Pes z útulku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Starucky psik z utulku nerad zostava doma sam

Poslaťod BarboraA » Str 07.09.2011 11:41

agah ďakujem za odpoveď :) Zatiaľ sme ho nechali samého max 3 a pol hodiny,niekedy to bolo lepšie niekedy horšie tak dúfam, že si časom zvykne a že bude pekne spinkať.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Adopcia psa z útulku

Poslaťod Saniel » Str 31.10.2012 0:08

Chcel by som sa vás opýtať aké je riziko si zobrať psíka z útulku.Išlo by o 2 a pol ročného psíka.Je to kríženec rotweillera a novofunlandského psa.Hlavne by som chcel vedieť podla čoho najlepšie spoznať či je psík agresívny alebo naopak je kludny . Za vase rady vopred dakujem.
Obrázok
Saniel
Okoloidúci
 
Príspevky: 0

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Cathie » Str 31.10.2012 0:38

U psika z utulku je to vzdy trochu loteria, ze casom prides na veci, ktore zo zaciatku neboli poznat. Ale zakladny charakter psa z osobneho stretnutia urcite uvidis - idealne by bolo ho navstivit a mat moznost si ho pozriet priamo v utulku, pri kontakte s inymi psami, pusteneho niekde na dvore a aj ho zobrat von na prechadzku. Ja osobne by som skusala napr veci ako - ako reaguje na dotyk, nielen bezne hladkanie, ale aj manipulaciu (pohladenie po bruchu, zdvihnutie labky), proste si ho v ramci hladkania celeho osahat od usi az po chvost :lol: Skusit, ako reaguje na pamlsky ci hracky, ako na zakladanie obojku, vodenie na voditku.. Von by som ho skusila zobrat nielen niekam na pole, ale idealne aj medzi ludi (samozrejme bezpecne pripnuteho na voditku), aby si videl, ako na nich reaguje na prechadzke.

Urcite to nebude dokonalost sama o sebe, ak bol doteraz iba zavrety niekde v koterci, ale aspon uvidis, ci spolu zvladnete taketo kazdodenne bezne veci :smile:

Inak psik je neuveritelne nadherny :love:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Pes z útulku

Poslaťod Pretorian333 » Pon 05.12.2016 15:26

Ahojte, beriem psíka z útulku (6roč, nemecký ovčiak), len mam trochu obavu čo s výcvikom.
Pes neni agresívny, so psami aj s fenkami sa znesie viacmenej v pohode, s mačkami vobec, na ludí agresívny a pod. vobec neni. (psík prišiel z dobrej rodiny kde sa o neho starali a nič mu nechybalo, no jediny povel ktory ovláda je zostaň, a velmi ťažko sadni ) . Viete mi poradiť kde začať aby som niečo nepokazil, a naučil ho aspoň základné povely?
Dakujem
Pretorian333
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pes z útulku

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 6:40

V prvom rade mu daj najskor trochu casu. Nech sa trosku otukate, spoznate, zisti, ze ti moze doverovat a respektovat ta. Hlavne to pojmi hrou, potom to budu fajn stravene spolocne chvile. Inak platia pravidla vycviku rovnake, tazko to zhrnut do jednej vety...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes z útulku

Poslaťod Pretorian333 » Uto 06.12.2016 20:29

takže výcvik normalne ako pri štenati?
dakujem za radu :)
Pretorian333
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pes z útulku

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 20:48

Ano, ano. Vela stastia, nech robi radost. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes z útulku

Poslaťod Pretorian333 » Uto 06.12.2016 22:49

dakujem :)
Pretorian333
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pes z útulku

Poslaťod Ivan93 » Štv 08.12.2016 14:12

tiez mam psa z utulku a je strasne fajn. nebojte sa toho! pes nie je clovek. zije tu a teraz. minulost neriesi. velmi obdivujem ludi, ktori si vezmu psa z utulku a dakujem im. :ahoj:
Ivan93
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Pes z útulku

Poslaťod Slausa » Uto 23.06.2020 20:08

Asi zlá téma ale čo už, novú zakladať nebudem.

Ide o nasledovné. Krpatá je tu zatiaľ 1,5 týždňa. Viem že je to šuvix a že jej bude trvať ešte riadnu chvíľu kým si poriadne zvykne na všetko, ale chcem riešiť problém, ešte kým je v zárodku, resp dúfam že ešte len. Suri sa od prvého dňa nacucla na mňa, čo technicky vzato zle byť nemusí, ale potrebujem, aby vedela fungovať aj s iným človekom, aspoň na istej úrovni.
Prvé dni som s ňou von chodila iba ja, kŕmila iba ja, najprv sa dala pohladkať len mne a mame, od chlapov bočila, po bratovi raz vybehla (nič vážne, len vybehla a ovrčala, ovrieskala. Aj viem prečo, spala, on vybehol tak prudšie spoza rohu, zľakla sa ho. Par dni ich bolo treba dávať dokopy, teraz sa už sama chodí ponúkať.)
Ale pred pár dňami mi bolo fakt zle, nebola som v stave stáť na nohách. Tak s ňou išla von mama. Rovnako včera ráno. Akonáhle si všimla po prvotnom waaa ideme von ošiali, že tam nie som ja, tak chvost dolu, cik, kak a ideme domov.
Dnes som bola u dr, bola doma sama s ocom. Išli von, mladá po 100 metroch zabrzdila a ťahala domov, skoro sa vraj zadrhla na vodítku. Poobede som bola ja s bratom, on ju niesol, ja som sa ich najprv držala, postupne som išla ďalej a ďalej za nimi. Po istú vzdialenosť išla s ním, ale na cca 20 metroch odo mňa sa zasekla a konec, len ku mne a ku mne. Dokonca také kovbojky, že zakusla do vodítka a len za mnou, bola schopná sa vyvliecť, zorať chodník, len aby sa dostala ku mne. Tak brat dostal za úlohu ju za každý pohyb s ním dopredu chváliť a chváliť, hopsať, pobiehať dopredu, => je s ním strašná prča, oplatí sa za ním ísť. Keď sa fakt zatrhla, tak ju fyzicky otočiť a začať srandu. Zároveň keď sa zatrhla a ťahala ku mne, som sa ja otočila preč a zastala. (ako to po sebe čítam, príde mi to ako znôžka hovadín, ale čo už...) Postupne sme sa dostali k tomu, že išla s ním, ale po očku kontrolovala, kde som a či idem za nimi. Keď ma nevidela, brzda, ale dala sa odviesť, presvedčiť, že pokračujú ďalej.
Zároveň prichádza strašná sranda, hladkanie, pamlsky, žrádlo... od všetkých, nie iba odo mňa.

Doma problém s niekým iným problém nemá, max pár x hrabne labkou do dverí a ľahne si pri ne. Sama bola len na nejakých 5 minút, schválne som vyšla z bytu, ale tiež som počula len škrab škrab o dvere a nič viac.

Moja otázka vlastne ani nie je otázka, skôr prosba o rady, tipy, alebo čo, že čo robím zle/dobre. Prvý pes to nie je, ale vlastne je prvá "od začiatku," takže som z toho trošku vyhúkaná (možno aj trošku viac ako by som mala) a nie úplne istá vo všetkom.

Je mi jasné, že to nie je a ani nikdy nebude mám<>stický Rokyáš, ktorý absolútne neriešil takéto veci, ale chcem to aspoň obmedziť, aby nebola úplný cecek.

Inak je to (zatiaľ) dobré zvieratko, " najhoršie" čo robí je skákanie na gauč v noci a tvárenie sa nenápadne. Od začiatku chápe, že do spálne sa nechodí, že škemrať sa nemá atď, zvuky od začiatku nejak nerieši, ani búrku, sirénu... Klop klop, v tomto by mohla zostať presne táká, aká je :angel:

EDIT: čítam to po sebe a píšem jak mongol. Snáď sa dá pochopiť, o čom točím
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes z útulku

Poslaťod wer » Str 24.06.2020 6:22

Mozno to chce naozaj len cas... Si bola asi prva osoba z rodiny, tak sa upla na teba. Ale si tak myslim, ze by sa to mohlo casom rozsirit aj na ostatnych... Len nech sa jej venuju. Ale na druhu stranu byvaju aj take zavislacke psy, len je to skor na ostaru, no
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes z útulku

Poslaťod Liana » Str 24.06.2020 14:19

ja to pripodobnim k nasej, nie je sice utulkacka, ale ked sme sa pristahovali k priatelovi tiez mala zo zaciatku problem s nim chodit von (z bytu nevysla sama, iba na rukach, vonku len na voditku).
riesili sme to tak, ze sme vela chodili spolu vo dvojici a casom sa naucila ze je to ok, ale nesilili sme to. problem bol proste len to, ze nemala vytvoreny navyk, ze tento clovek so mnou chodi von. Dala by som tiez tomu este cas, 1,5 tyzdna je strasne kratko. Nasej to trvalo tak 2 mesiace kym sa uplne uvolnila a zacala nas brat rovnocenne - a to nebola utulkac, nemala nikdy ziadnu zlu skusenost.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes z útulku

Poslaťod Slausa » Str 24.06.2020 16:52

Dakujem baby :jop:

Liana, ukludnila si ma, fakt je to malicko, aj som sama bola trochu prekvapena ze si na vacsinu veci pomerne rycjlo zvykla. Rano bola s bratom a mamou, po prvom trchnuti pochopila, ze ja z vchodu nevyjdem, tak proste isla. Naprd je, ze s nimi moze len na kratkom voditku. Na flexine lieta, zasekava sa a stopovacku im nedam. Este keby som mala 5 m doma, ale na 10 metrovu by sa zamotali naveky :ha:

Offtopic: Chvilami ju strasne porovnavam s Ro. A potom sa z toho uplne hnusne citim. Omg, ja viem ze by som nemala ale ma to par x denne tak prepadne a konec :plac:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa