Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Poslaťod Casey » Uto 12.08.2008 12:23

Ahojte, moj 7 mes. Dasty posledne 2 mesiace zacal robit tuto vec ked zbadame psika. Akonahlae uz zdialky zbada neakeho hafana ci uz ho pozna alebo nie tak sa prikrci a zakrada sa ako ked lovia mackovite selmy. Ked je uz tak 3 metre od psika tak sa knemu rozbehne a uz by sa hral . Vela psikov sa tohto jeho "lovenia" zlakne a potom reaguju tak ze zacnu nanho stekat, popripade vacsi psi aj vyceria zuby a uz je po kamaratstve.
Mam mu to zakazovat,, alebo ako mam dalej postupovat ?

// Vymazané všetko OT
/ B.
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

lihanie si pri stretnuti s inym psom

Poslaťod maggie » Str 13.08.2008 9:24

ahojte.mozno to tu uz niekde je,ale moja fenka,ked sa blizime k inemu psovi,tak najprv skloni hlavu,zacne sa plizit,az si uplne lahne,aj hlavu polozi na zem a z toho potom vystartuje k druhemu psovi.co to znamena?co tym chce povedat?alebo co to vypoveda o nej,aky signal tym vysiela?len ma to tak zaujima,casto sa na nej smejem,ze vyzera ako taky lovec,taka mala...podotykam,ze nieje vobec agresivna,so vsetkymi sa chce hrat....len hlavne mensi psici sa casto vydesia,ked sa takto zakrada
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod unicorn » Str 13.08.2008 10:19

mensi psici casto nie su socializovani a nerozumeju psej reci. ti sa boja kazdeho psa co sa snazi s nimi skontaktovat akymkolvek sposobom.
pes si v urcitych pripadoch lahne ak zbada v dialke psa, ktoreho nepozna, ale nemusi to tak byt v kazdom pripade. snazi sa tym dat najavo nieco ako z mojej strany vsetko OK - mier. ak sa dohodnu casto sa stava, ze potom jeden zo psov vyrazi k tomu druhemu s umyslom hrat sa. tak je to aj v pripade mojho psa. horsie je ak sa ten druhy pes hrat nechce, vtedy sa mozu umysly v kratkom okamihu zmenit.
taktiez ako uz bolo velakrat spomenute, ziaden signal nema iba jeden vyznam a zalezi od konkretnej situacie a ostatnych sprievodnych signalov.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Mackie » Str 13.08.2008 10:45

pozname, tzv. zakradanie sa za bizonom :no: co tym pes presne demonstruje, to neviem, ale moj nazor je nedovolit psovi vybehnut len tak k inemu psovi, ak ho nepoznas a ak ho nepozna ten pes
ja mam tu istu skusenost a viem, ze moja nespravi nic, ale ten tetuskin vreskot, ked sa zrazu dvojmetrovym priskokom objavila pri 2mesacnom biglovi :lol:
ja to robim tak, ze ju pridrzim (castejsie fyzicky, povel uz menej - ine psy su stale velke lakadlo), kym ten pes nie je blizsie, vtedy ten rozbeh nie je taky velky, a potom jej dovolim ist sa onuchat (po dohode s druhym clovekom)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod maggie » Str 13.08.2008 14:40

no ja ju presne kvoli tomuto zvyknem vzdy pripnut na voditko,potom ju pripadne pustim aby sa pohrali,len vela ludi,ked ju pripinam,tak si mysli,hop nejaky problem a uz pripinaju aj toho svojho a tahaju ho prec a ta moja blaznifka je z toho potom cela necsastliva
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Mackie » Str 13.08.2008 16:11

prave preto nie rovno na voditko, ale dat k nohe a pockat, ked druhi vidia ze pes "poslucha" je to mensi problem dostat sa k nim :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 13.08.2008 16:16

moj krpec robí také útoky na nášho Buddyho..to vždy keď je Badko ďalej a už sa blíži,drobec zalahne a číha a potom štaaaart a šup sa zavesiť na uško :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Silwuska » Štv 14.08.2008 7:21

:heh: :heh: u nas je to na fuzy... :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Fraga » Štv 14.08.2008 7:35

unicorn píše:mensi psici casto nie su socializovani a nerozumeju psej reci. ti sa boja kazdeho psa co sa snazi s nimi skontaktovat akymkolvek sposobom.

Prepač Uni to je dobra kravina prečo by malý pes nemal byť socializovaný? čo má veľkosť psa so socializáciou? a prečo by nemali rozumieť psej reči? čo su hotentoti? Nechapem ako si to myslel. To može napísat len niekto kto malého psa nema... A na druhej strane ak sa k 5kg psovi prirúti 50kg tak čo ma ten chudak robit? jasne ze sa prikrčí a očakava útok, čo prave ten velký zle vyhodnotí a už je mela. A preto je na majiteľovi, ak sa psy nepoznajú, alebo aj poznajú, aby velky k malému pristupoval pomaly až potom sa možu vypustit aby sa spolu hrali. Ak sa teda velký pes nebojí malého ako na výstave pred mojimi krpcami utekal IW a chrt chudera teta bola na prašky mala ho na vodítku a ani za nič nechcel prejst okolo mojich krpcov...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 14.08.2008 8:33

Silwuska píše::heh: :heh: u nas je to na fuzy... :jop:



bohužial Badko také fúzy nemá..ale keby mal tak by to určite neboli ušká,ale fúziky :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Casey » Štv 14.08.2008 8:59

Fraga píše:
unicorn píše:mensi psici casto nie su socializovani a nerozumeju psej reci. ti sa boja kazdeho psa co sa snazi s nimi skontaktovat akymkolvek sposobom.

Prepač Uni to je dobra kravina prečo by malý pes nemal byť socializovaný? čo má veľkosť psa so socializáciou? a prečo by nemali rozumieť psej reči? čo su hotentoti? Nechapem ako si to myslel. To može napísat len niekto kto malého psa nema... A na druhej strane ak sa k 5kg psovi prirúti 50kg tak čo ma ten chudak robit? jasne ze sa prikrčí a očakava útok, čo prave ten velký zle vyhodnotí a už je mela. A preto je na majiteľovi, ak sa psy nepoznajú, alebo aj poznajú, aby velky k malému pristupoval pomaly až potom sa možu vypustit aby sa spolu hrali. Ak sa teda velký pes nebojí malého ako na výstave pred mojimi krpcami utekal IW a chrt chudera teta bola na prašky mala ho na vodítku a ani za nič nechcel prejst okolo mojich krpcov...


Fragus unicorn ma v niecom pravdu....tu nejde o velkost :lol: ale o to ze aspon u mna v okoli na sidlisku su mali psici ( maltezaci, yorksirci atd) cely zivot na voditku a nikdy sa z nikym nehrali a stekaju na vacsich psov zo strachu...ja mam pocit ze unicorn narazal na toto....a takto nesocializovany psici naozaj psej reci nerozumeju ( uz som par takych pripadov zazil, ale to boli vacsinou psici od malicka na retazi ) lebo ju nemaju odkial vediet....
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Fraga » Štv 14.08.2008 9:53

OK použijem slová Silwušky prečo škatulkujete? prečo všetky malé plemená hádžete do jedného vreca? Tak mal konretizovať. Ano ale to som napísala aj ja. Majiteľ velkého psa by mal s ním ist k malému pomaly a ne vypustít besnotu z vodítka ved hadam kym príde k tomu malému to dáko ubrzdí. Ja by som moju weimaru napr. tiež nepustila, lebo myslim, že nielen by neubrzdila, ale zhodila by ešte aj majiteľa yorka či maltezáka. Pretože rychlost a veľkosť = sila... a viem aka je oplašena a ked sa takto prihrmí bolo by mi divné, ak by malý pes nereagoval...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Casey » Štv 14.08.2008 10:00

Ja neskatulkujem....ale inak mas pravdu...jasne ze nepustim mojho krpca aby utekal za malym havom, to sa potom logicky ten havo zlakne lebo nevie co mam cakat a z dialky nevie ze je to hrave steniatko :lol:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Mackie » Štv 14.08.2008 10:03

suhlas, nas najsamlepsi kamarat na podupanie je jack russel :lol:
inac vcera sa Haator podarili vsetky druhy prejavov k tymto krpcom - od akceptacie povelu "nechaj" cez ignoraciu "k nohe" a zavrcanie az po niekolkonasobne potalabanie toho posledneho chudaka :lol: (a ked som ju privolala a davala voditko, este aj ja som mu stupila na labu)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hra lovec a korist

Poslaťod Silwuska » Štv 14.08.2008 10:05

Ja idem suhlasit s fragou Obrázok :heh: :heh:
Tiez mam doma jedneho krpateho psa...ale ja mam stastie ze to nieje babofka, ale riadny nervak a svoje miesto pod slnkom si vie nahlas vydobit :lol: lusy (teda skor Xar :lol: ) ...no co som tym chcela povedat, ze naozaj nieje pre toho krpana nic prijemne, ked sa nanho ruti nejake velke psisko...ak to je mrnus, ktory napriklad ani vela velkych psov nepozna tak s toho moze mat fakt neprijemny pocit...rovnako ako pisala fraga ten zazitok s IW ktory sa bali jazveckof...ten iw potom tiez nebol socializovany?? :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa