Kŕmenie z hľadiska výchovy, žranie na povel

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Ivanka.P » Štv 17.07.2008 8:19

Tak aj ja prispejem názorom teda skúr ako je to u nás :no:
ja krmim vždy ráno a aj keby som dala 3násobnú dávku tak to zožere :lol: .

Miskú dávam na schody pred dvere a nikdy nepoužívam veci typu nesmieš a smieš až keď ja poviem. Pri jedle ju neruším a prísne zakázané to majú aj decká. Nie že by ublížila alebo vrčala, ale rýchlejšie žere :pac: a zase ak jeme my, tak ona nesmie žobrať od nás. :heh: to sú naše "zákony"

Ale zase čivko mal v dome granule stále k dispozícii, lebo on papkal fakt ako chrústik a po granulkách.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Mackie » Štv 17.07.2008 19:36

Ivanka.P píše:Pri jedle ju neruším ... ale rýchlejšie žere

prave preto ucim jest na povel, a nech sa okolo deje hocico, jedlo jej nikto nevezme, moze kludne jest (chvilu na nu pozeram, pohladkam..)
praktickost vidim v tom, ze ked nieco vonku najde, tak sa to nepokusa rychlo prehltnut ale si to vychutnava a ja stihnem prist a vziat to (obcas :no: )
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Ivanka.P » Pia 18.07.2008 7:48

Mackie píše:
Ivanka.P píše:Pri jedle ju neruším ... ale rýchlejšie žere

prave preto ucim jest na povel, a nech sa okolo deje hocico, jedlo jej nikto nevezme, moze kludne jest (chvilu na nu pozeram, pohladkam..)
praktickost vidim v tom, ze ked nieco vonku najde, tak sa to nepokusa rychlo prehltnut ale si to vychutnava a ja stihnem prist a vziat to (obcas :no: )


Tak tomu sa mi nechce veriť. Ak pes vie, že žranie vonku je fuj a niečo nájde a neodolá, tak verím tomu že to zblajzne dosť rýýýýchlo.

Mne ide o to, aby sa mi po zhltanej plnej miske ne :blee: no a vonku musím len zakričať fuj skôr ako sa do toho pustí :heh: potom to nezožere, ale ak neustriehnem tak smola :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Silwuska » Pia 18.07.2008 7:50

No tak u nas je zas bezne, ze bud maco alebo monty svoju davku doslova zlhtnu...potom sa utiahnu na nejake kludne miestecko a tam to vyblije a v klude pozuvka :lol: :lol: :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Ivanka.P » Pia 18.07.2008 9:31

Ano stane sa aj u nás ale už moc nie. Bolo to pri granulách, lebo ich proste pohltala, napila sa vody a oni samo nabobtnali :ach: tak ich vy :blee: a tiež znovu vklude zjedla. Keď som to prvýkrát išla upratať, tak som videla normálne nepokúsané granule :pac: tak som jej to nechala a dojedla už v klude :lol:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Mackie » Pia 18.07.2008 9:40

Ivanka.P píše:Ak pes vie, že žranie vonku je fuj

prave ze toto nam velmi nejde, stale si cosi najde
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Sunny » Pia 18.07.2008 15:11

Silwuska píše:No tak u nas je zas bezne, ze bud maco alebo monty svoju davku doslova zlhtnu...potom sa utiahnu na nejake kludne miestecko a tam to vyblije a v klude pozuvka :lol: :lol: :pac:

Tiež poznám jednu psicu takú - prechádzajú na BARF a ona to všetko pohlce, celý kurací krk naraz, vôbec to nepokúše. Ale rodinka nejako psychicky nezvláda jej to vyblité nechať, aby to zase zožrala :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Silwuska » Pia 18.07.2008 18:43

Hej?? no co ja viem??!!pre mna je to v pohode..ono je to v podstate v takom istom stave jak ked to do toho zaludka nabuchal, kedze to tam nevydrzi 15 minut :lol: ale to sa ako nestava ze kazdy den...tak raz za tyzden...to je pohoda :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie z hľadiska výchovy a výcviku

Poslaťod Mackie » Sob 19.07.2008 0:59

take cerstve jej tiez necham :lol: ale z predosleho dna uz nie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Pia 25.07.2008 20:22

Tak teraz som sa chcela niečo spýtať.S mojím nájdeným psom mám dosť problém s jedlom.Dokáže toho zjesť veľmi veľa a takmer nič ho nezaujíma viac,len jedlo.
Neviem,čo to mohla zapríčiniť.
Prosím poradte.Dakujem
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Kaca » Pia 25.07.2008 22:49

Najdeny pes??? Tak je to predsa jasne, ci nie?
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Sob 26.07.2008 9:03

No,neviem.Asi na ňom zanechalo stopu to,že mu nedávali jesť :ach:
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Tatiana » Sob 26.07.2008 19:14

presne,ak dlhsie hladoval alebo trpel nedostatkom ze sa mu ako stenatu uslo malo teraz je pazravy za jedlom,skus mu jedlo -granule ponechat k dispozicii kolko chce,len dufam ze ich nesprace naraz,pre istotu mu ich namoc pre podanim aby bol sytejsi,lebo ak krmis suche citi sa hladny pokial v zaludku napucia,ak davas varene pridavaj vlocky,casom by mal prist nato ze mu to nik nezje a bude jest menej :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod Kaca » Sob 26.07.2008 23:51

Tatiana,

neviem ako dlho psik hladoval a ako dlho je u azinky, ale ja tu mam teraz docasne vychrtnuteho springra (mal by vazit cca 25 kg, vazi necelych 16) a krmim ho ako stena - 4x denne po malych davkach, aby z toho nebol zapal zaludka po takej dlhej hladovke... takze vela zradla by som IMHO neodporucala, skor menej a castejsie. Aby pochopil, ze sa nemusi o potravu bat a malo by to prejst za nejaky cas.
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: Výchova- jedlo

Poslaťod azinka » Ned 27.07.2008 8:20

Dakujem Vám za rady.Niekedy mám vážne pocit že nikoho nemá radšej ako jedlo.
U mňa je 2 mesiace.
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa