Ako odburat pamlsky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod wer » Str 24.02.2016 19:09

Asi si v prvom rade nastuduj, ako sa robi s klikerom, lebo ho mozes rovno zahodit... Najskor TY musis vediet, co ides trenovat. A fakt to nie je na par prispevkov
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod Vikiki22 » Str 24.02.2016 19:24

A kto ťa učil používať kliker? Vieš vôbec o ňom niečo, ako funguje a na čo je? Kliknutie v tomto zmysle znamená KONIEC cviku. Prečo chceš, aby pes ešte po kliknutí ďalej zotrval? Nedáva mi tvoj "výcvik" zmysel. A na čo tam ten kliker vôbec pcháš, keď tie cviky už pes ovláda?? Ako napísala wer, naštuduj si prácu s klikrom do podrobna a ujasni si, čo vlastne chceš.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod Sonlus » Štv 25.02.2016 1:09

Kliker mi nebol vysvetlený ako sa podrobne používa. Takže ho asi nebudem ani používať. Aby som psa a aj seba nezblbla. Inak je niečo-kniha-videá ako pracovať s klikrom? Čítam momentálne úžasná knihu od Karen Pryorová- Svého psa nestrílejte (y) Skvélo kniha a ďaľšia mi má prísť od František Šusta - Trenink je rozhovor.

Ozaj ešte taká otázka alebo je to tu niekde rozpísané. Týka sa to témy: Ťahanie na vodítku.

Ako ste to riešili akou metódou?
Sonlus
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod moschino » Štv 25.02.2016 8:02

na pochopenie klikra odporúčam videá Katky Lerlovej, má ich verejné na yt. Je to séria videí, z ktorých sa to dá krásne pochopiť :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod clupko » Štv 25.02.2016 9:26

Sonlus píše:ja chcem aby to robila asi nejak takto: sadni (sedí a čaká) poviem ľahni-leží a čaká a dám pamlsok a potom voľno. Ale ona už na to ako jej poviem ,,Šikovnáááá" si myslí, že je koniec a postaví sa

si to sama napisala: vsimni si rozdiel v prvom a druhom scenari :smile:
1. sadni (sedi a caka), lahni (lezi a caka), odmena a volno
2. sadni, ,,Šikovnáááá" = volno a caka odmenu
ked ma byt volno az po dlhsom case, tak aj tu pochvalu daj az vtedy. a tiez je rozdiel medzi kludnym "ano, tak je dobra" a entuziastickym "sikovnaaaaa!"
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ucenie roznych povelov ( K nohe, Labku, Cuvaj, Valaj sa.

Poslaťod Vikiki22 » Štv 25.02.2016 9:30

Knihy od Karin Pryor a Šustu sú super, určite si ich preštuduj. A ešte ohľadom klikra skús knihu Klikrtrénink od Egtvedta a Koste.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa