Nove steniatko a male dieta

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod pigie » Štv 14.12.2017 14:37

Tak vies, dieta malokedy ublizi psovi vazne a rychlejsie sa nauci, co nema, ako pes :heh: Ale velky pes a dieta... Tam su vazne urazy, aj ked pes nechce. My sme s velkymi psami vyrastali a urazov bolo kopec a vsetky samozrejme nechtiac od psa v razi - ked pes vyrastol, uz nebolo takmer ziaden problem. Moj od maleho psa nespominam zeby mal uraz, okrem skrabancov. Vyrastal s brutalnym kludasom, Hugom v tom pidi veku. Napriek tomu mal pred Hugom taky respekt, ze vacsi uz ani byt nemohol. Pohladkal ho, ked lezal, ale jakmile vstal a trebars sa len otocil v jeho blizkosti, tak dieta na tych vratkych nohach proste letelo a ked zletelo na roh, tak hned mas problem... A ked si predstavim mladeho psa s takym dietatom, tak tam je naozaj nebezpecenstvo vazneho urazu dietata. Nie psa. Proste to chce dobre nervy a dobre oddelovanie, aby tym neutrpela ziadna strana. Jasne, da sa to, ale na to treba byt pripraveny a odhodlany to riesit. Ja ked si predstavim tu hru mladeho psa, tak co budem, policajt? Furt len strazit? Zatvarat nikoho nechcem, ja si chcem uzit steniatko. Proste radsej pockam, az to to dieta ako tak ustoji bez toho, zeby som sa bala, ze si sposobia vazny uraz. A ja som fakt rada, ze mne to takto vyslo, ze maly pes a dieta si sadli a nesposobili si doteraz ziaden uraz, ktory by som bola nutena nejak vobec riesit. Aj ked teda, to co robil/robi Fry, keby robil velky pes, tak by som uz viacero veci riesit musela. Opacne, zeby dieta robilo problemy vobec... Kedze uz nesticoval nechtiac, to si odtrpel este Hugo :heh:
Ako jasne, uplne krehotinky by som sa bala aj ja, co ma problem rychlejsie uskocit, ale proste maly mrstny pes je lepsia volba k malemu dietatu ako velky mlady pes... Uz ani tym velkym kludnym som si nie ista, lebo proste tie decka maju ten respekt pred tou velkostou. Si ho uziju az v starsom veku podla mna a nie v tom veku, ked sa ucia chodit a su radi, ked stoja na nohach...

Ono tieto kombinacie dieta a pes si proste treba rozmysliet, co vsetko sme tomu ochotni podriadit a obetovat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Slausa » Štv 14.12.2017 14:53

Ja si pamätám Šarinu, onaa má učila chodiť :lol:
Išla pomaličky predo mnou po dvore a ja za ňou. Ale pravda keď som sa narodila, mala už možno 10 rokov. Dovtedy sa S deťmi moc nestretala, ale ja som bola rodina
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Iconka » Pia 15.12.2017 8:34

Stale rozmyslam co spravit. Mam uz pre nu nahradny domov, ale stale nie som presvedcena, ze ju mam dat prec. Nechcem, ved som ju chcela. Chlap povedal, ze mi s nou pomoze a mam ju nechat doma, ale on chodi domov az vecer. Ja nerobim nic ine,len skacem od jedneho k druhemu. Alebo ked spi jeden, nespi druhy a tak sa im venujem na striedacku. Steniatko sa neviem preco rozhodlo vstavat s chlapom o 5tej rano, ked mu zazvoni budik a tak ja kazde rano sa s nou musim hrat, kym nevstane o hodinu-hodinu a pol maly, aby sa vyburila a spala potom ona a to nehovorim o tom vecnom behani cikat a aj tak nie vzdy stihnem. Vcera sa maly na nu aj usmieval, on sa jej uz boji, len ked sa po nom liape. Ako dlho trva, kym sa stena trochu skludni? Nas predosly pes bol po tyzdni socializovany co sa tyka cikania. Neviem, ci dat tomu este par dni ako sa to vyvinie, ci necakat....
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod wer » Pia 15.12.2017 8:45

Socializovany, co sa tyka cikania? Ved ani od maleho hadam necakas, ze bude sam chodit hned na wc... :nwm: Je to malicke stena, nie je fyzicky v jeho moci ovladat mechur. Az tak v 3 mesiacoch sa to da, aj vtedy su ale mozne nehody...

Co sa tyka "zbavenia sa" psa - osobne to nepovazujem za zbabele, ano, mali ste si to uvedomit vopred, ale tak stane sa a niekedy je pre vsetky strany lepsie priznat si chybu a sa rozlucit. Urcite lepsie cim skor ako za par mesiacov, ci rokov.. ale teda - vie o tom chovatel?? (V pripade, ze mas pp psa - coz dufam - urcite o tom musi vediet)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Lindchen » Pia 15.12.2017 8:47

Mne pes cikal doma do 7 mesiacov, a to som s ním bola doma, dlho mu to trvalo :ua: . Suka na tom bude myslím o dosť lepšie, pes je prasa občas :lol: .
Ak je v ohrádke a vy ste s malým pri nej v miestnosti, šteká? Má chvíľky, keď to nerobí? Ak áno, treba ju za to odmeňovať.
Ak ste inde a ona prestane štekať, ideálne vtedy prísť, odmeniť ju a príp. aj vziať von a pohrať sa. Šteňa volá ľudí štekotom, tak ako dieťa plačom. Akurát ku šteňaťu sa vtedy nechodí.
Mať šteniatko a dieťatko je asi ako mať dvojičky. Maximálne ťa podporujem, aby si si zvieratko nechala, ale budeš musieť zapojiť maximum síl na zvládanie. Hlavne sa snažiť odľahčiť aj svoje emócie, napätie a stres, ktorý môžeš prežívať, si dieťa aj psík všimnú a budú naň spätne reagovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Iconka » Pia 15.12.2017 8:47

Preco ma o tom vediet chovatel?
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod wer » Pia 15.12.2017 8:52

Lebo je to.jeho "dieta" a ma pravo rozhodovat o jeho osude. Mozno mal zaujemcu a odmietol ho kvoli tebe. Plati to aj po.rokoch - chovatel.ma mat prehlad, aj o tom je chovatelstvo, ze tie psy sa jednoducho nestratia niekde a su dohladatelne. Bezne sa robievaju napr zrazy surodencov, majitelia su v kontakte apod. Samozrejme, nie vsetci chovatelia na tom baziruju, ak ti da zvolenie, ze rob si, co chces, je to ok. Ale info by mal dostat..
Naposledy upravil wer dňa Pia 15.12.2017 8:54, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Iconka » Pia 15.12.2017 8:53

Lindchen, vidis pri prvom sme mali stastie. Doniesli sme domov 7t stena a po troch dnoch uz musel byvat sam doma, kym sme boli v praci a po tyzdni uz mal mozno 2-3x nehodu za cely zivot co sa tyka cikani a jediny raz sa pokakal. Ohradku zatial nemame ziadnu, vcera sme to preberali, cez vikend by chlap cosi poriesil. Ano, viem, ze stekotom nas vola, akoze ja ho v pohode ignorujem, ale ked to trva dlhsie, tak maly zacne plakat. Uz som aj tak skusila, ze kym napr. nakrmim maleho, tak ju vyvrem na dvor, ale to je tam riadny cirkus za ten cas.
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Iconka » Pia 15.12.2017 8:54

wer, mozem im napisat, to nie je problem, ale ich ozaj netrapilo kam ide a tak.
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod wer » Pia 15.12.2017 8:56

Tak to je tiez podozrive :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod hisham » Pia 15.12.2017 9:01

Poctivy chovatel by si take male stena zobral naspat k sebe a ponukol sam niekomu dalsiemu, napriklad zaujemcovi, ktoremu sa povodne neuslo.

Je to hnusne, ale myslim si, ze najlepsie pre vas vsetkych bude steniatko vratit. Tolko stresov pri malom dietati, ktore sa uz psika boji, nedostatok energie na vychovu psa, hadky, riziko urazu - to mi pripada ako privela negativ :ua:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Margita » Pia 15.12.2017 9:05

Môj chlap je chovatel a mnohých záujemcov odmietol keď sa mu nieco nepozdavalo a keby to stena posunuli niekde ďalej by bol teda riadne nasrany,on vezme stena spať a vráti peniaze ,sa mu také už stalo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Lindchen » Pia 15.12.2017 9:12

Ak by si šteňa posúvala ďalej, určite treba chovateľa informovať. Keď mu to bude jedno, to je ďalšia vec, ale svojej si si splnila.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod Iconka » Pia 15.12.2017 9:13

Nechala som rozhodnutie na chlapa (isto olutujem :lol: ), ze co teda ako s nou a odpovedal jednoznacne, ze ju chce. Takze rozhodnute, stena zostava, ja sa zacnem niecim dopovat, budem sa snazit mysliet na chvile,ked sa skludni a spominat ake pekne to bolo, ked uz aj byvaly pes dostal rozum. :lol: Drzte mi palce. :jop:
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Re: Nove steniatko a male dieta

Poslaťod pigie » Pia 15.12.2017 9:37

Ak zostane, tak unavit spolu, aby spali spolu! :heh: Inak sa zblaznis... (A rozhodnutie nemalo byt na chlapovi ale na tebe! Ty budes s nimi gro casu!)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa