Ignorácia psa

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ignorácia psa

Poslaťod 129oveciek » Ned 26.06.2016 8:21

Ahojte, mám yorkshira ktorý ma začal totálne ignorovať. Keď na ňu volám alebo jej niečo kážem tak ani neotočí hlavou za zvukom. Ani keď stojí hneď vedľa mňa a prihováram sa jej tak vôbec nereaguje. Len keď roztvorím ruky tak vie že sa ideme hrať a hneď príde. Má už 13 rokov a tak som si myslela že len horšie počuje, no dnes ráno som ju oslovila a okamžite zareagovala a prišla ku mne. Reaguje na mňa podľa toho ako sa jej chce. Ako som písala je to yorkshire takže to nepokladám za veľký problém a taktiež s ňou nechodím na ulicu medzi ludí len na záhradu aby sa jej nič nestalo ale aspoň trochu poslúchať by mala. Tiež je asi problém v tom že som ju vždy hrozne rozmaznávala a tak si dovoluje veľa čo mi nikdy nevadilo keďže doteraz ak som niečo ráznejšie povedala alebo sa jej pekne prihovorila tak poslúchla a prišla. Inak je to veľmi dobrý psík, ktorý by nikoho nikdy nerafol. Zahnať sa zaženie ale nikdy nekusne. Okrem toho má už len tri zúbky takže by ani neublížila len potrebujem aby aspoň trochu reagovala.
129oveciek
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Ignorácia psa

Poslaťod Shel-chan » Uto 19.07.2016 22:14

Hmm, okej... otázka na začiatok... prečo by mala reagovať?

Nie prečo si to ty prajes, ale z jej pohľadu. Čo jej za to ponuknes? Jedlo? Náklonnosť? Zábavu? Prechádzku?

Ak predtým reagovala a teraz už nereaguje, okrem zhoršeného sluchu či zraku by možno stálo za to zamyslieť sa, či ju niečo nebolí. Napríklad ak ju zavolas, keď ona odpočívala, možno je príliš stuhnuta na to aby prišla, alebo ju môže bolieť zdvihnúť sa...

Vieš opísať, v akých situáciách reaguje a v ktorých nie? Trochu to obmenit, skúsiť ju zavolať, keď nemáš nič, potom keď máš jedlo, hračku, alebo keď chytis vodidlo a urobíš krok ku dverám...

P.S.: bolo by fajn, keby si pusinu chodila vencit, aspoň občas :no: nejde o to, aby sa vycikala, ale o nové vzruchy a zážitky. zdrojom tvojho problému môže byť apatia. keď ju vezmeš na vodidlo (nie do tašky ani na ruky!), nič sa jej nestane, a jej život bude zaujímavejší, lebo na rozdiel od záhrady je vonku stále čo ňuchať. a keď stretnete psa, môžeš sa spýtať, či ju k nemu môžeš pustiť, nech sa pohraju. (bez opýtania radšej nie...)

ona sa veľmi rýchlo naučí, ktoré slovo a gesto znamená prechádzku... ak je zdravá, bude sa na ňu tešiť, a bude si dávať viac pozor na to, čo hovoríš, keby sa náhodou išlo von...

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač


Späť na Základná výchova a výcvik psa