Výcvik dospelého psa

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Výcvik dospelého psa

Poslaťod MarW » Ned 26.08.2018 18:11

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či sa dá naučiť nejaké cviky aj dospelý pes, mám 5 ročného mini yorkshíra a snažím sa ho naučiť “daj pac”, len problém je, že vždy, keď si dám do ruky nejakú maškrtu (pamlsok atď.) hovorím daj pac až dokým nezačne hrabať do tej ruky a potom, keď začne ho pochválim a dám mu maškrtu, takto som to robil asi už mesiac, potom som chcel prejsť na to, že budem mu hovoriť daj pac na prázdnu ruku, ale on to nepochopil a pac nedal (postupoval som podľa videí z výcviku) tak sa chcem spýtať či je to kvôli tomu, že je dospelý, alebo robím niečo zle, alebo treba ho to učiť dlhšie ako mesiac?
Ďakujem za odpoveď.
MarW
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 27.08.2018 6:50

Ahoj. Pes v akomkoľvek veku je schopný sa naučiť čokoľvek. Tu by som hľadala problém skôr u teba ako u psa. Pes zjavne nechápe, čo od neho chceš, musíš mu to vysvetliť teda inak. Učil si predtým psa na niečo alebo je toto váš úplne prvý cvik?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod moschino » Pon 27.08.2018 7:17

5 rokov je nic, ved to je akurat v najlepsom veku, nevidim dovod, preco by sa nemal vediet nieco naucit.
Podanie packy nie je nic zlozite, ale robis viacero chyb. Povel sa pridava zvycajne az ked pes ten cvik vie. Nie opakovat dookola dajpacdajpacdajpacdajpac :nwm: kym zacne hrabat. Tiez piskotu mu das vlastne za hrabanie, nie za nejake podanie packy.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod MarW » Pia 31.08.2018 14:33

Nie toto je prvý krát čo cvičím psa
MarW
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod clupko » Pia 31.08.2018 15:11

ked mesiac (!!!) skusas psa nieco naucis, navyse nieco take jednoduche ako podanie packy, treba asi zmenit metodu ucenia. cvicte vzdy len chvilku, par minut maximalne, a ked po 2-3 treningoch pes stale nenapreduje, treba skusit iny postup.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod MarW » Štv 06.09.2018 12:32

Ďakujem za pomoc :) prepáčte v cvičení psíka som nováčik, nikdy som psíka necvičil.
MarW
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výcvik dospelého psa

Poslaťod clupko » Štv 06.09.2018 13:28

nie je sa za co ospravedlnovat :no: mozno by bolo fajn si nieco precitat alebo ist na nejaky seminar - napriklad Frantisek Susta pise velmi fajn stylom, dobre sa to cita a clovek sa vela dozvie :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami


Späť na Základná výchova a výcvik psa