Puberta psov - ako na ňu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Svoje dni....

Poslaťod Júlia » Pia 11.01.2008 13:36

Ahojte všetci, :ahoj:
chcem sa s Vami poradiť, čo myslíte..... Mám retriverku a má 7 mesiacov, doteraz bola v pohode to čo som ju naučila ked bola maličká ale postupom času sa mi zdá že začína vymýšlať.... :aaa: Napr. Ked ju privolám k nohe, tak nepribehne hned ale až na 20 zavolanie, alebo vôbec.... ide ma poraziť a neviem nájsť príčinu, pretože predtým s tým nemala problém.... Začala vystrkovať rožky.... potvorka... :jazyk:
Ďakujem vopred za rady.... :king:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Svoje dni....

Poslaťod yetti » Pia 11.01.2008 13:41

Júlia píše:Ahojte všetci, :ahoj:
chcem sa s Vami poradiť, čo myslíte..... Mám retriverku a má 7 mesiacov, doteraz bola v pohode to čo som ju naučila ked bola maličká ale postupom času sa mi zdá že začína vymýšlať.... :aaa: Napr. Ked ju privolám k nohe, tak nepribehne hned ale až na 20 zavolanie, alebo vôbec.... ide ma poraziť a neviem nájsť príčinu, pretože predtým s tým nemala problém.... Začala vystrkovať rožky.... potvorka... :jazyk:
Ďakujem vopred za rady.... :king:

... jednoducho je vo veku, kedy skusa co si moze dovolit. A preto ju treba usmernovat aby si moc nedovolovala a posluchala. :nie: V tomto obdobi neskuseny chovatel moze narobit vela chyb, ktore bude musiet v buducnosti odstranovat. To znamena byt maximalne dosledny pri vykonavani povelov a neodpustit nic a povel dotiahnut do konca. Treba si najst metodu a posob ako zaujat psa/na kazdeho psa plati ine/ a tuto vyuzivat a popripade zdokonalovat... drzim palce a pevne nervy... :jop:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Svoje dni....

Poslaťod Júlia » Pia 11.01.2008 14:42

Ďakujem pekne za radu, budem sa snažiť.... Len musím nájsť tú metodu na ktorú tá moja zaberie... :dancing:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Svoje dni....

Poslaťod lusy » Pia 11.01.2008 15:11

ako pisal yetti, treba byt dosledny. (ja blba si to teraz odpykavam, tu nedoslednost) a hlavne neopakovat povel 20-krat po sebe a pes aj tak nepride a nechat to tak, je velka chyba. ale je tu tema povel ku mne a je tam niekolko dobrych rad, tak si to precitaj.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Svoje dni....

Poslaťod Tatiana » Pia 11.01.2008 15:20

bud dosledna ako bolo povedane a skus vzdy ked ju privolavas trochu pobehnut smerom od nej,hned ako pribehne k tebe ju pochval a daj jej nejaku maskrtu,lebo kazdy pes by mal bezat k panovi ak si mysli ze mu chce ujst
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Svoje dni....

Poslaťod raky » Sob 12.01.2008 11:50

yetti píše:
Júlia píše:Ahojte všetci, :ahoj:
chcem sa s Vami poradiť, čo myslíte..... Mám retriverku a má 7 mesiacov, doteraz bola v pohode to čo som ju naučila ked bola maličká ale postupom času sa mi zdá že začína vymýšlať.... :aaa: Napr. Ked ju privolám k nohe, tak nepribehne hned ale až na 20 zavolanie, alebo vôbec.... ide ma poraziť a neviem nájsť príčinu, pretože predtým s tým nemala problém.... Začala vystrkovať rožky.... potvorka... :jazyk:
Ďakujem vopred za rady.... :king:

... jednoducho je vo veku, kedy skusa co si moze dovolit. A preto ju treba usmernovat aby si moc nedovolovala a posluchala. :nie: V tomto obdobi neskuseny chovatel moze narobit vela chyb, ktore bude musiet v buducnosti odstranovat. To znamena byt maximalne dosledny pri vykonavani povelov a neodpustit nic a povel dotiahnut do konca. Treba si najst metodu a posob ako zaujat psa/na kazdeho psa plati ine/ a tuto vyuzivat a popripade zdokonalovat... drzim palce a pevne nervy... :jop:



a čo sme robili v puberte??? súhlasím absolútne s Yettim...plus som za pravidelnosť cvičenia s motiváciou... :ahoj:
dúfam, že sa neurazia mladší prispievatelia :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Svoje dni....

Poslaťod Bellička » Ned 13.01.2008 22:43

myslim,ze taka motivacia je naozaj dobra a potrebna vec :yes:
moja havka rada pracuje,ale odmena musi byt
a dolezite je dat ju v spravnom case
citala som, ze pes tak po 2 minutach najviac nevie,co spravil
takze treba konat!!! :heh:
Bellička
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Svoje dni....

Poslaťod P-E-T-O » Uto 15.01.2008 16:16

Tatiana píše:bud dosledna ako bolo povedane a skus vzdy ked ju privolavas trochu pobehnut smerom od nej,hned ako pribehne k tebe ju pochval a daj jej nejaku maskrtu,lebo kazdy pes by mal bezat k panovi ak si mysli ze mu chce ujst

v tom mas pravdu...suhlasim :winner: :yes: :king:
aj ja vas podporim...:D
Obrázok
P-E-T-O
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Re: Svoje dni....

Poslaťod Kača » Str 13.02.2008 13:47

Heh, puberta!:D budeš musieŤ pretrpieť :haha:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Svoje dni....

Poslaťod rea » Str 13.02.2008 15:31

Júlia píše: Napr. Ked ju privolám k nohe, tak nepribehne hned ale až na 20 zavolanie, alebo vôbec.... ide ma poraziť a neviem nájsť príčinu, pretože predtým s tým nemala problém....


Len sa chytím hlavného problému pri prekonávaní puberty. Pokiať majiteľ dopustí to, čo je v tejto vete, nedá sa čakať nič iné, ako neposlušný pes. Po prvom vyslovenom povele treba zamknúť ústa pre ďalšie povely toho istého znenia a konať. Ak si nezabezpečíš, že konať môžeš, stala sa ďalšia chyba, povel nemal byť vôbec vydaný.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Svoje dni....

Poslaťod Hegrid » Štv 14.02.2008 9:09

Všetko potrebné bolo už napísané. Ja mám pár otázok. Cvičila si so svojou fenkou iba privolanie, alebo aj niečo iné? Cvičila si s nou na takom mieste kde ste boli samé, aby ste mali klud alebo aj na rušnejších miestach, kde bolo dostatok rušivých momentov? Ako sa správala keď sa hrala so psom a ty si ju privolala a ako si riešila situáciu keď pri hre so psom nereagovala na povel?
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Ivanka.P » Uto 01.04.2008 11:25

Nemám vlastné skúsenosti - alebo lepšie povedané nemala som nikdy problémy. V poslednom čase sa ale vela ludí týmto "pojmom" oháňajú a akosi ospravedlňujú seba aj svojho nevychovaného psa. Hlavne ak niekomu za pár mesiacov z malej guličky vyrastie 35 kilový pes ktorý v 6tich mesiacoch vycerí zuby na pána, vyskočí na stôl alebo zhodí moje dieťa :hmm: ja som musela skočiť po psovi a chmatom ho pritlačiť k zemi aby videl, že to sa nesmie. A pániček s úsmevom dodá, že on sa chcel iba hrať. Ja to viem ale preboha, veď pán ani nezareagoval aby pes vedel, že to sa nesmie. :nie:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod mimi » Uto 01.04.2008 11:30

panicek je debil
taky pes sa moze hrat ale urcite nie s dietatom a za dalsie
psa mame pedsa ucit aby neskakal na ludi
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 11:30

Aj ja som sa oháňala pubertou v jednej téme, ale bol to prípad, ked zauútocil dovtedy nijako neusmerňovaný pes, ktorého chceli dať vychovať a vycvičiť v puberte. Ak je pes vychovávaný odmaliča a vie kde je jeho miesto vo svorke, nič také sa nemôže stať. Dúfam :oo: lebo ja som mala sučky a ked tento blázon kaukaz vyrastie Nie na 35 kg psa ale mozno nejakeho 80 kiloveho...
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Puberta psov - ako na ňu

Poslaťod Sezen » Uto 01.04.2008 11:54

Áno je to pravda, puberta je dosť obľúbený pojem a hlášky tipu "veď počkaj dostane sa do puberty a nič s tým neurobíš" ma vedia naštvať. Raz keď pes poslúcha tak mu to určite za noc nevyšumí z hlavy. Bohužiaľ väčšina majiteľov psov nemá o výchove ani šajnu a keď im chce človek poradiť tak sa ešte urazia. Mne keď sa nepáči správanie môjho psa tak na neho zavrčím a hneď vie kde je jeho miesto.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa