Naskakovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Naskakovanie

Poslaťod Bee House » Štv 28.07.2011 23:40

Offtopic: Amaguk, normalny pes by nemal mat problem s normalnym zoznamovacim onuchavanim. Ale ak sa psovi ten druhy pomaly vopcha do zadku a nakoniec sa ho este pokusi vojet, to je zoznamovanie jak v bordeli :no:


Moja fena je velmi bojazliva a bojuje s tym aj tak, ze sa snazi byt medzi psami dominantna. Onuchavanie v jej ponimani znamena to, ze najprv ona poriadne onucha dotycneho z kazdej strany a potom sa navela necha onuchat aj ona. A i ked bola od malicka socializovana s inymi psami( u nas na dedine to nie je uplne ruzove ale presa) tak dam ruku do ohna, ze ak by sa na nu pokusil vyskocit cudzi pes, sundala by ho raz dva.Ale na to som tu ja, aby som korigovala svojho psa pri zoznamovani s inymi psami, ako aj chranit ju, ak by sa nasiel nejaky uchylak.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Naskakovanie

Poslaťod Amaguk » Pia 29.07.2011 8:15

Bee House píše:Offtopic: Amaguk, normalny pes by nemal mat problem s normalnym zoznamovacim onuchavanim. Ale ak sa psovi ten druhy pomaly vopcha do zadku a nakoniec sa ho este pokusi vojet, to je zoznamovanie jak v bordeli :no:

tych zoznamovacich "modalit" je samozrejme viac, ja pisem vyslovene o priatelskom kontakte, resp. kontakte bez "bocnych" umyslov.
Prilis casto sa totiz stretavam s tym, ze ludia - asi ako prevenciu - zabranuju svojim aj v takomto kontakte, cim narusaju ich prirodzenu socializaciu a zbranuju normalnej komunikacii a pes potom reaguje (zbytocne a neprimerane) na akychklovek psov, nielen tych, ktori su vlezli a neprijemni :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Naskakovanie

Poslaťod lucik » Pia 29.07.2011 10:51

Bee House, to zoznamovanie potom ako koriguješ? Moja teda bojazlivá nie je ani náhodou, ale nemá rada nejaké dlhé oňuchávacie ceremónie, resp. ona si nechá čuchnúť, ale keď je to viac ako 2-3 sekundy, tak niekedy bafne.. Podľa toho aký je druhý pes, reagujem. Ak je to pes, ktorého chceme osmeliť a socializovať, tak Candy podržím zadok, nech si druhý oňuchá a nech ona neprotestuje (vtedy jej to nerobí problém, dôveruje mi). Ak je druhý pes (alebo aj suka, to je jedno) odvážny, tak to bafnutie neriešim, maximálne sa zasmejeme, že čo je citlivka. Ale zas viem, že ona aj keď bafne, neublíži, len teda plachšiemu psovi to spôsobí šok (a niekedy aj majiteľovi). :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Naskakovanie

Poslaťod Bee House » Pia 29.07.2011 20:20

Lucik:Celkovo sa riadim filozofiou, ze netreba zbytocne otravovat, spravat sa agresivne a ublizovat niekomu( aj vo svojom ludskom zivote :smile: ) Nestava sa casto, aby som moju nechavala sa zoznamovat na volno. Nie je uplne ovladatelna a niektore jej reakcie su stale nepredvidatelne, takto ju mam uplne pod kontrolou. Ak vidime nejakeho psa, moja ho v sekunde vyhodnocuje bud ako prilis velky-zly, alebo v pohode. Ak je pre nu v pohode, zacne sa k nemu tahat. Vtedy davam povel pomalsie, kludne. Pride k nemu zpredu, onuchaju sa(toto sa mi nepaci, ale davam pritom pozor na jej reakcie a reakcie druheho psa, a este sme s tym v podstate nemali problem) Onuchaju sa navzajom zpredu, potom moja onucha zadok, vacsinou az potom sa uvolni, necha sa onuchat aj ona. Niekedy ju trochu pridrzim, a potom je vsetko v poriadku.

Ak je vsak pre nu zly, zvykne sa zjezit-boji sa. Vtedy ju uz pocas prichodu korigujem. Mame na to kvazi povel- to je kamos. Ak vidim, ze sa uvolnuje, ideme blizsie. Stava sa, ze mi aj dopredu vybafne, fixovana pohladom na dotycneho psa. Vtedy na nu fuknem alebo ju zlahka stipnem, aby sa prebrala. Ak vidim, ze sa trochu uvolnuje, a hlavne ze ma vnima, mozme pokracovat dalej. Potom to uz vacsinou pokracuje tak ako v prvom pripade. Ak postupujeme pri zoznamovani pomaly, ak druhy pes nie je velmi blaznivy, tak potom nema ziadny problem.

Ale ak to je opacne, ze sa k nam nebodaj priruti cudzi pes, musim davat sakramentsky pozor, pretoze pri naruseni svojho priestoru byva nervna. . Ak uz sa zbytocne ohana a nervuje, fyzicky si ju "upracem" a postavim sa medzi nu a danho psa.

No ale ina vec je potom v skupine dobrych kamosov, kde sa navzajom takto davaju do laty, ak jeden druheho prilis otravuje. Viem, ze si neublizia, je to v podstate ostrejsia vymena nazorov. Tam to nechavam tak, aj kvoli tomu, ze sa postupne uci problemy riesit "konstruktivne" a bez zbytocnej agresie.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Naskakovanie

Poslaťod sophiee » Štv 29.03.2012 17:39

No necitala som celu temu (len tak zbezne prebehla) Teraz mam taky aktualny kvazi "problem" s tym ze moja labradorka uz asi tyzden mi tymto zvlastnym sposobom chce nieco vyjadrit a neviem co by to malo byt. Furt ked je rozsantena a ja ju obijmem alebo pohladkam tak mi zacne olizovat ucho potom tak pokuskavat aj ucho ruku hoc co jej pride pod papulku a nakoniec si ma tak zhrabava labkou alebo co. Neviem to presne opisat. Ale uska ma pritom vzadu a tvari sa uplne najviac spokojne. A ked jej poviem aby prestala tak zacne na mna stekat ako keby ma vyzyvala do hry. Moze mi to prosim niekto prelozit do ludskej reci?:D

Osobne si myslim, ze je len rada, ze jej clovek sa s nou rad hra a da jej jest a vsade ju berie zo sebou:)
No rada by som vedela aj ostatnych nazor.
A este musim spomenut, ze za tu poslednu dobu sa aj rozkecala:D Stava sa ze len tak zacne nespokojne knucat. Alebo ked dostala velku kost tak ju asi hodinu knuciac nosila po byte, usi vzadu a chvost vrtel psom:DD
Vyzerala byt velmi stastna s tou kostou no mozno nespokona, ze ju nema kam zahrabat...neviem... na mna osobne tak posobila.
sophiee
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa