Vychova a vycvik dvoch psov...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Vychova a vycvik dvoch psov...

Poslaťod Silwuska » Štv 13.03.2008 13:17

Takze asi ako vecsina z vas uz vie, tak mame doma krpaty prirastok...ma to nieco do pet mesiacov...vekovy rozdiel je asi 7 rocny ...Otazka znie...

Ako udrzat poriadok v hierarchii?? teda z mojho pohladu...oni dvaja si to pak nejak budu vyřikavat, to mi je jasne...ale coho sa mam vyvarovat ja, aby maco zostal tam, kde je a Monty sa zaradil za neho?? pocula som rady, akoze prve sa vytat zo psom...a take... :nwm:

Neskor pridam aj videa pri vecernom hrani...je tam celkom dobre vidiet par momentov ...
:ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Ivanka.P » Štv 13.03.2008 13:23

U nás si Jerrynko postavenie udržal. :haha: Mal 4 roky keď sme priniesli Ritu /8mesačnú/ a v podstate nieje problém. Ale rozdiel bol v tom, že Jerry je postelový čiže žrádielko vo vnútri - takže Rita mu do toho nikdy neliezla a on zase neliezol do žrádla jej, lebo to bola jediná vec, kvôli ktorej na krpca vycerila zuby a to pochopil :no: Aj keď už s nami nebýva, ak niekedy príde, nieje nijaký problém.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Poca » Štv 13.03.2008 13:41

Ty si hlavne drz svoje miesto v hierarchii, ich postavenie medzi sebou aj tak nevyriesis.. Mimochodom, ktory z niech je ten bradacik na obrazku?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 13.03.2008 14:01

V avatare je starsi...ale mladsi je jeho kopia :no: ...o svoje postavenie sa nebojim, maco si je vedomý svojho postavenia vo svorke, ale nechcem urobit nejaku chybu a hlavne nechcem aby si maco pripadal ze sme ho odstavili ...Maco je starsi :no:

No napr. som sa docitala ze mlsky davat ako prvemu starsiemu a tak...

Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Poca » Štv 13.03.2008 14:14

Tiez som nedavno doniesla steniatko a mam dve ruky a 2 psov, takze jednou hladkam jedneho druhou druheho, tiez im davam naraz misky, aj pamlsky (ak naraz posluchnu) ale viac sa venujem starsej, lebo mne chvilku trva, kym si vytvorim vztah k niekomu novemu a tyka sa to aj steniat.. A hlavne s malym sa toho este neda vela robit.
Mimochodom bradaciky su moje oblubene aj ja mam bradacku, ale uz spolu nezijeme :ua:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 13.03.2008 15:13

No to sa snazim aj ja hladkat zaroven...aj veceru dostavaju zaroven...pri hrach sa snazim venovat obom rovnako a snazim sa maleho zapajat do hry k macovi...lebo ten je nanho taky nevrlak troska :lol:

Ja som si k malemu praveze vytrovila vztah okamzite lebo to bolo take, da sa povedat, osudove steniatko /ze lucifuk/ :no: ale nijako to nezmenilo ani moju lasku k Mackovi...Inak nemam ciste bradace, ale obidvaja su krizenci jazvecika a velkej braduchy...

A smiem sa spytat preco uz s tebou nebyva?? :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod lusy » Štv 13.03.2008 15:48

no Monty asi s velkym bradacom nebude krizeny.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 13.03.2008 19:50

Lusy to by si mala vidiet tie jeho laby :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Poca » Pia 14.03.2008 8:18

A smiem sa spytat preco uz s tebou nebyva?? :ua:[/quote]

Lebo som bola polroka v skotsku, potom som sa pretlkala po podnajmoch, kde som ju mat nemohla, aj tak som ju bravala kedy to len slo a ked sme si konecne kupili dom, tak som bola cela stastna ze si ju vezmem ale to zas bol nestastny moj otec, ze im vsetky deti odisli a ze aj Nikusku im chcem zobrat a ze je uz stara a ze si uz nezvykne inde a pod. A ked som videla ako po tych par rockoch zlenivela, pomyslela som si ze jej tam bude asi lepsie ako pri hyperaktivnej panicke. Ale vzdy ked idem do RA, tak prva cesta je po nu do zahrady az potom domov.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 20.03.2008 8:35

Asik potrebujeme fakt pomoc... :ach: krpec zacina do Maca skakat a maco hlupacik dobracisko si to necha...nikdy neviem ako mam v takej chvili zareagovat...

priklad: vcera nam priviezli karton kuracich mrazených prs...polozili ho v kuchyni na zem...nabehol maly ze co to je, vaskocil na karton a zacal ho onuchavat...prisiel maco a chcel si ho tiez onuchat ale skrcek nanho tak vybehol ze som normalne zirala :oo: maco si samozrejme povedal ze ja ho serem a otocil sa a isiel prec...spravila som to ze som odtial vyhnala krpca cupla si k tomu kartonu a zavolala maca...aby maly videl ze ja udavam kto co moze a ne on...ale vobec netusim ci som postupovala spravne alebo co...

rada by som sa dohodla aj napr. s reuskou ze by sme sa prisli poradit, ale neviem ci navodim tie situacie pri ktorych maly skace aj niekde mimo domu... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 8:40

Moj maly tiez brutalne kusal Briu a ta si to nechala, najprv som ju branila, ale ked som videla ako sa ona niekedy potajomky "hra" so steniatkom, tak som si povedala, ze je to vyrovnane a tie psy si sami urcia kedy si nieco nechaju a kedy nie. Odvtedy sa do nich nestaram.
Myslim, ze ked Maco nema vodcovstvo v povahe, tak mu ho nenanutis. Podla mna sa tym dosiahne to, ze ked budu sami, maly si s nim bude vybavovat ucty o to horsie.
Moj nazor.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 20.03.2008 9:18

Aj oni sa selikedy hraju spolu...napriklad sa pretahuju, alebo nahanaju....ale niektore situacie si myslim ze by maco mal viac kocirovat...ale dakujem poca za tvoj nazor...mas dvoch psov, takze mas skusenost a to sa nam hodi taky ludia :no:

ja sa maca teda nesnazim vnucovat do vodcovstva, lebo vodca som ja...napriklad ked sa chcem hrat s macom tak nabehne maly a zacne na maca utocit, prosto ziarli a snazi sa strhnut pozornost na seba...vtedy na maleho doslova zavrcim a on odbehne...a hram sa len s macom...potom sa otocim k malemu a hram sa len s nim...myslim si, ale naozaj si to len myslim ze by som mu nejak mala dokazat ze ja urcujem co on moze robit a co nie... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 9:49

To mu dokazujes tym vrcanim (aj ja som vrcala, ked bola Bria nova a isla k stolu ked sme jedli, pochopila to lepsie ako by som jej dohovarala). Ale co je medzi nimi asi nevyriesis. Nemyslela som Macove vodcovstvo celkovo, myslela som jeho nadradenost nad stendom.
Ja som sa nestarala, lebo keby som Briu okrikla, ked skoci do maleho, viac by sa to bala spravit a keby som ju zas nabadala, aby sa branila, mohla by to zle pochopit a utocila by nanho (ona tak inak chape). :pac:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod schnauzee » Štv 20.03.2008 13:57

postavenie medzi sebou si psy urcia same. Ak je Monty dominantnejsi a Maco submisivnejsi, tak to nechaj tak, to, ze Monty je priselec este neznamena, ze sa musi zaradit za Maca. Ty ho akurat nesmies uprednostnovat, ale co je medzi nimi, to nechaj na nich, pokial sa nemlatia, hraju sa, tak je to fajn.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Udrzanie postavenia vo svorke...

Poslaťod Silwuska » Štv 20.03.2008 14:23

asik mas pravdu schnauzee :ach: ...len ja musim asi ustriehnut to aby som ho neuprednostnovala...

akoze ono to je take ze ako kedy...volakedy zas aj maco vybehne na krpca...ked ho uz napr moc otravuje tak ho tak zvrkne ze maly by sa aj pod zem zahrabal :lol: ...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa