Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Amaguk » Uto 20.12.2011 11:20

toto robi aj Tesak, U neho je to jasna hra na "cihanie a startovanie" :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Monii » Uto 20.12.2011 12:37

Amaguk, presne si to vystihla :lol:
Moja sa najprv zakráda, počas zakrádania sa krčí, akoby bola na love a následne zaľahne, čaká a striehne. Ale nejde o fyzické útoky. Ona len proste chce naštartovať hru. Málokto okoloidúci to ale chápe :joint:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Amaguk » Uto 20.12.2011 13:24

ano, aj Tesak sa zakrada a s takym pobavene "zakerackym" vyrazom v xichte :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod starr » Str 21.12.2011 13:10

Lindchen píše:Môj Browny si takto líha pred útokom. Keby nebol istený, nasleduje pohryznutie druhého psa :ua: .


Presne toto som sem šla napísať, že ja čo som doposiaľ videla líhať si psy, tak vždy po tom ľahnutí nasledoval útok, takže akosi nechápem, že tu všetci spomínate výzvu k hre, podriadenosť a tak ďalej, podľa mňa to musí mať iný význam.

X krát som videla či už na sídlisku alebo pri venčení útulkových psov, že si pes ľahol, a potom vyskočil a zaútočil na iného psa.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod hruska » Str 21.12.2011 14:06

Starr, ved piseme, ze to ma x vyznamov. Moja si laha pri velkej vacsine psov a este nikdy z toho nebola mela. Skor vidim napatie, ked si nelahne a vyberie sa k psovi s chvostom hore (neutoci, len je ostrazita). Takze u mojej je lihanie bud o upokojovani resp. vyzva na nahanacku.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod starr » Str 21.12.2011 14:23

Áno, píšete. Ale pár ľudí tu podľa môjho názoru so 100% istotou vyhlásilo, že sa jedná o to radostno-hravé "haluzenie", čo vyznieva, že sa jedná IBA o to radostno-hravé "haluzenie". /Lepší výraz ma v týchto sekundách nenapadá. Aaaa, už áno - správanie./
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Bad » Štv 22.12.2011 6:47

Znamená to, že ležícího psa ten druhý zaujal a že ho hodlá kontaktovat. V jakém duchu kontakt proběhne (pokud ho psovod nechá) už záleží na......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod starr » Štv 22.12.2011 8:47

individuálnich okolnostech? :smile:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Nanda » Str 04.01.2012 20:28

Moj zmenil taktiku na začanie hry. Najskor si ľahal ale teraz hádže číňanské oči! :heh:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Wejka » Uto 17.01.2012 23:10

aj môj to robí.. lahne si, loví, lahne, loví.... alebo niekedy si len lahne a pohodlne čaká, kým príde druhý pes :lol: u neho je to ale hra, je ešte malý :smile:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod raky » Uto 17.01.2012 23:22

wejka a vieš ako sa bude správať ak to nebude len hra?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Wejka » Uto 17.01.2012 23:27

stuhne
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod raky » Uto 17.01.2012 23:35

oki :no: malo by to tak byť...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod merri » Str 18.01.2012 10:20

Ja som si toto vsimala v poslednej dobe na mojej fene, a zistila som, ze si liha iba pri psoch ktorych pozna a ma ich rada. Ked ich zbadame v dialke, ona chvilu vaha, ale po tom ako jej poviem nieco v zmysle "Aha Berry kto to tam je" vystreli dopredu a v urcitej vzdialenosti sa prikrci, zakrada sa (vyzera to ako pasenie), obcas si pobehne a zase sa prikrci, a potom si lahne a caka.
Pri psoch ktorych nepozname si ju privolam a ideme za nimi spolu. Vtedy je skor taka stuhnuta, ale v 99% sa pekne zoznamia a pohraju. Ked sa stretneme s fenou, s ktorou sa uz niekolkokrat pochytili, vobec neviem lustit jej signaly, sprava sa uplne v pohode, ale to uz viem, ze musim byt v strehu. :ach:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod bibi25 » Pia 02.03.2012 20:25

Nas krpec toto robi tiez. Vidi druheho psa (a ten druhy pes moze byt aj 500m daleko) a bud zostane stat a MUSI vidiet kam ten pes ide, ak ide smerom k nam tak ho MUSI pockat v stoji alebo si lahne. Robi to vzdy a pri hocijakom psovi! Lahne si, vrti chvostom a caka kym druhy pes nepride az k nam aby sa s nim mohol zvitat a zahrat. Ten nas krpec ma uplne na haku ci je ten pes na neho dobry alebo agresivny, on ho proste musi kontaktovat! Hral by sa s nim aj ked na neho ten pes vyleti s divokym blakotom :pac:
Kazdych 5 metrov stojime, bo uvidi duheho psa. Mne je uz blbe ho stale tahat ako handru. Najlepsie bolo ked si lahol do blata a cakal tak na druheho hafana :ach: Vtedy nepocuva ani na meno, ani na nijaky povel, ani na pamlsok, ani na hracku... proste na nic.
Dnes som ho napr. nemohla dostat do vchodu, bo on videl pri vedlajsom vchode psa a hotovo. Stal a pozeral a nic, ani obraz, ani zvuk... Vonku ho vencim na voditku, takze to nie je sranda.
Ma 10 mes.
U nas v baraku mame jedneho mladeho psa, ten po nasom vzdy agresivne vystartuje, uz naseho kusol par krat do ucha. Ten nas zasros by sa s nim aj tak chcel hrat a vyzyva ho k hre :pac: S respektom ale vyzyva.
Da sa pes naucit to, aby si ostatnych psov nevsimal? Alebo ho to prejde aj sameho?
Robi to od malicka a stale.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa