Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 13:56

a ako to, že ja si psa od druhých psov odvolám a hra preňho nie je prednejšia? Aj keď sa nikdy na cvičáku nebol vybehať? Lebo ten pes pri signalizovaní toho vie, že teraz sa pracuje a kontaktovanie so psami nie je. Na cvičáku sa cvičí, nie hrá. Ani ho nenapadne, že by sa tam mali naháňať. Ak by sa aj nejaký začiatočník pokúšal na cvičáku kontaktovať iného psa, že by za ním ušiel, ten by sa s ním za odmenu nepohral, bol by na vodítku alebo v boxe...
Na cvičáku nemá ten pes žiadne odozvy na svoje začiatočnícke utekačky za inými psami. A preto tam ani nečaká, že ak sa kontaktujú nechtiac (napr. sa dotknú bokom pri vychodení sa po behu, alebo jeden prebehnu druhému popred nos po svoju loptičku), ani jedného nenapadne, že by to bolo s tým, že sa chcú kontaktovať a neriešia sa navzájom.

A tiež, ak si cvičím vonku, nechcem, aby ku mne nejaký pes prišiel a rušil ho. Pes má vo mne dôveru, že počas cvičenia ho iný pes nekontaktuje, môže pracovať a nie sa obzerať poza chrbát. A tak mi pes dokáže pracovať aj medzi cudzími psami. A odvolanie od psov môžeš naučiť hocikde, bežne v živote a na tých vybehávačkách s so psami, s ktorými sa pozná. Odvolám si psa aj v zápale hry a aj od zajaca. Ak je to celé od začiatku zle, neviem prečo to teda funguje :lol: a iným tiež :angel: pri pinčovi, čo je tak reaktívny, že najskôr koná a potom rozmýšľa

Prvý pes zažíval tieto vybehávačky na tréningu. Vždy počas trénovania, keď sa niečo niekde pohlo, išla jeho pozornosť a často aj on sám tam, stále čakal jeden z bežných príchodov psa a hranie sa. Tak isto on mal tendenciu utekať za iným psom na parkúr, lebo bežne sa pomedzi prekážky naháňali spolu. Nie, ďakujem, oveľa lepšie sa mi pracuje s mladým inak, ušetrila som si kopu šedín a Fr už ako 2 ročný mal vo mne väčšiu dôveru ako starý 9 ročný, čo sa športu venuje od šteňaťa.

však nech si každý robí, ako mu vyhovuje. Ak sa nájde skupinka ľudí, čo si púšťajú psy pred a po tréningu, nech sa spolu vybehajú, ich vec. Ja by som na taký cvičák nešla a svojho psa medzi ne nepustila :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Pon 08.01.2018 14:28

moschino píše:Ja by som na taký cvičák nešla a svojho psa medzi ne nepustila


nevytratila se ti z toho třeba trosku ta radost? videt jak se bavi tvůj domaci mazanek s druhym psem a pokec s druhym pejskařem o "prdech" tech psu?
ono totiž tohle ty lidi ze zacatku taha na cvicaky...
a cim lepe se tam citi, tim dele tam pak vydrzi chodit.

Offtopic: presne takhle jsem totiž zacala ja a myslim si, ze mi to vydrželo docela dlouho :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Pon 08.01.2018 14:38

čo ja viem. pokecať pokecáme aj bez bezprízorných psov a psiská zatiaľ oddychujú na úväze alebo v aute.
Offtopic: a zase som sa chytila..
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Pon 08.01.2018 14:46

Tak ja ked si mam vybrat, tak az po cviceni :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Pon 08.01.2018 14:48

Elis píše:
moschino píše:Ja by som na taký cvičák nešla a svojho psa medzi ne nepustila


nevytratila se ti z toho třeba trosku ta radost? videt jak se bavi tvůj domaci mazanek s druhym psem a pokec s druhym pejskařem o "prdech" tech psu?
ono totiž tohle ty lidi ze zacatku taha na cvicaky...
a cim lepe se tam citi, tim dele tam pak vydrzi chodit.

Na to sa chodi hlavne na vybeh pre psy. Alebo do parku :smile:

Ale sa tocime v kruhu uz, clovek napise argument preco so sportovym psom nechce toto robit pred cvicenim, a do toho sa zamota sidliskovy mazanek s ktorym sa nechce robit nic.
Moj mazanek sa nebude hrat s nikym len s Fidom (takze s nikym :heh: ) a bude :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Pon 08.01.2018 14:51

kives píše:čo ja viem. pokecať pokecáme aj bez bezprízorných psov a psiská zatiaľ oddychujú na úväze alebo v aute.
Offtopic: a zase som sa chytila..


vsak ja taky :ha:
ale proste si pamatuju, jak me bavilo ze se Elik na tom cvicaku vyradil.
to cviceni pro me bylo druhorade v tu dobu.
a to nebyly zadni bezprizorni psi :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 15:00

no neviem, moje psy majú radšej to agility a bavia sa tam :angel: Baxy by položil život za behanie a prekážky :angel: veď ho nemôžem od toho ani odstrihnúť a nechať dôchodkovať, upadol by strašne. Je to jeho zmysel života a to nepreháňam. A bavíme sa normálne počas toho, ako niekto behá, ostatní môžeme kecať, koľko chceme :lol: psíky zatiaľ spokojne odfukujú v boxe
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Pon 08.01.2018 15:01

elfinka píše:Na to sa chodi hlavne na vybeh pre psy. Alebo do parku :smile:


tady nic takového není. jen zakaz volneho pobihani psu ve všech ulicích.
když uz bych nekoho potkala -tak bych tam byla sama s buhvijakym psem.
a to byl důvod proc jsme konec koncu sla na ten cvicak -aby se tam potkala se psy.

tam byla domluvena mala skupinka stenat stejne velkych /starych. a byl u toho dozor. a melo to nejaky rad :-)

se Sprateckem uz jsem o to tolik nestala, nebylo tolik duvodu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod wer » Pon 08.01.2018 15:03

ale to uz je uplne ina tema... clovek sa vyvija, menia sa zaujmy. :nwm: ano, ja si pamatam, ako som bola mimo zo svojej prvej skusky kedysi davno a vobec mi nevadilo, ze ta uroven bola otrasna... ano, bohuzial, teraz to vnimam uz inak. ale to neznamena, ze keby som si psika vypustila teraz na cvicaku, tak sa to vsetko vrati a prestanem vidiet tie vsetky chyby vo vycviku, prevedeni a budem mat zaraz z toho viac radost.

Elis píše:
se Sprateckem uz jsem o to tolik nestala, nebylo tolik duvodu.

vsak toto...
nemiesat jablka s hruskami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Pon 08.01.2018 15:07

A hadam aj preto byvaju zaciatocnici na cvicaku oddeleni od pokrocilych, ci? :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Pon 08.01.2018 16:46

trosku z ineho sudka.
ked bol krpec mlady, to bolo vymyslaciek na zvysenie motivacie a radosti z cvicenia a odmien (jasne nakoniec stacila lopticka) a aby to nebol stereotyp. odkedy na cvicak zavitame fakt obcas, ten pes ma z cvicenia tak nenormalnu radost, ze nepotrebujem nic. bohate mu staci ten vycvik na placi, sme to dopracovali k samoodmenovaniu :ha: :ua: .
tady nic takového není. jen zakaz volneho pobihani psu ve všech ulicích.

vidis, u nas to este ide, zobrat psy za dedinu a nechat ich vyblbnut. tu to nie je az take prisne.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Pon 08.01.2018 17:03

Mne pes chodi pred vecerou z prechadzky predpisovo pri nohe :haha: A neda sa odohnat :haha: :haha: :haha: Pred branou prida nejake to sadni lahni vstan, ked nechodi dlho povel na to, aby siel dnu, lebo prave pozeram, ci nieco nie je v schranke a ked ho pustim na zahradu, tak skoci cez prekazku a obehne kuzel, ak to tam najde :haha: Ale ked ho to bavi, mu radost kazit nebudem :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Pon 08.01.2018 17:08

pigie píše:A hadam aj preto byvaju zaciatocnici na cvicaku oddeleni od pokrocilych, ci? :angel:


tak my to mame blbo, ja chcem OB ostatni maju problem pochopit svoje psy a vela casu sa zabije vysvetlovanim a na to co ja chcem a potrebujem sa momentalne kasle, ALE som trpezliva, pretoze som strasne rada ze sa nieco deje a mozno sa aj ostatni casom pridaju na nejake OB, alebo nosework
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Uto 09.01.2018 9:54

wer píše: ale to uz je uplne ina tema... clovek sa vyvija, menia sa zaujmy. :nwm:


tak ale pak nemuzete snahem psat ze je to vždycky a všude spatne. :lol:

wer píše: nemiesat jablka s hruskami.


tak ja bych i s ni asi chodila nekam mezi stenata, kdybych mezitím nenasla jiny způsob.
a to jinak je muj názor velmi striktni -ze mají psy v dospelosti ignorovat :-)

A hele, co jsem nasla :-) I Spratecek si hraval na cvicaku :-)
mělo to na jeji sportovni karieru mnohem mensi vliv nez to, ze zije s matkou, co ji usurpuje.
Na tom jsme malem skoncili a ne na tom, ze by se cas od casu probehla po cvicaku, kde se ma jen cvicit :angel:
Prílohy
11193250_600835380053904_2419009763712540258_n.jpg
11150499_600835686720540_5021173360678770310_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Uto 09.01.2018 10:39

len za a) ty už vieš, čo máš robiť a za b) podľa všetkého máš teroristku pre malú rovno doma, nemusíš hľadať iného psa, ktorý ti krpatú pokazí :joint: .
Offtopic: to je malý boxoš na fotke?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa