Pomoc so šteniatkom čivavky.

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pomoc so šteniatkom čivavky.

Poslaťod tinka0008 » Štv 25.01.2018 20:36

Ahojte :smile: Máme s priateľom 4 mesacnu civavu dlhosrstu. Je to fenka. Vzali sme ju skor ako bolo vhodne (v 6tich týždňoch) kvôli zlým podmienkam kde sa nachádzala. Starali sme sa o nu ako o bábätko :smile: :smile: a zabezpečili sme jej všetko co bolo potrebné. Bývame v 1-izbovom byte ale napriek tomu má veľa hračiek, pelíštek a tak dalej. Priateľ má veľa roboty cize psíkovi sa venujem viac menej ja. Je veľmi šikovná, chodí sama špiniť na plienku (keďže tie intervali cikania sú ešte krátke), každý druhý deň chodíme na výbech na kopec, sama doma ostáva len vazne obcas, aj to najviac 3-4hod., papá kvalitnú stravu a lásky a pozornosti ma tiež dostatok. Všetko by bolo v poriadku až na to, že ma občas stavy kedy sa správa ako úplne iný pes. Je mi jasne ze je to šteňa ale snažíme sa jej opakovať povely ktoré za iných okolností rešpektuje, a akonáhle sa dostane do tohto ''stavu'' je jej všetko jedno. Skáče, hryzie nás, hryzie veci, kňučí... Je to väčšinou keď je priateľ doma, keď sme same tak to väčšinou nerobí. Spočiatku sme si mysleli ze sa chce len hrať, ale keď ma tieto nálady stále ju zaujíma iba to čo robíme my, keď mame na nohách papuce hryzie tie, keď držíme hracku hryzie to, inak si to ani sama od seba nevsimne. Napadlo ma ze ked je priateľ doma nemá až taký rešpekt tak si dovoľuje, ale riadime sa aj podľa knižiek a stále tieto občasné stavy neprechadzaju. Hryzie si chvost, všade hrabe, neposlúcha a odmieta jedlo. Niekedy je to až také zlé ze nemame inú možnosť iba po niekoľkých napomenutí ju zavrieť na chvíľu do vedľajšej miestnosti. Vždy väčšinou po týchto stavoch ide spať. Je pravidelne očkovaná a zdravotne je úplne v poriadku, čiže fyzicky ju nemá čo trápiť. S priateľom sme uz zúfalí pretože niekedy sa správa inteligentne a inokedy ako cudzí pes. Chcela by som pripomenúť ze sa ju snažíme začleniť do spoločnosti, stretáva sa s ostatnými psami, ľuďmi.. Naozaj neviem že z čoho to môže vyplývat, je veľmi vyberava co sa tyka jedla, niekedy jej chuti doslova všetko, inokedy odmieta aj to čo ma rada aj niekoľko dní. Chcela by som sa opýtať čím by to mohlo byt, ci je moc rozmazaná alebo môže mať nejaké ťažkosti ktoré by veterinár na bežnej kontrole nezistil? Fyzické tresty nepoužívame, to musí byť až moc agresívna a vtedy dostane takú light po zadku. Za odmeny dostáva kvalitné mlsky a nechavame ju spávať aj s nami v posteli, keďže je čistotná a my s tým nemáme problém. Nechápem prečo niekedy vie, že je podriadená a inokedy sa správa akokeby sme jej rovesníci. Za iných okolností je veľmi bystrá a prítulná, kúpanie a česanie tiež nie je žiaden problém. Naozaj uz neviem ako mam na nu ist keďže si s priateľom myslíme ze jej nič nechýba. Ak by mala nejaké psychické problémy z toho ze bola od maminky odobrana skôr, myslite ze to vekom prejde? alebo to len nafukujem a vyrastie z toho? Prosím poraďte. Veľmi ju ľúbime a robí nám radosť len nás mrzí, že nás obcas takto ''zrádza''. :ua:
Alebo poraďte, ako ju mam potrestať?Budem vďačná za každú odpoveď. Je to náš prvý psík takže dôslednosť je u nas na prvom mieste. Pekny zvyšok dňa. A ospravedlňujem sa za ten dlhy text :pac:
tinka0008
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pomoc so šteniatkom čivavky.

Poslaťod clupko » Pia 26.01.2018 13:47

pokial viem, steniatka mavaju taketo hyperaktivne stavy, ked su uz velmi unavene. takze ked pises, ze v tom stave ju zavriete a ona potom ide spat, pride mi, ze je mozno len unavena, a nevie co so sebou.
alebo by som vyuzila to, ze ju zaujimaju hracky, ktore drzite - ked robi nieco, co nema, presmerujte jej pozornost na hracky, hrajte sa, ucte sa triky. pozna kliker a trening pozitivnym posilnovanim? mozno by to mohlo pomoct, teda ak to nie je unavou.
"niekedy vie, že je podriadená" by som brala s rezervou.
a "ako ju mame potrestat" je nespravna otazka. treba zistit, preco to robi (unava, nuda?) a predchadzat tomu alebo to presmerovat na ziaducu cinnost.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pomoc so šteniatkom čivavky.

Poslaťod Sunny » Pon 29.01.2018 17:41

Mne to pride ako klasicky stenaci "zachvat" - beham, lietam, sibe mi, neviem co so sebou, waaaa :aaa: :heh: Je to uplne normalne stenacie spravanie :smile: Vacsinou to spusti nejaky pretlak emocii, kludne priatelov prichod domov. Hracku do ruky a blaznit sa s nou :no: Ak to uz moc prehana, tak skludnit - netreba ani zatvarat do inej miestnosti, staci proste chytit a pridrzat a "uhladkat" do spanku. Po takom amoku stenata odpadnu a spia.
A nebrat to ako nejaku zradu, preco? :nwm: Je to normalne hrave stena, nic ine by som v tom nehladala :smile:
Jo a to vencenie na plienku - radsej behat von kazdu hodinu, ak je ta moznost, nez chodit na plienku - plienka je fajn, ked je stena same doma, ale v pritomnosti majitelov je lepsie snazit sa to stihat von.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Základná výchova a výcvik psa