Kŕmenie z hľadiska výchovy, žranie na povel

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod NemesiS » Pia 16.05.2008 13:42

ale došlo mi to :angel:
myslel som, že je to nejaká psychologická finta.. :haha:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod NemesiS » Pia 16.05.2008 14:39

pssst :angel:
ináč, prinášam čerstvé správy z akcie "20 minút ticha"
šiel som, že sherry vymením vodu, a tak ma napadlo, že s ovládaním môžem začať už tu.
tak som sa postavil ku dvierkam voliéry, ona vyskakovala, vrtela sa....
po pár minútach ustala, a keď si sadla, chytil som dvierka.
zonova pribehla, no ukľudnila sa...
tak som postupne, otváral dvierka, nakonic som ich otváral rýchlo, trhnutím, a bolo vidno, ako ňou ette trhá zo sedu vybehnúť...no zvládla to na :jop:
už je úplne kľudná...za 20 minút som nepovedal jediné slovo :smile:
myslím, že keď si to večer spojí s jedlom(čo predpokladám že hej) tak to bude super :aaa:
a už ani nevyskakuje na steny a ani na mňa, pár krát som jej pri výskoku fúkol do nosa a už s tým prestala :jupi:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod NemesiS » Pia 16.05.2008 19:11

ďalšie čerstvé správy z kŕmenia
vzal som plnú misku, vyšiel von a pomaly som sa k voliére blížil aj s miskou...
ona sa trocha povrtela, potom poslušne sadla..otvoril som vrátka, pribehla, tak som ich zavrel a spustil misku tak, aby do nej videla.
ako uvidela žrádlo :oo: hneď sadla a sedela ako pribitá.
počas celého úkonu, kedy som dával misku pomaly na zem a chodil po voliére ani raz neskočila a nevstala.
len sedela.
pomaly som misku položil a bez akéhokoľvek slova som ju pustil.
ona pomaly začal jesť :jupi: :jupi:
po celý ten čas ani nemukla :dancing: :dancing:
tak som ju vyhladkal a vychválil....
vďaka rea.
niekedy fakt stačí tak málo, no nevedel som....
ale už je to super.
postupom času to zdokonalím, no už teraz je to na :jop:
vďaka, si vážne zlatá. :poklona:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 17.05.2008 12:55

Supeer :winner: :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod rea » Sob 17.05.2008 13:18

NemesiS teším sa s tebou. Čím to, že to funguje tak rýchlo?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod NemesiS » Sob 17.05.2008 15:54

ja netuším... :nwm:
mám proste šikovnú sučku :smile:
ale ide to super, odkedy som to zaviedol.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod Nykkyta » Pon 19.05.2008 12:03

Na psikov treba trosku psychologie. Moji napriklad su nauceni, ze casto som s nimi ked zeru. Kolkokrat sa nechaju najprv v klude pohladkat a ked ich vyzvem tak idu zrat (teda nie vzdy, niekedy su fakt veelmi hladni :smile: ). Ale podstatne je, ze sa nebiju a nehadzu po mne. A tiez mam istotu, ze nezautocia na nas, ked im nahodou zoberieme nieco zo zeme. Toto ucime havinou od malicka. Ked ma vidia, ze tam sedim, alebo stojim a neberiem im z misky, tak si zvyknu velmi rychlo.
Inak ja sa tiez tesim, ked sa pes tesi :lol: . Problem je, ze nasa jazvecicka, ked sa zacne tesit, ze som doma, tak skace zo zadu do kolien a to je neprijemne, lebo mam pocit, ze ma podrazi :ua:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod unicorn » Uto 20.05.2008 6:50

NemesiS píše:a už ani nevyskakuje na steny a ani na mňa, pár krát som jej pri výskoku fúkol do nosa a už s tým prestala :jupi:

a ja som rad, ze ten moj vymysel s fukanim bol tiez na nieco dobry :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: ako odstrániť štekanie pri kŕmení..

Poslaťod NemesiS » Uto 20.05.2008 7:26

hhe, funguje to :smile:
no ten trik som poznal už pred tým, len ma to nenapadlo využiť :smile:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Pia 11.07.2008 18:50

Když chci dát psovi najíst, položím misku na zem a nebuzeruju ho před žrádlem ani po tom. Nevidím k tomu důvod. Ale tenhle postup je mezi lidmi dost rozšířený a prý se tím upevňuje vůdčí pozice..., já o tom dost pochybuju, ale rozšířené to bohužel je.
Připadá mi ale, že pejsek nekouká toužebně do tvého obličeje, ale po misce. Podle mého názoru je to ale o ničem. Je to pro efekt - pohled do tváře - ale nevychází to ze vztahu, ale z toho, že chce žvanec. Já v tom vidím ponižování toho psa.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Mackie » Pia 11.07.2008 22:17

Hanka 1: to som robila kedysi, cvicenia s miskou, ale zovseobecnenie z toho som nevidela
teraz jedine co chcem je, aby jedla az ked jej to dovolim, aj ked je miska polozena, tak pozera na mna, ci uz moze
vzhladom na to, ze psa nemozem ustrazit na 100%, obcas aj zmurknem alebo nevidim do vysokej travy, chcem aby jedla len to a len vtedy, ked to ja dovolim.. a nejde mi o ziadnu vodcovsku poziciu, tieto teorie ma uz tiez davnejsie presli (musim povedat, ze teraz aj vplyvom toho, co citam od teba)
ak aj toto posobi pre psa ponizujuco, je mi to fuk, hlavne ze bude zit a neotravi sa :yes:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Chodenie pri nohe na vodítku

Poslaťod Kača » Sob 12.07.2008 17:07

Hanka1: čo považuješ za buzerovanie pred a po podávaní žrádla? Totiž, moja fenka sa kedysi nevedal ovládnuť, keď sme jej nosili žrádlo, keď si sa čo i len o cm zohla skákala a vyrazila ti či už pohárik, odmerku, alebo dodrapala sáčok...
Za tri dni pochopila, že bude sedieť pred miskou kým nepoviem "jedz!"
Nikdy ju nenechám v čakaní na povel dlhšie než 15 sekund, ale myslím, že aj oveľa viac by vydržala čakať...
No myslím, teda, v takomto prípade to považujem za takmer nevyhnutné, ako ináč skrotíš správanie takéhoto psa?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Bára » Sob 12.07.2008 22:42

Ja dávam suke žrať len v určenú hodinu dvakrát denne, určite jej nenechávam žrádlo po celý deň. Ona dobre vie, že ak misku dostane, musí to zožrať. Takto mám aspoň prehľad koľko kedy čoho zožrala a nemusím stresovať ak s ňou idem niekam behať, či náhodou nedostane torziu. Alebo ak na obed cestujeme, tak proste ona ráno dostane žrať o niečo menšiu dávku a viem, že to zožerie a nemusím čakať, kedy sa milostivej zachce "raňajkovať". A čo sa týka motivácie na pamlsky, tak tiež je myslím pre ňu silnejšia :yes: :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Rony » Ned 13.07.2008 8:36

ja nechavam ronymu granule stale, lebo ked som mu ich davala v urcitu hodinu tak ich vobec nechcel, cely tyzden nezral...a fatime davam 3x za den...poobede jej davam hned vzdy ked pridem zo skoly a ked pridem skor tak uz si to vyzaduje, lebo je naucena ze hned ked pridem tak jej dam granule
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod NemesiS » Ned 13.07.2008 11:13

u nás to je tak, že kŕmim ráno a večer...počas dňa je miska prázdna, lebo aj keby tam bol slon tak ho zje.
a učí ju ovládať sa, podobne, ako písala kača.
položím misku a čaká na povel..
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa