Povel "k nohe"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 19:59

[quote="Simon-NO"][quote="elfinka"][quote="wer"]
Ale keď vravíte, že sa to tu rozpadá, tak by bolo dobre sa stým pobiť, ved všetko má svoju cenu aj daň... Ale tak kto nas ma zacvičiť keď nie práve vy skúsení cvičítelia
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 20:07

Elis píše:
Simon-NO píše:proste aby bol na mne celkom nalepený, zas viem, že je to len taka maličkosť no dosť mi záleží na maličkostiach


když ti se ptas na takove věci, které se strasne spatne vysvetluji přes net.
a vis, ze dotek je pak penalizovaný, ze? :angel:

ale ok -zkusim neco.
navedeni pamskem do pozadovane pohohy jsi zkousel?
pak se pouzivaji dve voditka -ale to uz chce trosku praxe.

Kacena je ucena navadenim
https://youtu.be/QjKHBvabJv8


Presne to :lol: skúsim to nejak, :ha: :ha: na skúšky a preteky môžem zatiaľ zabudnúť, lebo môjho psa ide roztrhnúť keď vidí psa :pac: no nie roztrhnúť ale strašne brese, ťahá ale popritom vrti chvostom aj knuci, on len nevie co ma robiť, mam to odskúšané na cvičísku keď sme stretli jedného ochotneho cvičítelia.. Ale aj tak sa ho bojím púšťať k psom, predsa len nie je najmenší :lol:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 20:10

Simon-NO píše:
Elis píše:
Simon-NO píše:proste aby bol na mne celkom nalepený, zas viem, že je to len taka maličkosť no dosť mi záleží na maličkostiach


když ti se ptas na takove věci, které se strasne spatne vysvetluji přes net.
a vis, ze dotek je pak penalizovaný, ze? :angel:

ale ok -zkusim neco.
navedeni pamskem do pozadovane pohohy jsi zkousel?
pak se pouzivaji dve voditka -ale to uz chce trosku praxe.

Kacena je ucena navadenim
https://youtu.be/QjKHBvabJv8


Presne to :lol: skúsim to nejak, :ha: :ha: na skúšky a preteky môžem zatiaľ zabudnúť, lebo môjho psa ide roztrhnúť keď vidí psa :pac: no nie roztrhnúť ale strašne brese, ťahá ale popritom vrti chvostom aj knuci, on len nevie co ma robiť, mam to odskúšané na cvičísku keď sme stretli jedného ochotneho cvičítelia.. Ale aj tak sa ho bojím púšťať k psom, predsa len nie je najmenší :lol:


Mam to teraz ťažké, keďže som vôbec netušil, keď bol malý (mam ho od 6 týždňov) , že psa treba socializovat a teraz za to pikam
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 20:18

Simon-NO píše:lebo môjho psa ide roztrhnúť keď vidí psa


takhle -mas před sebou hodne práce -ale je to preci hlavne zabava, ne? :-)
a všechno se da napravit.

k predsednuti -musíš odmenovat na zacatku sebemensi pohyb psa smerem k tobe -jeho aktivitu.
Kaca tady uz vi, ze se na povel ma pohnout.

a to predsednuti není zadna banalita. budes ho potrebovat hodne. a musí byt nejen tesne , ale i rovne na stred. a stim si clovek vyhraje, aby se to pak vždycky povedlo.
takze ho ucim na tuhle kratkou vzdalenost docela dlouho -i ruzne z uhlu apod.

k te chuzi.
tady je videt, ze je v podstate jedno, kde mam pamlsky - Eliska zase zna zakladni pozici u nohy a ze jen přes ni se dostane ke zradlu
https://youtu.be/n866fCVAvZc?t=49s
jen ona uz je tady starsi - mladého psa bych před odmenou uvolnila. tady nechci prerusovat cviceni uvolnenim.

o kus dal na videu je zase videt odhozena krabička za ni ( jindy je to micek zase) - i kdyz je odmena za ni, uz vi ze musí koukat na me aby se k ni dostala

jinak -moje holky nejsou cvicene ciste pozitivne, ale jen hodne pozitivne :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod wer » Pon 05.03.2018 20:19

simon, vies, ale ked niekto venuje svoj cas - ktory by inak mohol venovat svojmu psovi - niekomu, kto sa na to nakoniec aj tak vybodne... :no: pozri sa na to aj z druhej strany. vies, kolko takych ludi sme mali...? fakt je to nevdacna uloha, ja som bola uz xkrat sklamana a to ja som dost obetava, ini to uz davno vzdali a nemozem im to mat za zle.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 20:28

wer píše:simon, vies, ale ked niekto venuje svoj cas - ktory by inak mohol venovat svojmu psovi - niekomu, kto sa na to nakoniec aj tak vybodne... :no: pozri sa na to aj z druhej strany. vies, kolko takych ludi sme mali...? fakt je to nevdacna uloha, ja som bola uz xkrat sklamana a to ja som dost obetava, ini to uz davno vzdali a nemozem im to mat za zle.



Veď ja vás chápem, a neodsudzujem nikoho kto sa sústredí na svojho psa :) veď predsalen nie každý má toľko času ako 15 ročný chalan :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 20:32

Elis píše:
Simon-NO píše:lebo môjho psa ide roztrhnúť keď vidí psa




jinak -moje holky nejsou cvicene ciste pozitivne, ale jen hodne pozitivne :lol:


Veď ja by som stým nemal problém, použiť el obojok a tak, ale len v tedy, keby som vedel ako a kedy a načo sa to ma správne používať, takých trénerov alebo cvicitelov mam v celku rad.... Ale zas nie tých, ktorých psy počúvajú len preto lebo sa ich boja, a boja sa aj toho, že dostanú šok keď niečo nespravia... Veď čo som čítal tak tam je aj vibrácia, zvuk, šok nie?

Podľa mňa v správnych rukách to je najefektivnejsia metóda, alebo sa mýlim?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 21:04

wer píše: ked niekto venuje svoj cas - ktory by inak mohol venovat svojmu psovi - niekomu, kto sa na to nakoniec aj tak vybodne... :no:


tohle je taky fakt. a kdyz o tom premyslim -neb FB chrli vzpominky samo - tak ja na zacatku jsem taky musela ukazat, ze se o sebe postaram sama, nez se me nekdo ujal :lol:

Simon-NO píše:Podľa mňa v správnych rukách to je najefektivnejsia metóda, alebo sa mýlim?


osobne si to nemyslim.
nebo jinak -jak pro ktery ucel. pro sportovku ne. pro kseftaky, vykup -ano
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod wer » Pon 05.03.2018 21:07

simon, paci sa mi tvoj pristup, ze sa snazis zhanat info, rozsirovat obzory... dufam, ze vytrvas v kynologii, ze najdes niekoho, kto ti preda skusenosti, aby si sa mohol posunut. :hi: my ti tu isto radi pomozeme, co sa bude dat, ale naozaj cez tie pismenka je to velmi tazke, az nemozne... :ua: elis ma pekne videa inspirativne - ten krasny vztah z nich len tak srsi.. :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Aris » Ned 04.11.2018 13:52

Ako má správne vyzerať čelom vzad? Točím sa do ľavej strany ( kde je pes) alebo do pravej? Rovnako aj priradenie keď sedí predo mnou. Obehnutie alebo sa má priradiť rovno k ľavej nohe? Nechcem to naučiť zle a potom prerábať, Čítala som si tému, len príspevky sú dosť staré :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Ned 04.11.2018 17:06

celem zad je vždycky smerem na psa ve sportovce tj. doleva.
( v treninku muzes ucit oboji - na OB tusim jsou obraty oba )

prirazeni z predsednuti - muze i obihat i se priradit rovnou-zacouvanim.
zalezi na psovi, co mu vyhovuje, prevlada prirazeni rovnou.
obihani byva pomalejsi -moc lidi uz to nedela.
plus -pokud potrebujes i obraty i na miste-tak na vlevo v bok pes stejne musí couvnout a obihate az na celem zad
Offtopic: tj. pro me nepochopitelne a když to nechapu ja nechci to ani po psovi :lol:
i když vlastne dneska uz stejne ucim dva ruzne povely na obraty vlevo a vpravo - tak bych jen pridala treti :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa