Motivácia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 02.10.2018 12:10

Offtopic: no neviem, s takym psom sa clovek placka na zaciatku - tam, kde ini zacinaju... :joint: nauci akurat nieco, co normalne clovek uz nevyuzije :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Uto 02.10.2018 12:16

elfinka píše:
Elis píše:tak ale zase vis, jak te takovyhle pes proskoli? :ha:

Offtopic: To je taka posledna slamka ktorej sa clovek chyta aby neupadol do uplnej depresie.
Ale aj tak ta maju vsetci za debila a oni by to vsetko vedeli lepsie.
A druheho takeho psa uz clovek nechce

A tak... :lol:


presne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 02.10.2018 15:08

wer píše:nauci akurat nieco, co normalne clovek uz nevyuzije


myslis, ze nevyuzije?
casto lidi delaji se psy a vůbec netusi, proc co delaji. jen vi, ze jim to na tohohle psa funguje.
Nerozlisuji nahodu, povahu psa, ze jim často odpusti věci - jen protože je to zrovna tenhle konkretni pes.

Když pak narazis na nejaky takovyhle orisek - donuti te, aby ses naučila samou podstatu fungovani/uceni. Proste donuti. Tam ti nahoda nebo pokus-omyl nepomuze -presne musíš vedet, co delas a proc :lol:

aspoň pro me - uzasna škola :yes:
Offtopic: nekdy bych teda rada mela i normálního psa :lol: :lol: vyzev uz bylo dost :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 02.10.2018 15:26

Offtopic:
elfinka píše: Ale aj tak ta maju vsetci za debila a oni by to vsetko vedeli lepsie.


:ha:
tak ale zase nerikej, ze temhle chytrakum pejsek uz párkrát nepredvedl, ze jsou u nej jejich zarucene rady k nicemu ? :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 02.10.2018 15:42

Offtopic: neviem, nemusim mat toho psa doma, ja sa ucim na kurzistoch :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod pigie » Uto 02.10.2018 15:46

Offtopic: Ja som sa naucila akurat to, ze si musim dat sakra pozor takeho uz domov nedovliect :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Uto 02.10.2018 20:53

wer píše:Offtopic: neviem, nemusim mat toho psa doma, ja sa ucim na kurzistoch :angel:


:lol: a takhle verejne, jo?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod Connie » Str 27.03.2019 1:11

Možno sa nájde niekto, kto by mi vedel poradiť.
Mám taký trošku čudný problém s mladou... Chilla je velice šikovný psík. Nikde s ňou nemám žiaden problém. V bežnom živote funguje dobre, je v rámci (border)možností vyrovnaná, poslušnosť /ktorú zrovna dvakrát netrénujem/ jej ide, stopy taktiež (to je len taká naša zábavka). Čo sa žrádla týka - je kus vyberavá ale má záujem. O hračky takisto, hrá sa s hocičím a aj s cudzími, je jedno či je to hračka alebo obyčajný list.

Kde je teda problém? Prioritne som si ju brala na záchranarinu. Vzhľadom na okolonosti ako šteňa moc netrénovala... A keď sme začali chodiť pravidelne na tréningy, prišli sme na to, že je absolútne... Vlastne nieviem čo je, pretože to nik nechápe.

Akonáhla prídeme na tréning, nezaujíma sa o hračky a ak tak príliš krátko na to aby sa s ňou dalo niečo robiť. Nemá záujem sa hrať s cudzími, resp. s ostatnými z brigády. Nemá záujem o jedlo a fakt je jedno koľko dní pred tréninom nežrala. Nemá záujem o nič, ani sa nezačucháva. Nie je plachá, ustráchaná, je (na môj vkus až moc) kontaktná. Jediné čo trvá je to, že je ochotná sa pohrať so mnou. Nikdy sa jej na tréningu nič zlé nestalo, nikdy sme na to nijak extra netlačili. Momentálne mi to príde tak, že by sa najradšej vyhladkala, prešla sa a koniec.

Mám pocit, že sme skúsili už asi všetko. Hračky - nič. Žrádlo - nič. Absolútne obmedziť ruch aby s ňou mohol vklude pracovať figurant - nič. Mierne ju vyhladovať - nič (a tiež jej nemôžem dávať stále hladovky). Keď sa jej pred tréningom vôbec nevenujem - nič. Venujem sa jej - nič. Mám dobrú náladu na tréningu a motiváciu to skúšať ďalej - nič. Mám chuť ju roztočiť na vodítku a zahodiť naspäť k chovateľke - prekvapivo tiež nič. :ha:
Vďaka tomuto jej nedokážeme spojiť to, že príchod za figurantom = štekanie. Pritom do riti, ona šteká stále. :prd: Mám silný pocit, že ak sa podarí zázrak a jej to v tej tupej hlavičke dopne, tak to odtiaľ už bude jednoduchšie a mohlo by jej to ísť. Lenže zase sa to nedá docieliť nátlakom, chcem aby chcela robiť. Je mi jasné, že niekde robím chybu... Ja len neviem kde.

Máte tu niekto skúsenosti s takýmto druhom psíčka? Nejaké nápady ako ju motivovať? :haha: Pretože ak to takto pôjde ďalej, tak sa na to asi vyprdnem a skončí na gauči. :joint:

*Je mi jasné, že tento exemplár by bolo najlepšie vidieť... Takže ak by sa toho chcel niekto chytiť, rada prídem na návštevu. :ha: Prípadne ak máte tipy na niekoho šikovného, sem s nimi.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Motivácia

Poslaťod Elis » Str 27.03.2019 5:48

źije ve smecce, ze?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Motivácia

Poslaťod kellee » Str 27.03.2019 7:46

vitaj v klube ludi, co maju psa, co nechce robit, ale mne indy nechce robit VOBEC. Teda teraz takmer v dvoch rokoch zacina chciet a ze mam z toho male vianoce. On snad chcel len dospiet
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Str 27.03.2019 8:07

Connie, dojdi, pozrieme sa na to.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod Connie » Str 27.03.2019 8:45

Elis píše:źije ve smecce, ze?

No... Už sa to asi nedá nazvať svorkou, ale hej. Keď k nám prišla tak sa až moc naviazala na maliňáčku, boli stále spolu. Bohužiaľ, o maliňáčku sme minulý rok nešťastnou náhodou (a mojou debilitou) prišli. :ua: Potom sa naviazala na Connie. Už to nie je tak silné, ako s Alicou ale mohlo by to spôsobovať ten problém.

Skúšam to preraziť, ale maximum na aké sa asi viem dostať je:
Jazdia/bývajú v aute oddelené. Ak nie je moc teplo, nebývajú spolu samé doma - Chillu vezmem so sebou do NR, počká cez prednášky v aute a potom sa ideme prejsť, potrénovať. Na intenzívky chodí iba Chilla, ak by som aj vzala Connie tak zase spia oddelene (mladá v aute, madam na ubytku). Spoločné prechádzky majú minimálne. Zvyčajne to rieším ranným venčením na štýl - našlapem stopu, kým chladne tak si rýchlo vyvenčím Connie, vypracujem stopu, mladú zavriem do auta a ešte na chviľku vezmem Conniee. Chilla sa potom keď tak ešte venčí poobede, zvlášť.
Doma spávala Chilla v klietke, to sme zmenili a nechávam ju spávať s nami v posteli. -> Padol aj taký nárvh, že s ňou vôbec nemám vytvorený vzťah a preto to nejde. Pravda, nemáme zrovna dvakrát silný vzťah, ale no tak... ja chcem len spraviť (aspoň) poondiatu štekačku, na to hádam nepotrebujeme byť spriaznené duše. :nwm: Doma ich moc rozdeliť neviem, odmietam staršiu úplne odstaviť/presunúť len kvôli mladému psovi, čo nevie čo so sebou. :angel:

kellee píše:vitaj v klube ludi, co maju psa, co nechce robit, ale mne indy nechce robit VOBEC. Teda teraz takmer v dvoch rokoch zacina chciet a ze mam z toho male vianoce. On snad chcel len dospiet

Lenže ona chce robiť a robí. :aaa: akurát nie na tréningoch. Pred pár dňami mi na prechádzke jačala a hrala sa s úplne cudzou osobou, bez problémov. A fakt ona všade inde funguje... Boli sme na cvičáku trénovať poslušnosť, hrala sa, žrala, robila, držala si pozornosť. Dala som kamarátovi hračku nech sa s ňou vyhrá a skúsi ju nechať šteknúť. Nula bodov, nič, vypla. Stratila záujem a odišla sa prechádzať. Raz sa nám podarilo ju dlhšie udržať nabududenú, to bolo tuším pred dvomi týždňami a aj tak mala tendenciu s hračkou odchádzať alebo takisto "vypnúť".
Keby mi inak nežrala na stopách, nehrala sa pri poslušnosti a s cudzími, fakt aj so snehom, trávou, čímkoľvek... Tak nepoviem pol slova a už sa na to dávno :kak: .

wer píše:Connie, dojdi, pozrieme sa na to.

Jooj, ty si anjel. Napíšem ti. :angel:


Ďalší návrh bol: zobrať jej "istoty". Lenže ona prakticky žiadne nemá. :nwm: Žrať dostáva dosť nepravidelne, často žerie iba na stopách. Hračky doma nemá. Prechádzky sú nepravidelné. Moja spoločnosť/spoločnosť iného psa tiež nie je istá - už len to ako často spáva v aute, alebo sa venujem staršej. Od malička bola veľmi samostatná a nezávislá, takže mám pocit, že všetky tieto istoty má úplne u prdele. Keby takto fungoval akýkoľvek iný pes tak si fakt cení tú robotu, ale ona nie. :prd:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Motivácia

Poslaťod weron » Str 27.03.2019 8:58

Offtopic: som ani nezachytila, ze malinu uz nemas :ua:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Motivácia

Poslaťod Connie » Str 27.03.2019 9:06

https://www.facebook.com/BorderConnie12 ... 0332257893
Offtopic: Už polroka, strašne to psíča chýba. :plac: Ale snažíme sa nejak fungovať ďalej, minulý rok bol neskutočne ťažký... Už som mala chuť sa na všetko vykašlať.
Teraz už ma chytá nejaký ten čas chuť doniesť niečo podobne švihlé ako bola Lala... Len sa bojím, že poseriem aj to.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Motivácia

Poslaťod weron » Str 27.03.2019 9:13

Offtopic: :plac:
nam v novembri zdrhla zaira... ta sa ale po 25h vratila sama.(nabuchana.....)
ja som inak tiez ked minuly rok odisla Nessulka, nechcela psa dalsieho, cakalo nas stahovanie a deti boli male a bla bla... nakoniec sme si novu krpku priviezli den po nastahovani do noveho domu, pred mesiacom :lol: obcas na nervy, som s deckami a psami cez den sama, ale nelutujem :yes: dokoncime plot zatravnime dvor a bude to este lepsie :jop:
skoncit so psami sa ti nepodari nikdy podla mna :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa