Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod calwen » Pon 22.06.2009 14:09

Podla mna ano - preto ked krmi frajer, dostava prva jeho sucka, potom jeho pes, potom mamin pes, mamin japan a nakoniec Mardi. Ked krmim ja, Mardi dostane prvy, ostatne poradie rovnake
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod meraja » Pon 22.06.2009 14:14

No moji veľkí psi žerú sami spolu vonku a malí psi samí vo vnútri.Oskar dostal pár krát od Huga príučku a odvtedy si nedovolí ísť ku nemu do misky.A tak isto aj krpatí.Iky rafol Bennyho a už radšej každý sám.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod Katka:) » Ned 28.06.2009 19:08

Naši boli pdarení. Veľký šiel do misky malému a keď malý šiel do misky veľkému tak ho veľký odplašil :lol: Ale teraz si už zvykli
Katka:)
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Michalovce

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod aponi » Ned 28.06.2009 20:46

tak u nás je to naopak malý može ísť veľkému,ale veľký malému ee
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod Owecka753 » Ned 28.06.2009 21:55

u nas ziadny problem,papaju aj z jednej misky
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod krista » Ned 28.06.2009 22:04

Ja toto riešim keď k nám príde bratranec chrt,misky im položím naraz (v zlomku sekundy :ach: ) a naraz začnu chálovať,Vtedy mi to ale príde ako súťaž "kto skôr",ani jeden nepožuje a stalo sa že naraz aj :blee: ...keď dojedia,idu na striedačku do druhého misky vylízať...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod agah » Str 01.07.2009 13:26

moze poradie krmenia a sposob, akym sa jedlo podava (spolu, oddelene, a pod.) nejako ovplyvnit vztahy medzi psami a ich postavenie vo svorke?

Skor by som povedala, ze je to opacne - poradie podavania misiek by malo odzrkadlovat vztahy vo svorke. Ja davam misky od najvyzsej po najnizsie. Jedia sucastne v jednej miestnosti. Myslim, ze je tu velmi dolezita celkovo povaha a vyrovnanost psov a tym padom aj stabilnost vztahov medzi nimi. Keby som napr. zrazu zmenila poradie a prve by dostali papat tie najnizsie dva krpce moja cisarovna by nespravila nic, az na ten pohlad ktory by som utrzila - "Akoze Ti preskocilo????" :lol: Viem si ale predstavit, ze tam kde vztahy nie su utrasene a zrazu prvy dostane zrat pes nizsie v hierarchii moze prist ku konfliktu.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod bobamima » Str 22.07.2009 9:07

No ja sa priznam, ze v tom nemam nejaky postup (mozno by bolo lepsie aby som mala), ze ktoremu dam ako prvemu a ktoremu ako druhemu. Davam im tak nejak skor naraz a dalej od seba, lebo raz jeden raz druhy ma obcas tendenciu chodit tomu druhemu do misky :ach:
Vcera vecer dokonca starsiemu po dlhej dobe preplo a tolko vrcal a nechcel pustit mladsieho ani do jednej misky a nepocuval ma pri tom..., az dostal vyprask po zadku :ua:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod Kikz » Pia 16.04.2010 15:26

Hm, dlho hľadám kde sa popýtať, tak snáď nevadí že sem, aj keď neviem či to tu celkom patrí...

Vadí, keď dávam zakaždým jesť prvej mačke a Cori sa na to pozerá? Resp. vidí, že jej dám prvej ? :nwm: Neviem či to aj u psa a mačky platí, toto "postavenie vo svorke" :nwm:
ináč mačku sme mali skôr ako Coriho.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod Mackie » Pia 16.04.2010 18:47

a riesi to ten pes nejako?
ak nie, neriesila by som ani ja

moje psy maju kazdy svoje miesto na jedenie, a aj ked "hyperaktivne", ale letia len na to svoje miesto a tam skacu 2 metre do vysky a cakaju, kedy misku polozim - a striedam, raz jeden raz druhy dostane prvy
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod jakut » Pia 16.04.2010 23:29

My sme teraz už 4ria a ja dám najskor vzdy jedlo malým na vyvýšené miesto - na takú staršiu pohovku. Musím lebo, YT mi to jedlo dojedajú až do večera a to nejde ustrážiť. Saška vie že nesmie a malý ešte nevie vyskočiť. Co nedojedia, tak do 9 tej, to potom rozdelím francuzákom. Sačka aj šteňa jedia teraz spolu asi 15 cm od seba, delí ich len miska s vodou, malý je strašný žráč ale už celkom pochopil že Saške sa do misky nelezie, jedine ak doje a už nechce - to sa stáva málokedy. K miskám ich púšťam na povel, malý sa to učí chápať, tak ho ešte sem tam držím. Kedže YT sú skoro anorektičky majú povolené chodiť do misky francuzáčke, ona im však nie. Možno by som nemala ale YT lozia niekedy počas žrania Saške do misky a teraz aj malému. Saška je na to zvyknutá a malý si zvykne, alebo ho naučíme. Inak Sašku som to naučila dosť drasticky - ak vrčala na YT že jej tam lezie jednoduchu som ju vzala k sebe a čakali sme pokiaľ jej vtedy ešte len Myška misku nevynuchá a niečo si nešlohne. Možno to nie je ten najsprávnejší sposob, ale vtedy som sa bála že ich neustrážim a ona mi skočí do YT. A navyše bola som rozhodnutá nestrpieť žiadne škriepky pre jedlo.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod Corinne » Pon 24.05.2010 16:59

Doteraz to bolo tak, ze dvaja jedli dnu a dvaja vonku. Asi v rovnakom case. Nikdy sa mi nestalo, zeby si kradli jedlo z misiek, takze s tymto nemam skusenosti...
Ale nemaju misky uplne pri sebe, asi tak meter odstup.
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod korra » Uto 25.05.2010 13:25

krmim oboch spolu - rozostup misiek cca meter. Velky sa o malej misku nezaujima, mala svina - tu zaujima vsetko :-) ak mu vleze do misky - velky si necha, ak som pritom - tak jej to zakazujem. Skriepky nemavame, ale zvykala som ich tak od prveho dna, co krpata dosla ku nam. O co sa neradi delia su zuzlacky, agresivny nie su, ale utekaju jeden pred druhym, popripade sa "odrbkavaju" stylom, ze sa jeden rozbehne k brane akoze stekat, druhy za nim, prvy sa rychlo vrati a ukradne druhemu...a ine finty, inak - pohoda :no:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod lusy » Uto 25.05.2010 20:39

tiez krmim oboch naraz. zo zaciatku Xar si strazil aj prazdu misku pred stenatom preto som misky nikdy nenechavala. teraz maju misky vonku cely den. este pred mesiacom a nieco si maly dovolit po dozrati vystekat bradaca a tym ho poslat prec od misky. teraz sa to zmenilo. Xarovi staci sa na maleho pozriet a ten odchadza od misky. takze niekedy musim velkemu zakazovat chodit do misky. inak co sa tyka kosti alebo inych mnamiek, tak tie si maly podctivo chrani. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kŕmenie dvoch a viac psov naraz

Poslaťod calwen » Uto 25.05.2010 21:08

korra píše:krmim oboch spolu - rozostup misiek cca meter. Velky sa o malej misku nezaujima, mala svina - tu zaujima vsetko :-) ak mu vleze do misky - velky si necha, ak som pritom - tak jej to zakazujem. Skriepky nemavame, ale zvykala som ich tak od prveho dna, co krpata dosla ku nam. O co sa neradi delia su zuzlacky, agresivny nie su, ale utekaju jeden pred druhym, popripade sa "odrbkavaju" stylom, ze sa jeden rozbehne k brane akoze stekat, druhy za nim, prvy sa rychlo vrati a ukradne druhemu...a ine finty, inak - pohoda :no:

U nas je to navlas rovnako :heh:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa