Povel "k nohe"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Povel "k nohe"

Poslaťod 1bubko2 » Ned 09.08.2009 14:53

vy ste sa vsetci strasne chytili tych 15 minut...ale ja som nikde nanapisala ze tolko cvicim a potom dam pauzu.....robim to presne tak ako mi pisete ze len tak mimochodom pri prechadzke alebo tak..... :smile: ...na cvicaku samozrejme v kuse..tam sme v rade a cvici sa...a obcas aj mimo prechadzky alebo tak....ale urcite nie ze mam planik a podla stopiek ho ucim 15 minut a potom pauza

a co hovirite na to "k nohe"?...mozem ho zacat ucit ten druhy sposob ci uz mam ostat pri jednom-.....ked ten druhy sa mi zda ze by siel lepsie ho to ucit lebo na to obchadzanie sa da lepsie naviest ako ho otacat k nohe....

alebo ktore je podla vas lepsie?...ja som prveho naucila to otocenie k nohe standardne....ale s tymto to nejako nejde
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Nyssa » Ned 09.08.2009 21:45

a tiez sa chcem spytat.....ucim ho "k nohe" tymklasickym sposobom ze ho otocim k nohe....ale asi by som chcela takym tym obchadazim sposobom...ak rozumiete....myslite ze uz to nemam menit ked som zacala jeden sposob..na ktory aj tak ani minimalne neraguje?....alebo to mozem skusit?

ja by som k tomu "k nohe". tiež som najprv učila prisadačku a sučina nie a nie pochopiť. tak som len raz skúsila jej ukázať obiehanie. na druhý deň som zavelila k nohe a ona ma hneď obehla a sadla pri nohe :oo: tak mu skús ukázať aj druhú možnosť, pes si vyberie sám, čo mu sedí viac :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod 1bubko2 » Pon 10.08.2009 9:24

Hanka 1 - Tak aky mu mam vymysliet postup ked to robim tak ako mi vsetci pisu,chvalim ho hram sa s nim a nic......ja viem ze asi odomna nechape.....ale ja uz neviem ako mu to inak podla teba mymy vysvetlit? :pac:

to Nyssa - tak to vyskusame obchadanim a uvidime co povie :smile: ...nevies ci je nikde na nete napisane alebo aj nakreslene ako to ucit a robit otocky na mieste? nikdy som to hafana takto neucila tak ho to nechcem zle ucit...lebo aj na cvicaku to robi tak jeden pes ....a nikdy som sa nad tym prevedenim nejako moc nezamyslala :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Nyssa » Pon 10.08.2009 10:12

hmm, netuším, či to niekde je na nete :nwm: v podstate, keď to robíš na mieste, dáš k nohe, urobíš čelom vzad a psíka prevedieš poza seba, samozrejme pochváliš.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Offca » Pon 10.08.2009 10:23

Jeden zádrhel pri obiehačkách je (robím ich aj ja), že pri otočke na mieste doľava bude musieť pes aj tak kopnuc ricu. To dodnes nevie ani moja Tessa, pretože čelom vzad je okolo a z predsadnutia k nohe tiež okolo.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Nyssa » Pon 10.08.2009 11:06

Offca píše:Jeden zádrhel pri obiehačkách je (robím ich aj ja), že pri otočke na mieste doľava bude musieť pes aj tak kopnuc ricu. To dodnes nevie ani moja Tessa, pretože čelom vzad je okolo a z predsadnutia k nohe tiež okolo.

toho som sa bála aj ja, či bude vedieť rozlíšiť čelom vzad a vľavo. ja neviem, ja som proste nebola schopná Meggie naučiť tú prisadačku pri čelom vzad :hi: ale zase len obraty vľavo má nádherné: výskok do vzduchu a prisadne :ha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Povel "ľahni"

Poslaťod lagunasa » Uto 05.01.2010 10:14

ahojte. je tu este niekto? od posledneho prispevku uz uplinula nejaka doba.
my mame teraz skoro 5 mesacne steniatko westika. povel lahni pochopil uz ked mal cca 2,5 mesiaca za asi 10 minut. sice to robi stale za pamlsok a tiez si nechce lahnut na studeny alebo mokry podklad ( sa ani necudujem, komu by sa chcelo, ze? tak ho ani nenutime ) ale inac to spravi v pohode.
aleskor by som sa chcela spytat na povel K nohe. vcera som ho zacala skusat naucit toho nasho a teda ziadna slava veru. skusala som to najprv s voditko a mam troska strach ze som ho od toho povelu odradila, lebo sa dost vzpieral. totiz to chcela som ho to naucit tym obydenim mna. dala som povel ku mne, prisiel, pochvalila som, dala na voditko, dala povel k nohe a tahala ho poza mna az k mojej lavej nohe. no a teda otras, ozpieral sa ako blazon. este som to skusila raz a to iste. tak som to vzdala a pustila ho. mali ste ho vidiet ako utekal sa schovat pod stolicku. a ani na povel ku mne uz nechcel prist. silno som ho musela motivovat aby prisiel. tak som skusala ine poveli co uz vie aby sa ukludnil. potom som zase dala povel ku mne, prisiel a dala som povel K nohe a teraz som si ho manualne prilozila k lavej nohe bez obchadzania. sice stale to neni ono ale urcite sa mu to viac pozdava a mala som pocit ze viac chape pointu. tak to budem skusat radsej tymto sposobom lebo to obchadzanie nejak neberie.
inac, o tom obluku som v zivote nepocula. ako sa zistuje aky dlhy ho ma konkretny pes? na to su nejake vysetrenia alebo co? no mozno aj v tom robim troska chybu ze chcem aby ten povel spravil hned v tej sekunde ako mu to dam a mozno by som mala viac pockat. skusime, uvidime.... aj kliker pouzivame a celkom sa osvedcil.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod zuzka:) » Uto 05.01.2010 12:01

ak s vodítkom ani na pamlsok veľmi nechce, tak si myslím, že to manuálne uloženie k nohe je tiež v pohode...
a k tomu reflexnému oblúku, to sú len sekundy... čiže napríklad povieš "k nohe" a o sekundu ho usadíš...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.01.2010 13:13

Reflexní oblouk máme všichni, má ho i ten pes. Není na to žádné vyšetření, stačí se dívat a sledovat psa. Takhle malý pejsek ho má tak kolem vteřiny. Když chceš splnit povel hned, je to pro něj velký tlak, opravdu velký a chápu ho, že zdrhá, protože je to navíc naprosto nesrozumitelná.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod lagunasa » Uto 05.01.2010 13:56

este skusim tak ze poviem k nohe, usadim ho a ked bude spravne sediet tak este raz poviem k nohe, sekundu pockam a dam klik a odmenu. snad si to spoji spravne.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.01.2010 14:17

Tak bych nepostupovala. Dala bych povel, to je oslovení pejska, povel, pak jedna vteřina reflexního oblouku, mechanická nápověda = jemné a srozumitelné, příjemné posazení k noze v rámci mazlení, pak pochvala. Opakování povelu není dobře. S klikerem nedělám, k tomu ti nic napsat nemůžu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod lagunasa » Uto 05.01.2010 15:07

aha, lebo niektory tu pisali ze treba dat psika tak co chceme aby urobil a ked to spravi tak povedat povel a pochvalit. tak mam z toho troska chaos. zatial to robim tak ze povel a nasmerujem ho co chcem aby spravil a potom pochvalim a odmena.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Povel "ľahni"

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.01.2010 15:11

To mi připadá jako hloupost, nejdřív manipulovat se psem, který netuší, co chceš, a pak teprve dávat povel.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod lagunasa » Uto 05.01.2010 15:18

ved aj mne sa zda....
ved budem mat dnes vecer a zajtrajsok tak mozme skusat povely cvicit.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Povel : ľahni a k nohe

Poslaťod Amaguk » Uto 05.01.2010 15:20

lagunasa píše:este skusim tak ze poviem k nohe, usadim ho a ked bude spravne sediet tak este raz poviem k nohe, sekundu pockam a dam klik a odmenu. snad si to spoji spravne.

s klikerom sa pracuje na uplne inom principe :no:
odporucam preluskat prislusnu temu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa