Ako pracovat so psom vonku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ignorácia v "teréne" a mimo bytu

Poslaťod majaz » Str 30.04.2014 10:55

Poslusne hlasim, ze maly cert zacal z nicoho nic posluchat a trva to uz dva tyzdne (zajtra bude mat 16 mesiacov). Dnes sa mi ho dokonca podarilo stopnut v plne rozbehnutom stave za psom na 200 m, dva krat sa sice na mna otocil, ze ci vazne a potom pelasil rychlo ku mne. Dufam, ze mu to vydrzi. :aaa:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod juraj1888 » Pia 15.07.2016 14:29

ahojte chcel som sa spýtať ako naučím psa aby ma poslúchať vonku a nie len doma cvičím ho doma s pamiatkami ak mam niečo v ruke urobí čo od neho žiadam vie sadni, ľahni, zostaň, ku mne, podať labu atd.... ale vonku to je úplne iní pes zaujíma ho všetko naokolo len ja nie a to môžem mať v ruke aj slaninu už mi parkrát aj ušiel.Musím ale podotknúť že s výchovou som začal neskoro až keď mu bolo 1,5 roka a teraz ma 5 rokov je to môj prví pes a brávam ho úplne všade kam sa dá. rozmišlal som aj o kastrácii ale nie som moc za to vopred ďakujem za radu.
juraj1888
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod elfinka » Pia 15.07.2016 19:07

Kastracia nepomôže. 5 rokov si ho učil že vonku poslúchať netreba, tak neposlúcha, s tým či je alebo neni pohlavne kompletný to nemá nič spoločné.
Najjednoduchšia rada je, choď na cvičák a tam ťa naučia ako s ním pracovať.
Ale inak na úvod ho môžeš zobrať na nejaké úplne pokojné miesto, tam s ním pocvičiť ako doma... Časom začne zvládať sa sústrediť v stále rušnejších prostrediach.

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod Margita » Pia 15.07.2016 19:12

vies to mas tak,si doma nikde nikto,dostanes jendoduchu ulohu a za nu odmenu,spravis,preco nie
potom sa dostanes niekam kde bude tlupa krasnych nahych zien ,dostanes ulohu ...aa vlastne ee ziadnu ulohu ty nedostanes :lol:
vsetko je o treningu a motivaci
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod vavrena » Pia 15.07.2016 19:24

Juraj, musíš popracovať na vašom vzťahu, nechci od neho vonku len povely, ale zabávaj sa s ním. Postaraj sa, aby pes chcel byť s tebou, aby si bol ty dôležitejší než okolie. Problémom nie je, že tvoj pes poslúcha za odmenu, problémom je, že pre neho sú dôležité iné veci. Ak budeš ty zdrojom zábavy a zároveň sebavedomým pánom, ktorý nechce od neho zbytočnosti, pes ťa bude počúvať. On si musí odmeny zaslúžiť presne tak ako si ty musíš zaslúžiť rešpekt.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod juraj1888 » Pia 15.07.2016 20:01

ďakujem za všetky rady dám časom vedieť ako sme pokročili :smile: :jop:
juraj1888
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: pes poslucha iba za odmenu

Poslaťod wer » Pia 15.07.2016 21:21

A ja by som len este podotkla, ze cviky nemas dotiahnute, ked aj doma funguje len s pamlskami. Nemas zvladnuty prvy level a chces od neho uz piaty...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa