia
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod countrydog » Štv 27.12.2007 10:02

No tak dúfajme,že sa nám to podarí ....
countrydog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Slowakei

Poslaťod kikula22 » Ned 30.12.2007 8:30

countrydog píše:Mám podobný problém.Máme trojmesačnú sučku border collie,s ničím nemá problém,iba ten záchod :hi: Sama sa nepýta,a čo sa týka ňuchania podlahy,robí to veľmi často,takže neviem presne odhadnúť,kedy jej treba.
Vonku spraví aj mláčku,aj kôpku,ale nerobí jej problém urobiť aj v byte.
Bolo nám povedané,že s ňou máme chodiť von každé dve hodiny (problém bude v noci),a postupne skracovať čas,že ona si zvykne,v knihách som sa dočítala,že po kŕmení,a po prebudení....čo si myslíte Vy ?

Ďakujeme za každú radu :no:



My máme dvojmesačného psíka a chodím sním vždy po prebudení a po jedle. Myslím že to funguje lebo cely den neurobí mláčku doma a von ho vždy vychválim.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2008 13:33

Ak môžem, tak ja som učila psa ktorý bol dva roky vonku čistotnosti v byte.
Prvé tri dni, som ho venčila každé 2-2,5 hodiny.
Len dva razi ocikal dvere. Takže si tiež myslím, že by som ho nejakými papiermi doplietla. Pochopil, že von sa aj tak pôjde a naučil sa ovládať, lebo mal istotu, že pôjde.
Takže, ak šteniatko neudrží, čo neudrží, tak by som to riešila novinami pred dverami. Ale to LEN na nehodu, keď telesne nieje možné, aby dlhšie držalo. Nie cielene ju učiť, že v dome má nejaké miesto na čuarnie. Čurá sa von, papier je posledná záchrana.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod kikula22 » Sob 02.02.2008 16:55

Ja som mojho psa najprv naucila cikat na plienku. A teraz ho ucim von. Vzdy ked ideme von tak sa vycika popripade vykaka. Ale musim nanho stale striehnut aby sa nevycikal na plienku ked som doma. Teraz to lutujem ze som ho ucila najprv na plienku a nie hned von. Teraz ma 3 mesiace a cika cca kazde 3 hodiny. Ale v skole som 6 hodin takze doma sa vycika. Neviete v kolkych mesiacoch cca sa steniatko zacne zadrziavat? A ako ho mam naucit aby sa pytal von?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Amaguk » Sob 02.02.2008 21:40

vacinou to trva do toho pol roka, kym sa psik spolahlivo vychova na cistotnost, nektorym tottva menej, niektorym dlhsie.

to pytanie musis vypozorovat z jeho spravania, signalov, komunikacie s tebou - kazdy pes moze mat iny sposob :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Str 09.04.2008 17:53

Nemôžem naučiť hava na venčenie :ua: má už 3 mesiace a nie a nie ho to naučiť chodí na chodbu(ani tam nie pravidelne, ale väčšinou) nie von :ua: a ani na tej chodbe to nerobi na jedno miesto :ua: chovatelia od ktor. ho máme hovorili, že vie chodiť na noviny, ale nevie :plac:ani neviem kedy sa mu chce, lebo ňuchá stále
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod monika040 » Štv 10.04.2008 7:49

Ja som dnes chodila von od piatej rána do ôsmej som sa snažila, aby sa vycikal a vykakal vonku no žiaľ :plac:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: vencenie.

Poslaťod Silwuska » Štv 10.04.2008 7:57

Monika musis vydrzat...este taky mesiac a bude to fain...uvidis...ako viem ze utierat chcanky a kakanky neny zrovna prijemna a vonava zalezitost, ale je to proste steniatko a ked nevydrzi tak pusti :smile: hlavne je aby vedel za v nutri je to fuj a vonku je to supeeer... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa