Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 16:21

No myslim, ze rozhodne ho nebudem podporovat vo vrcavom spravani milym, roztomilym hlaskom, ktory mu dava zvolenie k tomu, aby si po psickovi vyjel. Moja reakcia ako psovoda, ked mne pes vrci, poviem, co to robis? cmuknem, snazim sa vynutit pozornost, chvalim, ak sa tak stane, odmenim. Ak sa nestane, zastanemu mu cestu, prerusim zrakovy kontakt a opakujem vyssie uvedene. Nechcem, aby drzal a udrziaval zrakovy kontakt s predmetom toho, co sposobuje vrcanie - cize nestojim ako poleno, psicek na voditku si robi co chce, jezi sa a kludne si vrci a ja s usmevom necakam, az po mojom to je dobry psicek, to vrcanie prejde do utoku. To, ze ten kontakt robit nebude a bude ticho, za to bude odmeneny. To hovorim o psoch, co vrcia po psoch, co nic nerobia, len ideu okolo, aby sme mali jasno. Nie, ze mam oproti psa navolno, ktory sa pripravuje k utoku a moj na neho vrci.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 16:23

Vziat prec neodporucam, potiahnes voditko, pes vystartuje. Toto presne ja vzdy hovorim ludom, nech nerobia, ked zacnu psi vrcat a su v dosahu mojho uz. Len preboha, nepotiahnite ho. To sa snazim odpratat radsej ja s Hugom :haha: U neho reakcia nebude. U tych zjezenych vzdy bola.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod hruska » Štv 10.09.2015 16:25

situacia. Pes 15kg vs cojaviemkolkovazivyzretarotvica. Obaja najezeni, chvosty hore. Stojim cca 10 od nich. Co by ste robili? :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 16:30

No, zalezalo by od situacie. Bud potichu nakracala medzi nich a rotvicu otocila. Alebo, ak by som vedela, ze to uz nestiham, tak aspon zrevala a rozbehla sa medzi nich, dufajuc, ze to rotvicu zmatie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 16:33

vziat prec som myslela vseobecne nieco robit so psom, odvratit pozornost,alebo co, nie trhat prec.. A teda ked vidim, ze moj nechce, tak ano, vziat prec a nie nasilu mu ho pchat kontaktovat.
Hriva nechcela dat video, ale nieco taketo, ako zastavit? :heh:
https://www.youtube.com/watch?v=egk1Vhcl4Vc

situacia. Pes 15kg vs cojaviemkolkovazivyzretarotvica. Obaja najezeni, chvosty hore. Stojim cca 10 od nich. Co by ste robili? :D

nedychat, nerobit ziadne prudke pohyby, najlepsie sa nepriblizovat ani ku psovi :heh: pripadne sa dostat medzi ne spomalene, a ked sa to zacina rozvrcievat, tak zhucat. :heh: Tuto ja napriklad z takej situacie psa odvolam, ale vzdy ked sa otoci, tak ten druhy skoci, mali by odvolavat obaja majitelia..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod pigie » Štv 10.09.2015 16:37

Silvuch píše:nedychat, nerobit ziadne prudke pohyby

Ano, ano, presne tak. Pomaly, kludne a chrbtom k svojmu psovi a ocami k tomu druhemu. Teda, ak svojmu mozem verit, ze nevystartuje samozrejme :heh:
A k tomu videu, presne tak nas napadol a este od zadu. Akurat nie rotvik, ale nejaky krizenec a Hugo mal nastastie navrch :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod MisheliQ » Štv 10.09.2015 16:42

Tiez sa psovi prihovaram vtedy.
Mat doma 2 nekastrovanych samcov, ktori sa neznasaju, iba sa toleruju, da zabrat. Podla mna aj kvoli tomu je Aron vcelku nekonfliktny, ma doma taky trening nervov, ze az. Ale na stretnuti westikov & vikende s terierom sa zoznamoval s jednym terierom a len tak tak sme stihli obe (ja a majitelka toho druheho psa) nasich psov odhodit od seba. Stacil zlomok sekundy a uz by bola mela.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod hruska » Štv 10.09.2015 19:23

k tej rotvici, bo sa mi to stalo nedavno. Zhoda blbych nahod, bezi k nam s vrcanim rotvicka vypasena a jak som si prehadzovala voditko, nech oboch psov hodim na jednu stranu a mam jednu ruku volnu, jedno mi padlo a foxinka vekom ziskala samovrazedne sklony a najezena sa vybrala k nej :pac: ako, uz som ju vazne videla na kusky a teraz sa rozhoduj, co robit. Zavolat nie, bo by sa otocila chrbtom a to srabi radi vyuzivaju. Tak jak si slecny pozerali do oci najezene, som zhukla moje typicke "kurwa fix" :D razne vykrocila, rotvicka vypulila oci prekvapene, foxu som zdrapla za voditko a ta svinda trikolkorna vypasena sla riesit imana, tak som zhucala este raz este nasratejsie, ta sa pratala.
Ale teda, po :kak: som bola az za usami, bo foxa by nemala sancu, aj svojej chyby som si bola vedoma, ze mi padlo to voditko hlupe a to su vsetko take blbe nahody a raz to moze skoncit zle.
ALe aj tak nepochopim, ze takych psov si bezne nechavaju pustenych na sidlisku :pac:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Silvuch » Štv 10.09.2015 19:41

Tak jak si slecny pozerali do oci najezene, som zhukla moje typicke "kurwa fix" :D razne vykrocila, rotvicka vypulila oci prekvapene,
to dobre, ze si prekvapila :heh:

mne sa to stalo tiez nedavno, sa pes odtrhol z retaze a rovno za barym. Samec vs samec. stali oproti sebe zjezeny, ja tak potichu kukam, ci sa jeden odvrati, zacali koleckovat (co je pre mna dobre znamenie, vzdy lepsie ked koleckuju, ako ked stoja), len on mal tu retaz a do tej zamotaval baryho, :pac: , ten zacal vrcat a vtedy som tak zhucala zas moje typicke ODCHOD, ze sa podla mna zlakol ten pes, sa vzdialil, bary odisiel prec, ten sa za nim este rozbehol, ze ide ho dat, len som mu stupila na konec odtrhnuteho lasa. :pac: :pac: tiez mi nebolo vsetko jedno.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod elfinka » Štv 28.07.2016 15:52

Som prave citala perfektnu vec, nosit so sebou vystrelovaci dazdnik a v pripade ze sa blizi cudzi nevychovanec, tak ho rozprestriet pred seba a svojho psa ako stit. Ak to toho psa rovno neodstrasi, tak to minimalne prerusi ocny kontakt :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod hisham » Štv 28.07.2016 20:43

Tak to je ozaj perfektne a ake prakticke, hmmm :heh: :angel: Uz beztak so sebou clovek vlaci tolko veci, ze az.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.08.2016 22:35

No neviem, kam to dať, tak hádam sem. Nejedná sa o cudzieho psa, ale o psa bez kontroly áno.

Poraďte, prosím, ako spacifikovať 30 kg hyperenergického adoslescenta, ktorý téčkuje a snaží sa dominovať môjho psa (15 kg). Môže to byť len pubertálna zaľúbenosť, no ohradenie sa zo strany môjho psa x-krát neúspešné, moje postavenie sa medzi nich, odháňanie neúspešné, majitelia v snahe poriešiť neúspešní. Ako ho spacifikovať? Ideálne tak, aby sa majitelia so mnou ešte bavili.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod Lindchen » Uto 02.08.2016 6:11

zuzkabluzka píše:majitelia v snahe poriešiť neúspešní.

A ako teda riešili oni? Primárne by mala kontrola, usmernenie pochádzať od nich...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod wer » Uto 02.08.2016 6:18

Pripnut psa na svoje voditko a dovliect k majitelom :lol:

A bavili? Tak ked sa bavite, tak im normalne vysvetli :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Venčenie - cudzie psy bez kontroly: ako ich riešiť?

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 02.08.2016 6:57

Lindchen píše:
zuzkabluzka píše:majitelia v snahe poriešiť neúspešní.

A ako teda riešili oni? Primárne by mala kontrola, usmernenie pochádzať od nich...

Snažili sa odvolať, zakázať. Snažili. :ua: Ak aj náhodou pes odišiel po tom, čo sa Blacky ohnal, zavrčal či ja ho vytesnila, vracal sa v rôznych intervaloch znova.
wer píše:Pripnut psa na svoje voditko a dovliect k majitelom :lol:
A bavili? Tak ked sa bavite, tak im normalne vysvetli :nwm:

Vysvetľovala som už minule (a teraz opäť), pred pár mesiacmi, že sa mi môže stať, že niekto mu narobí diery v kožuchu.
Len ten pes je taká malá delová guľa a má x-krát viac energie ako prvomajitelia.
Na vodítko dať je ideálne, ale nesmel by byť znovu pustený...

Obraz je taký, že malé (no už nie tak malé) milé šteniatko/adolescent sa chce neškodne hrať a čierny psík je asi nedotklivý, keď sa mu to nepáči.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa