Darovany pes-stres,adaptacia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Darovany pes-stres,adaptacia

Poslaťod bony8 » Štv 05.01.2017 3:50

Dobry den, mame 10mes. darovaneho psika, mame ho 3dni a mame s nim trosku problem. Pocas dna je celkom fajn vsimli sme si, ze vyzaduje stale nejaku spolocnost tak si ho k sebe berieme, venujeme sa mu, hrame sa s nim, chodime na prechadzky. Predchadzajucu noc nas vsak zobudil stekanim a tuto noc uz do pelecha ani nechcel ist, neustale chcel byt v blizkosti s niekym (pocas celeho dna ma spolocnost neostal nikdy sam), cize spat v izbe s nami. Ked sme mu to nedovolili psik v noci vracal, ked sme k nemu prisli a ostali s nim vracanie ustalo tak predpokladam, ze to bolo stresoveho povodu. Rovnako tak mame problem so zranim-nazerie sa len malo a z ruky. Chcem sa opytat ako postupovat ak nechceme psika rozmaznat a zaroven nechceme aby bol v strese. Zobrat ho aspon na zaciatok k sebe na noc do spalne? Nezvykne si na to? citala som ze su pripravky, ktore pomahaju psovi pri adaptacii je vhodne ich pouzivat? alebo toto adaptacne obdobie len nejak prekonat spravnym pristupom? dakujem za odpovede
bony8
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Darovany pes-stres,adaptacia

Poslaťod Margita » Štv 05.01.2017 10:59

ja osobne by som ziadne caviky nerobila
je to pes nie dieta,tu mas domov a tu budes byvat a hotovo,na zaciatok by som od neho nic speci nevyzadovala ,nech si zvykne ,ale tak mlady pes si zvykne behom chvilky,taka normalka vsimat si ho ale nie nejako prehnane
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Darovany pes-stres,adaptacia

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 11:02

skus si ustlat pri jeho pelechu. ja som tak par dni aj pri stenati spala na zemi v spacaku v kuchyni. vlastne ho ucis, aby bol v pelechu,a le svojou pritomnostou mu pomozes pri adaptacii a moze byt kludnejsi.
a ucit ho samote aj pocas dna. resp napriklad zahradte dvere nejakou doskou, ktoru nepreskoci, ale zaroven na vas vidi, ze ste v druhej miestnosti.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Darovany pes-stres,adaptacia

Poslaťod akuk » Štv 05.01.2017 11:36

a co aj nejake stare triko vase mu dat do pelechu? stenikom sa to dava aj ked idu od chovatela na cestu :smile:

moj bude mat 8 a tento tyzden ked som odisla do prace, nasiel moj vankusik padnuty na zemi, tak si na nom ustlal v pelechu :lol: :pusa:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Darovany pes-stres,adaptacia

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 11:40

to ako keď ja som si doniesla šteňa :lol: v noci zvyknutý spať v posteli, u nás sa nespí, prvú - druhú noc nespal, chodil okolo postele, vymýšľal... som si dala pelech k posteli a spala som jednu noc so zvesenou rukou k nemu, ďalšiu už stačilo, že je blízko a postupne som posúvala pelech ďalej od postele a za pár dní spal v pohode v inej izbe :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Späť na Základná výchova a výcvik psa